Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Mam Sky i nie ma to nic do rzeczy.

Guest czarny_figa
Posted (edited)

Dlaczego nie ma nic do rzeczy??Zgodze sie, ze NC+ robi błąd dając jednemu dekoder za 15zl,a drugiemu przy takim samym pamięcią za 0zl. Faktycznie powinny być jasne zasady i np. *Do pakietów bez canal+ najem 10zl

*Do parkietów z canal+ najem 5zl

*Do pakietów z canal+ i jakąś opcja dodatkowa np.hbo eleven za 0zl.

Jednak rozdawnictwo dekoderów,poniżej wartości każdemu odbiloby się na cenie pakietów i poszkodowani byliby Ci,którzy nie potrzebują tego dekodery.Nic w przyrodzie nie ginie i tańszy dekoder równałby się droższa oferta. Nc+ też komuś  płaci za produkcję tych dekoderow ...

Edited by czarny_figa

Nie. Powinien być pakiet lojalnościowy. Dziś jak komu się uda bez ładu i składu.

• Upvote 1

Guest kingofsouth
17 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

Szkoda, że u nas ten dekoder nie ma takiego pilota....

Po co nam taki pilot? Wystarczy używać pilota od Smart TV.

Posted (edited)

Bez bloku numerycznego to ten pilot od Samsunga nadaje się tylko do aplikacji i niczego więcej. Miałem go to wiem, że używanie go z telewizją linearną wcale nie jest wygodne.

Edited by shevchenko1987
  • Like 1
  • Upvote 1

Guest kingofsouth

Jak ci nie podoba się pilot, można używać Androida. Rozwiązanie idealne. 8)

cover.jpg        3.jpg

Ten pilot co nam pokazałeś dla mnie to żadna rewelacja.

Posted (edited)

Nie musisz mi tego pokazywać, bo znam zabawki od Samsunga. W ogóle kto woli macać zimną tafle wyświetlacza telefonu zamiast fizycznych przycisków pilota?

Poza tym ja porównuję piloty od dekodera, a nie od Smart TV, więc nie mieszaj tematów. Przyjmij też do wiadomości, że nie każdy posiada telewizor od Samsunga, więc nie można uogólniać bo "ty masz" i jest to najlepsze rozwiązanie.

Edited by shevchenko1987
  • Like 1
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Upvote 2

Guest kingofsouth

Ja ci pokazuje, że jest wiele alternatyw, a ten dekoder z pilotem to nic szczególnego.  Nie ma czym się zachwycać.

Posted (edited)

Ja doskonale wiem o istnieniu tych alternatyw. Nie musisz mnie edukować :)  Bardziej chciałem pokazać jak sprawa się ma kolokwialnie mówiąc "w samej centrali".

Zastanawiające jest, że u nas zdecydowano się na inną (wg. mnie gorszą wersję pilota) oraz przede wszystkim nie wprowadzono nowego systemu opartego na Graphyne dającym o wiele więcej możliwości w porównaniu do starego, połatanego już "Carbo".

Zapewne sprawdza się w tym wypadku stare, polskie porzekadło, że jak nie wiadomo o co chodzi to... Szkoda, bo potencjał ten dekoder na pewno ma spory, a jest duszony przez stary system.

Edited by shevchenko1987
  • Like 1
  • Upvote 3

Czy wykorzystuje ktoś do obsługi dekodera Ultrabox 4K nc+ pilot Logitech Harmony? Czy współpracuje i jakie funkcje działają: przełączanie kanałów, zmiana głośności, obsługa nagrań z dekodera?

Mam u siebie Harmony 700 i wszystko działa bez problemu. Na początku trzeba trochę czasu poświęcić na konfigurację pilota na kompie, a później tylko używać i używać. Pilot jest praktycznie do skonfigurowania na każdy sprzęt z np. ramką do zdjęć włącznie. Jak ktoś ma kilka pilotów na stoliku to warto.

• Thanks 1

Potwierdzam, wszystkie funkcje działają na pilocie Logitech Harmony. Ja mam akurat od paru już lat model 350 za dosłownie parę groszy. Mega konfigurowalność, bardzo dobrze leży w dłoni, świetny rozkład przycisków i ergonomia. Do oryginalnego pilota od Ultraboxa 4K nie przekonałem się, jak dla mnie niezbyt wygodny. Niestety, po 4, czy 5 latach musiałem popodklejać gumki, bo część już nie kontaktowała tak szybko i lekko, jak kiedyś. Teraz działa jak nowy, jednak część klawiszy już się powycierała. Może czas już na nowszy model, jednak bardzo mi odpowiada pilot klasyczny z bateriami paluszkami, a nie z ładowarką. Nie wiem, czy bym pamiętał go ładować, no i jednak bez wyświetlacza.

@radzion19

Była zmiana parametrów nadawania na satelicie kanału FilmBox Premium HD i kanału TV 6 HD, stąd była wymagana aktualizacja listy kanałów ze strony nc+ i dlatego znowu jest problem i trzeba znowu przywracać ustawienia, czy wymusić wyszukanie na nowo listy kanałów w dekoderze, aby naprawić ten problem.

Ogólnie dekoder 4K Ultrabox+ i francuski Le Decodeur to ten sam dekoder i różni się tylko pilotem i szczegółami oprogramowania, które jak wiemy operator dopasowuje do rozwiązań stosowanych na danym rynku. Te nowe piloty od NC+ są fajne za to, że są smukłe ale na tym lista ich zalet się kończy. Brak klawisza "Nagrania", powoduje konieczność wchodzenia za każdym razem w menu. Dodatkowo czasem pilot reaguje jakby podwójnie, klikasz jeden przycisk a dekoder wykonuje dwie operacje, jak byś kliknął dwa razy. Można przez to przez przypadek usunąć jakieś nagranie gdy chcemy je tylko zaznaczyć lub usunąć kanał, edytując listę ulubionych.

Od soboty nie działa mi kanał Canal+ 4K - jest tylko dźwięk i taki obraz:

vhHQfJ

O co chodzi? Wie ktoś?

Witam. Też to miałem. Po telefonie do Centrum kazano mi zresetować dekoder. I ustąpiło.

Edited by amatortv
Nie KRZYCZYMY na forum. Proszę nie używać Caps Lock podczas pisania postów. Poza tym, każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Mam pytanie do posiadaczy pilota Logitech Harmony 350. Czy jest możliwość takiego zaprogramowana, aby jednym naciśnięciem wejść w "nagrania" lub w EPG "Wszystkie programy"?

Edited by Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.

"EPG" tak, wejście w "nagrania" tylko przez opcję "Menu" i "OK", ponieważ pilot dekodera 4K tylko tą drogą pozwala. Mam Harmony One z ekranem i za mocno nie usiłowałem próbować. Pozdrawiam.

Edited by Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.