Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Linie u góry to kwestia nadawania kanałów i wina nadawców, bez związku z dekoderem, nie ucina linii z góry, a nadawcy puszczają śmieci, np. TVP Polonia przykładowo. To akurat dobrze świadczy o dekoderze, że nie robi jakiegoś np. overscan po swojej stronie i nie psuje obrazu, puszcza to co leci od nadawców, nawet jeśli są to jakieś śmieci. Oraz to też świadczy, że masz dobrze ustawiony TV - bez overscan itp. Tak ma być.

 

Co do komunikatów: testowałem i SCR i zwykłe konwertery - bardzo intensywnie i nigdy nic takiego nie spotkałem.

 

Przy Unicable przypominam, że ma być podłączony 1 przewód, nie dwa. Nie rozdzielamy przed dekoderem, to jest także opisane w instrukcji.

 

Przy Unicable także:

- jeśli LNB ma cztery częstotliwości - pozostałe mają być odznaczone w konfiguracji (bo inaczej odbiornik będzie próbował uruchomić tunery, na których nie ma sygnału i tak to się skończy)

- jeśli są w instalacji inne dekodery z Unicable - kanały, które są użyte w innych sprzętach mają być odznaczone w menu 4K UltraBox+, bo będzie konflikt i sieczka z odbiorem (dekodery będą sobie wzajemnie przełączać i odcinać sygnał)

- jeśli konwerter Unicable II/dCSS jest zaprogramowany pod CP, częstotliwości kanałów 5-8 mogą wymagać skorygowania w menu dekodera

 

Komunikat jak wyżej może sugerować, że nie ma sygnału na którymś z kanałów Unicable - albo zaznaczone więcej niż daje konwerter, albo konflikt albo złe częstotliwości w menu.

 

Przy zwykłej instalacji na klasycznym twinie (dwa osobne przewody) - należy sprawdzić czy DiSEqC poprawnie ustawiony.

 

Ostatecznie trzeba z miernikiem posprawdzać sygnał - na Unicable na każdym z kanałów UB osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BBC Earth 4K, to chyba już nie jest to dostępne - nie idzie dosył z satelity, nie widzę też aby coś było na stronie nc+. Dekoder najpierw tego nie miał, musiał pobrać, ale jeśli teraz nie masz i nie idzie dosył na satelicie, to dekoder już nie ma skąd pobrać. Operator informował, że dostęp do kolekcji jest czasowy, więc może się to już skończyło? Nie wiem.

 

Tak to wyglądało:

61361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musialam wyciagnac na chwile wtyczke z pradu zeby sie zaktualizowal Ultrabox i dopiero wtedy wskoczyl mi HBO Go.   :roll:  :wink:

 

U mnie wyciągnięcie wtyczki nie pomaga. Nie pokazało się HBO GO. Jest możliwość, że nie wszystkim na raz to dodają ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W wyniku błędu aktualizacji część dekoderów 4K UltraBOX+ pobrała testową wersję aplikacji HBO GO. Aplikacja w wersji finalnej zostanie oficjalnie udostępniona użytkownikom dekoderów 4K już niebawem. Nie wymagamy od Państwa podejmowania żadnego działania, testowa wersja aplikacji HBO GO została automatycznie usunięta."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...