Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Tu nie chodzi akurat o ten kanał, ale gorzej jak zniknie taki co oglądamy a wtedy lista ulubionych aut 😕

No właśnie, też się nad tym zastanawiałem, teraz nikt nie widzi problemów bo zniknięcia dotyczyły Hustlera czy TBN o znikomej oglądalności. Ale co jak zniknie np. Canal+ Sport czy Eleven tuż przed meczem? Wtedy na szybko ponowna instalacja anteny i kanałów w dekoderze i po meczu godzina na ustawianie ponownie własnej listy? Żenada. Straszna niedoróbka, myślałem, że po zniknięciu Hustlera zweryfikowali problem i wprowadzili poprawki ale jednak nie.

Aktualizacja:

Przed chwilą sprawdziłem TBN na dekoderze Cyfrowego Polsatu i mam brak sygnału, mimo, że wczoraj kanal jeszcze był. Czyżby to jednak jakieś problemy po stronie nadawcy kanału?

Edited by jupiter
aktualizacja

Kanał kilka tygodni temu zmienił parametry nadawania. Na niektórych dekoderach CP jest obecnie niedostępny (brak możliwości zaprogramowania tego transpondera). Widać ultrabox 4K ma jakiś problem z aktualizacją listy kanałów, bo to nie jest pierwszy problem po zmianie parametrów danego kanału.

Edited by Pawel

Mi się wydaje ze Ultrabox nie za bardzo radzi sobie z konwenterami Unicable ,przez to te problemy z brakiem kanałów i zmianą nazwy .Np ja w salonie mam Ultraboxa podłączony na Unicable i mam za każdym razem problem z  programem który zmieni parametry lub nazwę np.Kino brak napisu HD na pasku lub History 2 HD ciągle miałem H2 .Dopiero jak ponownie zrobiłem ustawienia od początku na Unicable ,usunęło mi ulubioną listę i wszystko wyświetlało poprawnie.A w drugim pokoju też mam Ultraboxa na zwykłym konwenterze i nie ma żadnych problemów z kanałami i nazwami,wszystko się same aktualizuje

Edited by Ucio

Guest kingofsouth

@Ucio, ja mam zwykły konwerter i też TBN zniknąl, ale nie zależy mi na tym kanale. Szkoda na to miejsca. ;)

Edited by kingofsouth

To nie jest problem konwerterów, to jest problem z błędem w oprogramowaniu lub takim jego celowym działaniu. Pisałem to wcześniej, dekoder przy uruchamianiu nie aktualizuje listy kanałów tak jak to ma miejsce w innych modelach. Dopiero wyszukanie na nowo kanałów aktualizuje tą listę i tu uważam, ze jest błąd w oprogramowaniu bo dekoder powinien to zrobić automatycznie.

• Upvote 1

@roberttosat  ,to dlaczego jak pisałem wcześniej przy zwykłym konwenterze nie mam problemów lista ,aktualizuje sie sama a przy Unicable muszę kombinować ?

Guest kingofsouth
24 minuty temu, Ucio napisał:

@roberttosat  ,to dlaczego jak pisałem wcześniej przy zwykłym konwenterze nie mam problemów lista

To dlaczego, u mnie przy zwykłym konwerterze jest problem z listą?

Dopiero teraz to zauważyłem, wcześniej tego tam nie było.

https://i.postimg.cc/qMy6XS6v/2019-02-25-202022.jpg

Edited by kingofsouth

Witajcie,

dziś wymieniam Pace na 4K Ultrabox+ i chciałem się upewnić, czy instalacja, którą mam obecnie pozwoli na "niezakłóconą" podmiankę...

Trochę wyłożę "łopatologicznie", bo ekspertem nie jestem, ale to co wiem:

- obecnie z dachu idą kable z dwóch konwerterów, po drodze chyba jest jakiś wzmacniacz sygnału

- do dekodera do sat1 wchodzi kabel bezpośrednio

- drugi kabel wchodzi o rozgałęziacza do wejścia i/o, a z niego ant idzie do gniazda ant w dekoderze (dvb-t?), a z sat idzie do sat2 w dekoderze

- ustawienia w pace wskazują na konwerter twin

załączam zdjęcia, które udało mi się zrobić.

Czy najlepszym sposobem jest oznaczenie kabli i następnie identyczne podłączenie (poza ant, którego w 4k ultrabox+ nie ma - więc jego mogę podłączyć bezpośrednio do tv?), a następnie konfiguracja dekodera na twin i lnb1 i lnb2 ?

Będę wdzięczny za szybkie wsparcie, bo za 3 godziny muszę się tym zająć :)

pzdr

Qlex

Podłącz dokładnie jak napisałeś.

Tak tez zrobiłem i zadziałało :)
Ale doczytałem ze musze zmienić konwerter na wideband żeby moc nagrywać więcej niż 1 program naraz i korzystać z funkcji szybkiego przełączania kanałów tak?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nagrywać możesz już teraz dwa programy jednocześnie. Do tego nie jest niezbędna wymiana konwertera. Natomiast do szybkiego przełączania owszem konieczna wymiana.

Witam. Na początkach dekodera wiele osób twierdziło że obecny Soft jest przejściowy A docelowo będzie graphyne2? Coś drgnęło w temacie? Jest przewidywana taka lub inna aktualizacja oprogramowania?

• Like 1

To raczej były pobożne życzenia. Skoro nie wprowadzili od początku graphyne to zapewne już tak pozostanie.

Edited by Pawel

Zgadzam się z tym co napisał kolega wyżej. Jakby miało być to byłoby od początku. Teraz taka zmiana to pewnie byłaby trudna we wdrożeniu, a poza tym większa część użytkowników by pewnie nie ogarnęła tematu. :)

Edited by shevchenko1987

Graphyne2 zawsze mógłby się pojawić jako opcja dodatkowa dla "wymagających".

Przecież coś podobnego było w Turbodekoderach - n z softem "Carbo".

Wygląda na to, że albo nc+ nie chce wersji Premium Graphyne i wystarczy im Graphyne Zip-Zap albo Polsat ma wyłączność na wersję Premium.

Witam

Dzisiaj przy okazji wpadlem do punktu nc+ i zapytalem sie czy moge swojego Turbacza wymienic na 4K i okazalo sie ze jest ciekawa opcja.

49 aktywacja i 5 zeta co miesiac i teraz pytanie czy warto to zrobic ???

Raczej sobie powinieneś zadać to pytanie ;)  Czy warto dopłacać  bo zapewne Turbacza miałeś bez opłat.

To sie dowiem jeszcze.
Fakt za Turbo nigdy nie placilem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Guest kingofsouth
35 minut temu, bolosr napisał:

Witam

Dzisiaj przy okazji wpadlem do punktu nc+ i zapytalem sie czy moge swojego Turbacza wymienic na 4K i okazalo sie ze jest ciekawa opcja.

49 aktywacja i 5 zeta co miesiac i teraz pytanie czy warto to zrobic ???

Warto. Ja wymieniłem Turbo tez nigdy nie płaciłem  :P na Ultraboxa za 15 miesięcznie, ale mam Canal+4K za darmo do września 2020.

Dobrze pisał @spido, byś się dopytał czy za Canal+4K nie będziesz płacił.

Edited by kingofsouth

Żeby mieć darmowy C+4K trzeba mieć najpierw wykupioną paczkę C+.

Żeby mieć darmowy C+4K trzeba mieć najpierw wykupioną paczkę C+.
Akurat mam :)
Mam pakiet Extra plus C+ i Hbo w cenie 79,99 :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Na jakim kanale najlepiej przechodzą uprawnienia jeśli chodzi o 4k Ultrabox standardowo TVP 1 HD ?