Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O matko ,w obecnych czasach takie rzeczy? Do tego chyba jest kontrola rodzicielska i PIN, który można nadać na wybrane kanały. Trudno, jakoś trzeba to przeboleć, ale dla mnie to totalna głupota. Po pierwszych godzinach obcowania dekoder jest OK, choć przesiadłem się z własnych na Linuxie.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, roberttosat napisał:

W konfiguracji czy po zakończeniu konfiguracji w diagnostyce->miernik sygnału? Jeżeli w diagnostyce to prawidłowe tak zostało napisane oprogramowanie.

W trakcie konfiguracji wyświetlało „ANTENA 1” i „ANTENA 2” a po zakończeniu wskazuje tylko pojedynczy sygnał. Zasugerowałem się instrukcją obsługi, zdjęciem „Ekran aktywacyjny”.

Tak się zastanawiam czy taki ekran z dwoma miernikami nie pojawia się w przypadku odbioru z Astry i HB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Pawel napisał:

To jest standardowy ekran przy połączeniu dwukablowym. Jeden miernik pokazuje sygnał z tunera 1, drugi z tunera 2. Jeden z tunerów pokazuje transponder podstawowy, a drugi aktualnie odbierany kanał

Przepraszam ale teraz to już nie rozumiem.

Robrttosat napisał że w diagnostyce jest na ekranie tylko jeden miernik Ty natomiast napisałeś że są dwa.  To jak to właściwie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 11:43, Pawel napisał:

Trzeba wyłączyć blokadę rodzicielską i potem powinien wołać PIN tylko przy pierwszym włączeniu kanału.

Ktoś to może potwierdzić ? U mnie nie działa ,za każdym razem po zmianie kanału trzeba od nowa wpisywać kod ! Żenujące ,to mało powiedziane .

( chodzi o kanały z MMP typu xxx )

Edytowane przez HANS 22/SAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Już ci kolego pisałem , że  nie ma opcji na ominięcie wpisywania kodu pin na kanałach typu: Dorcel TV, Redlight HD, Hustler HD itp.

Mimo tego ,że kontrola rodzicielska wyłączona, za każdym razem dekoder wołać będzie o PIN. Nie ma innej opcji, by tak nie było w tym dekoderze.

Wiem coś o tym , bo ten dekoder od pół roku posiadam, a kanały z pakietu MMP nie są mi obce.

Na turbodekoderze , przy wyłączonej blokadzie nie trzeba było wpisywać kodu pin. Tutaj tak się nie da.

Jak ktoś twierdzi , ze się da to jest w błędzie i nie ma do czynienia z Ultraboxem na co dzień.  

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie da się. Nic nie wymyślisz. Od kilku lat abonuje kanały dla dorosłych i wiem jak to wyglądało na starym turbodekoderze a jak to wygląda na Ultraboxie. 

Jak się ma dziecko/ dzieci to się na taki mankament tego dekodera nie narzeka.  Śmiem nawet twierdzić , że dla mnie to jest zaleta.  ;) 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższym kontakcie z nc+ działem technicznym zapytam co to za geniusz wymyślił i jaki to ma cel,skoro ktoś będzie chciał to sam zablokuje kodem pin,czy włączy blokadę rodzicielską .Gdyby choć działała ta opcja że jak już powpisujemy ten pin na każdym kanale to te kanały zostaną odblokowane aż do wyłączenia dekodera,wtedy szło by to przeżyć .A tak jak wskoczysz na chwilę przeglądnąć co ciekawego i chcesz " poskakać "po kanałach za każdym razem trzeba pin ,ach...

 

Przy okazji masz może MR ,czy tylko jeden dekoder .Miałbym małe pytanie dotyczące MR  ,mam dopiero 2 dzień ten sprzęt i ogarniam to.Miałem cały czas swój sprzęt,ale człowiek się starzeje to raz a drugie brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kingofsouth napisał:

Nie da się. Nic nie wymyślisz. Od kilku lat abonuje kanały dla dorosłych i wiem jak to wyglądało na starym turbodekoderze a jak to wygląda na Ultraboxie. 

Jak się ma dziecko/ dzieci to się na taki mankament tego dekodera nie narzeka.  Śmiem nawet twierdzić , że dla mnie to jest zaleta.  ;) 

 

Niedoróbkę softu tłumaczyć jako zaletę ;)

Włączyłbyś blokadę rodzicielską i miałbyś zabezpieczone PIN-em.

 

@HANS 22/SATultrabox ma bardzo podobny soft do dekodera turbo box, więc nie sądziłem, że w ultraboxie nie działa ten sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Pawel, tłumaczę niedoróbkę softu jako zaletę tego dekodera.

Nie muszę pamiętać, by włączyć blokadę, bo NC+ pamięta o tym za mnie.  :lol2:  ;)

Wiesz jaki jestem teraz spokojniejszy o córkę? Dzięki NC+ lepiej mi się teraz  śpi.   ;)

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kingofsouth napisał:

@Pawel, tłumaczę niedoróbkę softu jako zaletę tego dekodera.

Nie muszę pamiętać, by włączyć blokadę, bo NC+ pamięta o tym za mnie.  :lol2:  ;)

Wiesz jaki jestem teraz spokojniejszy o córkę? Dzięki NC+ lepiej mi się teraz  śpi.   ;)

 

 

 

Moja już dorosła i wyjechała na studia ? Więc nie mam przed kim blokować ,chyba że przed żoną ? .Ona i tak nie lubi za bardzo tego gatunku filmów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 17:33, F-ka napisał:

 

Przepraszam ale teraz to już nie rozumiem.

Robrttosat napisał że w diagnostyce jest na ekranie tylko jeden miernik Ty natomiast napisałeś że są dwa.  To jak to właściwie jest?

 

W dniu 18.12.2018 o 21:11, Pawel napisał:

Nie jestem użytkownikiem ultraboxa.Opieram się na instrukcji obsługi i podobieństwu softów z innych dekoderów nc+.

Pisałem o podłączeniu podstawowym z wykorzystaniem standardowych konwerterów.

 

W ultraBOXie wyświetlany jest jeden miernik sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek1979 napisał:

&HANS 22/SAT

 

Oczywiście masz rację, wpisywanie każdorazowo kodu pin jest absurdalne. Wcześniej miałem mediabox i tam do najbliższego wyłączenia dekodera wystarczyło raz podać kod pin i można było zmieniać "te" kanały do woli.

 

To mało powiedziane. Wkurzające jest to wpisywanie Pinu co przełączenie kanału. Uwielbiamy z mężem tego typu gatunki filmów, ale jak trzeba co przełączenie kanału wpisywać te 4x 0 to nas frustruje. 

Edytowane przez martusia83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Sugerowałem się zakładką Ekranu aktywacyjnego z instrukcji. Myślałem, że diagnostykę wyświetla podobnie.

To tak, jak ja. Wcześniej o tym wspomniałem ale uruchamiając dekoder odłączony od prądu zauważyłem dwa mierniki sygnału.

 

W dniu 18.12.2018 o 14:28, Pawel napisał:

Jeden miernik pokazuje sygnał z tunera 1, drugi z tunera 2. Jeden z tunerów pokazuje transponder podstawowy, a drugi aktualnie odbierany kanał.

I tutaj  masz rację, pomimo jednego konwertera  sygnały różnią się o kilka procent, co wskazuje na to, co napisałeś.

Dziękuję, roberttosatPawel

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 20:51, waldek1979 napisał:

&HANS 22/SAT

 

Oczywiście masz rację, wpisywanie każdorazowo kodu pin jest absurdalne. Wcześniej miałem mediabox i tam do najbliższego wyłączenia dekodera wystarczyło raz podać kod pin i można było zmieniać "te" kanały do woli.

Jeszcze inne dekodery jak pamietam sd miały tak samo do czasu wyłączenia dekodera kanały były odblokowanie. Teraz to nie porozumienie i totalna głupota bo na 4k .wifibox czy wifiboxpremium za każdym razem woła pin. Denerwujące dla tych... Hihihehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na sprzęcie operatora jestem od kilku dni to spytać chciałem o taką rzecz ,wczoraj oglądałem mecz na c+ liga anielska jak i dzisiaj w trakcie meczu w pierwszej jak i drugiej połowie na ekranie tv wyskoczył w różnych kolorach numer,zdaje się że to numer karty ? Trwało to dłuższą chwilę,co to ma na celu,też tak ktoś miał .Denerwujące to jest jak wyświetla się na środku tv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

To jest twój numer abonenta. Na każdym dekoderze on się pojawia podczas meczów Premier League.

To ma na celu, byś nie udostępniał transmisji w internecie, bo będzie widoczny twój numer i dostaniesz niezłą karę za takie niedobre zachowanie.

Tyle w skrócie.

PS.Przyzwyczaisz się , bo na naszym dekoderze ten numer jest wyświetlany w 4K. :lol2:;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...