Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Używam stary konwerter Quad - czterowyjściowy. Podpięte dwa kable do dekodera 4K, trzeci do MR, czwarty jest "kontrolny". Wszystko pracuje OK. Tracę tylko nagrywanie niezależne 3 programów.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 11:08, Paweł 68 napisał:

Mam pytanie do posiadaczy pilota Logitech Harmony 350. Czy jest możliwość takiego zaprogramowana, aby jednym naciśnięciem wejść w "nagrania" lub w EPG "Wszystkie programy"?

Teraz to i tak luksus bo wciskając MENU od razu są NAGRANIA i wystarczy OK a jeszcze niedawno był chyba START i trzeba było przebrnąć klawiszologię w prawo lub w lewo po kilka razy. Aktualnie z błędów oprogramowania to nie działa przewijanie w tył o 5 minut audycji na żywo. Ponadto przydałoby się ogarnięcie włączania listy ulubionych jednym klawiszem jak to było np. w dekoderze PACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potwierdźcie mi, proszę, info odnośnie tunera 4K, a mianowicie, czy na 100% zadziała mi Astra 19,2° z konwertera monoblock. Ważne, aby kanały były doskanowane na końcu listy po NC+. Tak, jak zawsze to miało miejsce.

Diseqc A - HB 13°E
Diseqc B - 19,2°E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @roberttosat. Wolę dopytać aby nie wyjść na........ .

Z tego wychodzi, że w punkcie sprzedaży w Brzegu D. mojego klienta panowie robili w "konia" i mu na-ściemniali i wcisnęli moduł CI do telewizora.

Jutro będzie wymiana na tuner 4K bo klientowi zależy na kanałach Astra 19,2 do pakietu nc+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj instalowałem model KD-60XF8305 z modułem od NC+. Instalacja pod monoblock single Televes.

Jak sam moduł działa poprawnie to już dołożenie kanałów z Astra 19,2° na końcu pakietu NC+ to nie jest możliwe.

Albo działa jedna albo skanuje całość i rozwala listę kanałów. Poza tym kanałów od 1-100 brak usługi, jest dziura.

Infolinia jest bezradna. Tak jest i już.

Tyle w temacie modułów i telewizorów. Jutro będzie wymiana modułu na tuner 4k !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ircios napisał:

A tak normalnie z Astry kanały świeca na tym televizorku przy tym LNB?

Tak. Wszystko świeci. Z miernika działa również. Sygnał wzorcowy ;)

Przy wyborze operatora nc+ mam Satelite nr 1 HB i diseqc A. Satelity 2,3,4 są wyszarzone i nie można ich edytować. Jak wybieram " Satelita ogólny to mogę ustawić Sat1 i Sat2, ale rozwala listę kanałów i lista zaczyna się od 101 w górę. Wszystko jest wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista kanałów od operatora to jest kpina, przynajmniej dla większości. Nie lepiej trochę posiedzieć i kanały po swojemu ułożyć? No chyba, że potrzeby Ci kolejny pilot i dekoder 4k dla szpanu, na którym materiału w tej formie jest jak na lekarstwo, i musisz dopłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można posiedzieć tylko czy klient będzie za to płacił. Co chwila są zmiany na HB i Astra i okaże się, że będę tylko siedział i edytował kanały wieczorami a na to nie mam czasu. Będzie zmiana to się zrobi aktualizację i po sprawie z tunera. Dla mnie drugi pilot to nie problem i dla klienta też. Tu chodzi o działanie poprawnie tv, modułu i dwóch satelit. Jak widać dla Sonego to już za bardzo zaawansowana technologia. Tak prosta sprawa a nie działa to jak należy.

W tunerach jakoś nie stanowi to problemu.

Już nawet nie chcę podłączać Unicable bo to pewnie wcale nie zadziała ;D 

 

Na swoim Ultimo to się mogę bawić i edytować i robić co chcę a dla klienta laika to już poza zasięgiem......

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło Wam się, że po włączeniu dekodera w TV jest czarny ekran? Zero reakcji, jakby dekoder nie przekazywał sygnału do TV albo przekazywał nieruchomy czarny obraz. Pomaga praktycznie tylko wyłączenie dekodera z zasilania na chwilkę. Denerwuje mnie też, że czasem dekoder nie reaguje na pilota trzeba dwa trzy razy kliknąć a czasem rwaguje 2 razy w ułamku sekundy, chcesz przełączyć jeden kanał, przełączają się dwa. Masakra. Myślę, że wybór Technicolora to nie jest najszczęśliwszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odczytałem chyba Twojego pierwszego posta i myślałem, że to dla Ciebie. No tak. Szarakowi wystarczy pudełko i pilot do przełączania.


Ludzie maja aby SmartTV obsłużyć a co dopiero bardziej rozszerzone prace . Musi być prosto i aby nie mogli nic namieszać.
Niedawno koledze założyłem VU+ Zero i co chwila coś namiesza i nie działa. Powinien mieć tuner z WIZJA z dawnych lat
Zdarzyło Wam się, że po włączeniu dekodera w TV jest czarny ekran? Zero reakcji, jakby dekoder nie przekazywał sygnału do TV albo przekazywał nieruchomy czarny obraz. Pomaga praktycznie tylko wyłączenie dekodera z zasilania na chwilkę. Denerwuje mnie też, że czasem dekoder nie reaguje na pilota trzeba dwa trzy razy kliknąć a czasem rwaguje 2 razy w ułamku sekundy, chcesz przełączyć jeden kanał, przełączają się dwa. Masakra. Myślę, że wybór Technicolora to nie jest najszczęśliwszy wybór.


Jaki masz przewód HDMI wpięty do tunera ?! Pytam o wersje. Czy założyłeś przewód pod 4K ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fotodetektor napisał:

Panowie, potwierdźcie mi, proszę, info odnośnie tunera 4K, a mianowicie, czy na 100% zadziała mi Astra 19,2° z konwertera monoblock. Ważne, aby kanały były doskanowane na końcu listy po NC+. Tak, jak zawsze to miało miejsce.

Diseqc A - HB 13°E
Diseqc B - 19,2°E

 

Skoro zadziała to jak wygląda sprawa z nagrywaniem? Przy takim konwerterze da się nagrywać z kilku kanałów oglądając inny? Bo chyba tylko na unicable jest taka możliwość ale unicable na dwa satelity to chyba nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kmicik napisał:

 

Skoro zadziała to jak wygląda sprawa z nagrywaniem? Przy takim konwerterze da się nagrywać z kilku kanałów oglądając inny? Bo chyba tylko na unicable jest taka możliwość ale unicable na dwa satelity to chyba nie ma....

Da się nagrywać inny kanał i oglądać kolejny. Nie jest konieczny unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...