Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nagrywa 3 pozycje równocześnie i nie mam z tym problemu. :D

Oczywiscie nie posiadam konwerter unicable.

A czy to jest jakiś wyjątek u Ciebie ? Nie. Nie zawsze nagra. Przekonasz się o tym jak pójdziesz kiedyś do pracy, i będziesz chciał wszystko obejrzeć :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie odnośnie planowania nagrań i "odcinków".

Przy wyborze opcji "nagraj wg czasu" i wybraniu opcji powtarzania "codziennie" aktywna staję się opcja dotycząca liczby odcinków.

I teraz nie bardzo rozumiem bo na VU+ jak ustawiłem codziennie to było codziennie i tyle a tutaj mimo wyboru tej opcji muszę jeszcze ustawić liczbę odcinków (powtórzeń) ??? Z tego co widziałem to można ustawić max.40? Dobrze to rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

W zakładce "Canal+ VOD 4K" na dysku mamy trzy pozycje:

- "Legenda piękna"

- "Pomocnik Kupidyna"

- "Szmaragdowe wyspy"

 

Zniknął serial "Kruk".

Zakładka "nc+ 4K" to już 8 pozycji od BBC.

Edytowane przez kingofsouth
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jaki masz model TV? Samsung?
Miałem kilka razy taka sytuację. Zarówno z dekoderem jak i PS4 Pro. Zwłaszcza to się działo jak HDR był wykorzystywany podczas grania. Zmieniłem kable HDMI na te lepsze ;) i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie działa mi HBO GO w dekoderze. Wybieram dany film na pilocie i jest czarny obraz, logo HBO GO w rogu, nic się nie ładuje, tylko czerń. Mogę tylko wyjść z aplikacji, czasem wrócić na stronę główną. Oczywiście HBO Go mam w pakiecie, zrobiłem też w aplikacji ten test i wszystko było Ok. Jednak teraz nic nie mogę uruchomić a sprawdzałem na kilku pozycjach i ciagle jest to samo. Wcześniej normalnie wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder w ciągu miesiąca złapał mi 2 razy zawiechę w trybie czuwania. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wysokie temperatury? Pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z dekodera od zasilania.

 

Miałem to samo. U mnie było to zawsze po włączeniu po nocy jak pojawiała się pierwszy raz jakaś powitalna plansza informacyjna o tym że np. rusza Premier League albo że Liga Mistrzów wraca do NC+ 

 

Może to przypadek, może to przez upały. Mój egzemplarz dodatkowo trzeszczy co jakiś, słychać jak plastik gdzieś "pracuje" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem już wtyczkę z prądu, ale było to samo. Uruchamiałem też dekoder ponownie, bo jest taka opcja i też nic nie pomogło. Najlepsze jest, że po jakiejś godzinie od napisania tego posta HBO Go zaczęło działać normalnie, włączyłem kilka filmów dla testu i wszystko działało. Jednak teraz uruchamiam i znów to samo, pozycje mi się wyświetlają jednak kiedy wybiorę coś, to czarny obraz, logo HBO GO i mogę tylko wyjść z aplikacji, bo nic nie idzie zrobić. Inne kolekcje m.in. Canal+ te, które również działają z internetu mi chodzą. Dekoder mam podłączony przez wifi.

 

 

 

U mnie HBO GO hula z poziomu dekodera. Wyciągnij wtyczkę z prądu na kilka sekund. Internet w dekoderze masz po przez WI-FI czy kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...