Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś jest nie tak z ustawieniem dekodera albo samym dekoderem (wadliwy egzemplarz)? Ja mam też ten dekoder i odbieram HotBirda i Astrę z osobnymi konwerterami i przełącznikiem diseqc.Wszystko hula jak ta lala ale też musiałem najpierw dobrze ustawić dekoder żeby wszystko poprawnie działało. Może też być taka sytuacja że Ultrabox nie działa poprawnie z niekturymi przełącznikami diseq a inny dekoder tak. Miałem taki problem gdy używałem dekodera Fergusona Ariva 4K. Też mi poprawnie nie działał z niektórymi przełącznikami diseqc np. "AMIKO". Dopiero pewien przełącznik diseqc a mianowicie "Megasat" i wszystko było Ok. Teraz z Ultraboxem też używam tego "Megasata" i jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafus napisał:

 Teraz z Ultraboxem też używam tego "Megasata" i jest super! 

 

Może być coś na rzeczy, bo wcześniej, z jakimś przełącznikiem "no name"  na ultraboxie przy konfiguracji z diseqc nie było wcale sygnału z hotbirda, mimo, że inny dekoder działał.

Po wymianie na Axinga jest efekt opisany powyżej.

Poszukam tego Megasata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera i zastanawiam się dlaczego nie mam opcji wejścia do jakichkolwiek ustawień, instalacji, itp. Na początku jeszcze to było widoczne w pasku obok m.in. nagrań, teraz tego nie ma. Po wejściu w ustawienia jest tylko opcja listy kanałów (np. ulubione) i nic więcej. Pamiętam, że dekoder po zaktualizowaniu się miał tę opcję. Aktualnie w ogóle nie mam listy kanałów z astry, nawet nie mam jak sprawdzić poprawności portów, listę zassało tylko na Hot Bird. DiSEqC podłączony pod wejście nr 1, na drugim wejściu sygnał tylko z Hot Birda. Instalacja w pełni sprawna. Do wczoraj był Pace. Mam też TV z DVB-S2.

 

Jeszcze co mnie niepokoi to dziwne "krzaczki" na paskach Polsat News HD, co chwilę litery się jakoś dziwnie krzaczą. Sam obraz OK, Polsat HD też OK.

Wczoraj podczas meczu Atletico-Barcelona na C+ Sport piłce czasem brakowało płynności ruchu, jakby przeskakiwała. Też ktoś z Was to zauważył?

Pytanie jeszcze o ustawienie rozdzielczości. Z automatu mam ustawione 1080p (mam TV Full HD). Czy tak powinno być, czy 1080i, tak jak jest zalecane w ustawieniach? Zresztą i tak nie mam jak wejść w te ustawienia.

W dniu 18.11.2018 o 19:31, arczi1280 napisał:

W 4K Ultrabox jakość 96%, siła 80%, BER 1.0E-9. Przy kanale Polsat News HD czasami zdarzają się kratki i tylko na tym kanale. Zastanawiam się, czy to wina nadawcy, czy jednak coś w mojej instalacji jest nie tak. Co sądzicie? 

Czyli widzę, że nie jestem sam.. to wina softu ?  Czy może kabla hdmi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przeniesienie dyskusji nie jest możliwe z tego powodu, gdyż ja nie przetnę postu autorstwa @lotus na pół i nie przerzucę jego połowy do wątku o kanale Polsat News. Technicznie to nie jest możliwe.

Jeżeli jednak problem faktycznie występuje po stronie tej stacji telewizyjnej, a nie omawianego w niniejszym wątku dekodera to dalszą dyskusję w tej kwestii proszę kontynuować właśnie w wątku poświęconym stacji Polsat News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczęłam nagrywać program na TVN24 mniej więcej w połowie. Później, gdy zacząłem oglądać, okazało się, że program jest nagrany w całości. Czy za każdym razem tak będzie, gdy coś zacznę nagrywać w połowie programu to będę mieć nagrane całość od początku do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całkiem świeżą instalację i całkiem przyzwoity jakościowo przełącznik DiSEqC AXING. Przełączy na Astrę, ale nie chce za bardzo wracać na HB.

U kogo działa to stabilnie i na jakim przełączniku? Trochę lipa, że będę musiał wymieniać dość drogi przełącznik na nie wiadomo jaki. Myślicie, że jest szansa, żeby to naprawili w kolejnym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu dzisiaj przywiezli ten dekoder, bo zamówił na BF.

 

Mówi, że dysk mocno mieli i jest dość głośny. Pewnie ściąga się VOD + Timeshift robi swoje. Do tej pory miał Evoboxa i mówi, że było zdecydowanie ciszej.

 

Czy po ściągnięciu VOD dysk się uspokoi? Czy że względu na działający Timeshift będzie on zwyczajnie zawsze słyszalny? A może da się wyłączyć Timeshift w tym dekoderze?

 

HBO GO działa normalnie? Bo chce sobie domówić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zależy od egzemplarza, u mnie jest cicho nawet w nocy (porównuję do PACE i jest naprawdę nieźle, tylko delikatnie słyszalne talerze).

HBO GO działa w porządku (u mnie póki co sprawdzone tylko przez wi-fi).

Ciekawostka: odkryłem (a w zasadzie mój 4-letni syn), że podczas odtwarzania jakiegoś nagrania z dysku można wcisnąć klawisze numeryczne i wskoczy od razu dana minuta, np. 63, 123, itd :) pewnie o tym wiecie ale ja nie wiedziałem :)

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 22:42, lotus napisał:

 Przełączy na Astrę, ale nie chce za bardzo wracać na HB.

 

 

Mam to samo, pisałem o tym kilka postów wyżej. Próbowałem z dwoma diseqc'ami noname i axingiem.

Kolega Rafus polecił mi przełącznik Megasat. Zamówiłem, dzisiaj dotarł do mnie i znowu porażka.

Działa, a raczej nie działa tak jak pozostałe. Przy włączeniu sterowania diseqc w dekoderze coś się pie...li i przestają działać niektóre kanały hotbirda.

Wygląda to tak jakby dekoder miał problemy ze sterowaniem polaryzacją konwertera. Czasem działają kanały z H , a brak V, czasem odwrotnie.

W ogóle zachowuje się to wszystko niestabilnie.

Przy konfiguracji bez diseqc wszystko działa ok.

Uprzedzając pytania - na innym dekoderze (nie ultraboxie) wszystko działa ok z każdym diseqc'iem.

 

Zdaje się, że to wina dekodera, ale czy wymiana coś pomoże?

 

Raczej to nie problem softu, bo ludzie piszą że z astrą im działa, a wszyscy mamy soft taki sam.

Edytowane przez vito007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lotus napisał:
Ciekawostka: odkryłem (a w zasadzie mój 4-letni syn), że podczas odtwarzania jakiegoś nagrania z dysku można wcisnąć klawisze numeryczne i wskoczy od razu dana minuta, np. 63, 123, itd pewnie o tym wiecie ale ja nie wiedziałem

 


Nie wiedziałem. Podziękuj synowi :)

 

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
16 godzin temu, SatZnawca napisał:

Ten dysk to traktor! :D Niestety... Mam go od sierpnia a on dalej tak samo daje o sobie znać. :D 

Dekoder od czerwca i pracuje cicho. Z twoim musi być coś nie tak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...