Skocz do zawartości
Emil.1603

4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Pawel napisał:

@vito007sprawdzałeś czy tak samo się zachowuje na jednym tunerze (instalacji jednokablowej) ?

Na jednym kablu działa OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, SatZnawca napisał:

Ten dysk to traktor! :D Niestety... Mam go od sierpnia a on dalej tak samo daje o sobie znać. :D 

Dekoder od czerwca i pracuje cicho. Z twoim musi być coś nie tak. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, vito007 napisał:

Na jednym kablu działa OK.

No to może faktycznie trafiłeś na uszkodzony model.Co prawda nie da się sprawdzić w podobny sposób drugiego wbudowanego tunera a to może właśnie on sprawia figle.

Przetestuj jeszcze jedną rzecz.Włącz nagrywanie np. jakiegoś kanału z Astry i wtedy po testuj przełączanie diseqc.Musisz mu wymusić nagrywanie na pierwszym tunerze, żeby przełączył się na drugi tuner.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Dekoder od czerwca i pracuje cicho. Z twoim musi być coś nie tak. :P

No to zdania są podzielone, więc pewnie wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz się trafi.

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, vito007 napisał:

Mam to samo, pisałem o tym kilka postów wyżej. Próbowałem z dwoma diseqc'ami noname i axingiem.

Kolega Rafus polecił mi przełącznik Megasat. Zamówiłem, dzisiaj dotarł do mnie i znowu porażka.

Działa, a raczej nie działa tak jak pozostałe. Przy włączeniu sterowania diseqc w dekoderze coś się pie...li i przestają działać niektóre kanały hotbirda.

Wygląda to tak jakby dekoder miał problemy ze sterowaniem polaryzacją konwertera. Czasem działają kanały z H , a brak V, czasem odwrotnie.

W ogóle zachowuje się to wszystko niestabilnie.

Przy konfiguracji bez diseqc wszystko działa ok.

Uprzedzając pytania - na innym dekoderze (nie ultraboxie) wszystko działa ok z każdym diseqc'iem.

Zdaje się, że to wina dekodera, ale czy wymiana coś pomoże?

Raczej to nie problem softu, bo ludzie piszą że z astrą im działa, a wszyscy mamy soft taki sam.

Mam monoblocka quada. Sagemcom ESI-88 potem wifi Premiumbox+ działały bez problemu. Rok temu wymieniłem dekoder na Ultraboxa. Problemy, o których piszesz były widoczne od początku współpracy z tym dekoderem. Wymiana na inny egzemplarz nic nie zmieniła. Nigdy nie udało mi się zapisać konfiguracji anteny w postaci ant. 1, 2 HB - OK, ant. 1, 2 Astra - OK. Zawsze pokazuje błąd na Astrze przy dwóch lub jednej "antenie". W tym ostatnim przypadku da się z jakoś z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie udaje się przejść przez procedurę instalacyjną : ANT1 DiseqC Lnb1 HotBird, Lnb2 Astra, ANT2 bez diseqc Lnb1 Hotbird.  Konfiguracja ok. Poziomy i jakość wszystkich sygnałów OK.

Przechodzę do oglądania - HB wszystkie kanały działają, przełączam na Astrę - wszystko działa, wracam na HB - część kanałów nie działa - wygląda na to, że nie działają z jednej polaryzacji.

Dzisiaj miałem telekonferencję z bardziej kumatym konsultantem NC+, ale nie udało się nam pokonać problemu.

Jutro spróbuję założyć diseqc na drugi kabel, żeby oba kable były funkcjonalnie identyczne.

Coś mi się wydaje, że na skutek jakiegoś błędu w oprogramowaniu dekoder w pewnym momencie wchodz w tryb pracy ANT1 polaryzacja H, ANT2 polaryzacja V.

Ale dziwne, bo niektórzy twierdzą , że im to działa (HB+A).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli używasz przełącznika DiSEqC tylko na jednym przewodzie ?To trochę zmienia postać rzeczy.Co prawda w takiej konfiguracji tez powinno działać ale to już bardziej zależne jest od softu dekodera.Ja mam również taką instalację od lat.Jeden konwerter na Astrę i dwa na HB i nigdy nie miałem problemów na turboboxie.Ale pamiętam dyskusję chyba w wątku polsatowskiego Evoboxa który również nie radzi sobie z taką nietypową instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, właśnie podłączyłem DiSEqC na wejściu nr 2 i układ działa zawsze poprawnie (obydwa przełączniki AXING w tym jeden 4/1 odłączony od telewizora). Trochę mi to nie ma rękę w tym momencie ale niech będzie. Ewidentnie wina softu skoro ustawienia pozwalają na podłączenie tylko jednego przełącznika. Wczoraj I tak zamówiłem przełącznik Megasat, zobaczymy czy zadziała sam tylko na wejściu nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, lotus napisał:

Potwierdzam, właśnie podłączyłem diseqc na wejściu nr 2 i układ działa zawsze poprawnie (obydwa przełączniki AXING w tym jeden 4/1 odłączony od telewizora).

No to jest światełko w tunelu. Jutro spróbuję z dwoma przełącznikami i wieczorem zdam relację.

Tak BTW opiszę jak potraktował mój problem Pan Przedstawiciel Handlowy NC+ w warszawskiej "Reducie". Z cynicznym uśmieszkiem oświadczył, że NC+ nie gwarantuje odbioru programów z Astry i w związku z tym mi nie pomoże.

Więcej takich "Przedstawicieli"

Aktualizacja:

Po podłączeniu drugiego przełącznika (oba kable z disecq'ami)  wszystko zaczęło działać prawidłowo. Jest Hotbird i Astra.

"Pozdrowienia" dla Pana Przedstawiciela Handlowego z "Reduty".

Edytowane przez vito007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieliście w tym dekoderze takie coś, jak czasem nierówne audio? Dziwnie, bo na polskich serialach to zauważyłem. Jest nierówno, np. nie mówią nic już, a ustami jeszcze ruszają albo mówi głos, a usta jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie zauważyłem niczego takiego na swoim (mam go od marca). Chociaż tyczy się to "zwykłych" kanałów, bo na C+4k było kilka meczy ligi angielskiej z przesuniętym dźwiękiem, ale to nie wina dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na polskich i i innym jezyku filmy i seriale mam nie równe audio widać to. Wadliwy dekoder??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak u Was wyglądają paski sygnału? Jaką macie jakość i siłę na podstawowych transponderach nc+?

U mnie jakość na większości kanałów jest w przedziale od 66 do 74% a siła od 80 do 91%.

Zauważyłem jednak, że tp 110 (10719 V) z m.in TVP HD spada nisko na jakości (53%) a jednocześnie siła to momentami 98%.

Nie za mało jak na antenę 90cm w centrum kraju?

Astra z zeza wypada o wiele mocniej i np. na DAS ERSTE HD jakość to 96% przy sile 81%.

Czy te paski w tym dekoderze sensownie to pokazują bo w sumie mają się nijak do pasków w TV.

No i jak odczytywać BER w tym dekoderze?

Edytowane przez lotus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy transponder ma inną jakość i siłę. Każdy dekoder ma inną głowicę, słabszą lub mocniejszą. Skoro dobrze wszystko odbiera, to nie zwracaj sobie głowy. Źle, to ustaw antenę lub LNB. Oglądasz w TV paski sygnału, czy programy?

BER

https://forum.ncplus.pl/forum/forum/nc/archiwum-ac/archiwum-n/n-sprzęt-i-n-usługi/242-co-to-jest-ber-5-4e-3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiem wiem. Do tej pory nie zauważałem problemów z odbiorem, na Pace 4,2-4,5/5. Na tv 100% na wszystkich tp. Tutaj w instrukcji wyczytałem, że minimum odbioru to 50% jakości a po włączeniu dekodera wyskakuje kontrolna tabelka z jakością 53% na tp z m.in. TVP HD. No i zacząłem się zastanawiać czy nie jest potrzebna mała korekta anteny i czy zimą podczas opadów śniegu obraz nie zacznie zbyt szybko ginąć na ww. transponderze. Dlatego pytam jak to u innych wygląda dla świętego spokoju 🙂

Edytowane przez lotus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

u mnie jest coś dziwnego na ultrabox mam mianowicie na liście dwa kanały 64 na jednym jest kino Polska a na drugim kino Polska Hd

Edytowane przez Mr. Orbita
Przenoszę do wątku o dekoderze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam tak samo, pierwszy raz widzę takie "anomalie" na liście kanałów. Dwa kanały z tym samym numerem - lokalny fenomen :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy z tym dekoderem współpracuje pilot po n-ce, np taki po Turbo-Boxie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zauważacie różnicę w działaniu boxa / odbiorze między konwerterem unicable I (4 band) a dCSS (24 band)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć.

Jaką rozdzielczość ustawić w dekoderze 4K, żeby otrzymać lepszą jakość obrazu na telewizorze Full HD? 1080i, czy 1080p?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku, poprawiono nieco pisownię w poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie 1080p, a praktycznie lepiej naocznie zaobserwować, na której jest lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie kanały typu "HD" w Polsce nadają w rozdzielczości 1920x1080 z przeplotem, czyli w "1080i". Dlatego też myślę, że lepiej będzie w dekoderze ustawić właśnie tę wartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dzieki. Wlasnie tak jest napisane w instrukcji od dekodera, ale myslalem, ze moze juz jest nieaktualna, bo moze zaczeli nadawac w 1080p, a tu, jak widac, nic sie nie zmienilo.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi