Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Rozumiem Twoje pytanie. U Ciebie tak to wygląda, a u mnie na tej kolekcji na żadnym odcinku nawet nie ma ikonki HDR przy 4K.

 

Masz aktywne wejścia HDMI UHD?

To podstawa do wszelakiej zabawy. ;)  :D

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Najlepiej jak wrzucisz swoje zdjęcie z ustawieniami telewizora.

Nadal mi nie odpowiedziałeś na czym ty sprawdzasz HDR?

Wiesz jakie materiały mają mieć HDR? Co ty teraz chcesz włączyć i na czym sie doszukujesz tego magicznego HDR? 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie wiem czy to logiczne jeśli mu to nie działa. :)

@jacek1969,na czym innym ci działa HDR prócz tego dysku?

Zdjęcia by się przydały by to potwierdzić. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, TV na 100% obsługuje HDR. Teraz dekoder odłączony i jadę do kumpla sprawdzić na jego TV. On ma jakiegoś OLED-a, też LG. Dam znać później, co z tego wyszło. A i kabel HDMI też swój wezmę. :)

Edytowane przez Barti
Dosyć niechlujna pisownia praktycznie w każdym jednym poście. Wyjątkowo poprawiono posty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

U mnie dokładnie widać , ze działa.

Nie napisałem ci tego, tylko to widzisz i masz podgląd sytuacji.

Rozumiesz o co mi chodzi kolego @leonk1974?

Pisałem wczoraj komuś by sprawdził kabel jaki ma, może ten twój też nie jest odpowiedni @jacek1969.

W takich sprawach zdjęcie jest pomocne. To jest moje zdanie. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że działają treści z dysku to nie znaczy że wszystko działa. Według mnie nie ma komunikacji między dekoderem a telewizorem ( mam na myśli format HDR ), no chyba że nie ma żadnych treści w formacie HDR na tą chwile, kolekcje VOD ?? Zobaczymy czy na drugim TV będzie tak samo.Przy okazji zobacz jakie ma ustawienia na tym OLED, bo może u Ciebie jest inaczej :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

No to faktycznie dziwna sprawa. Jaki masz model TV? Nie wiem, czy to jest możliwe, że jedni mają dosył z HDR, a u ciebie go jeszcze nie ma?

Czyli problem jest w czym innym.

 

image.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


 

TV to LG 55 UH 6507. HDR nigdy nie miałem w kolekcjach i na CANAL+ 4K ULTRA HD :( Dekoder z listopada, wyczarterowany :) w pierwszym dniu sprzedaży. Jeszcze sprawdzę go na innym TV.

 

Jak włączyć HDR na telewizorze?

 

ID 4180

 

Większość TV HDR nie ma wyjścia HDR włączonego domyślnie w HDMI.

 

Żeby włączyć wyjście HDR z SHIELD, zobacz do podręcznika użytkownika twojego telewizora.

 

Tutaj są ustawienia dla niektórych popularnych telewizorów:

 

* telewizory Samsung HDR: Menu->Picture->Picture Options->HDMI UHD Color->On->Restart

 

*telewizory LG HDR: Home->HDMI->Settings->Advanced->Picture->HDMI ULTRA DEEP COLOR->On->Restart
*telewizory Sony HDR: Home -> Settings -> External inputs -> HDMI signal format -> HDMI [wybierz wejście SHIELD] -> Enhanced mode (telewizor zrestartuje się)

 

Może to Ci coś pomoże :)

 

https://nvidia.zendesk.com/hc/pl/articles/212561925-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-HDR-na-telewizorze-

 

Musisz próbować, bo ci nic innego nie zostało. Jak znam życie, okaże się to była błahostka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV to LG 55 UH 6507. HDR nigdy nie miałem w kolekcjach i na CANAL+ 4K ULTRA HD :( Dekoder z listopada, wyczarterowany :) w pierwszym dniu sprzedaży. Jeszcze sprawdzę go na innym TV.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. W celu odpowiedzi na czyiś post nie edytujemy swojego poprzednio napisanego postu i nie zamieszczamy odpowiedzi w nim, tylko piszemy nowy post pod postem, na który odpowiadamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby działał HDR poprawnie telewizor musi wspierać HDR w standardzie HLG przez złącze HDMI. W tym właśnie formacie nadawany jest materiał przez nc+, tak samo nagrania.

Jak podłaczyleś dysk z filmami HDR to pewnie były z HDR10, TV pewnie go obsługuje i dlatego wtedy się przełączył.

Niektóre Philipsy mimo wsparcia HDR HLG z tunera wewnętrznego, USB czy odtwarzania po sieci nie rozpoznają prawidłowo tego trybu przez HDMI.

Sprawdź w specyfikacji swojego TV, czy wspiera HLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć HDR na telewizorze?

 

ID 4180

 

Większość TV HDR nie ma wyjścia HDR włączonego domyślnie w HDMI.

 

Żeby włączyć wyjście HDR z SHIELD, zobacz do podręcznika użytkownika twojego telewizora.

 

Tutaj są ustawienia dla niektórych popularnych telewizorów:

 

* telewizory Samsung HDR: Menu->Picture->Picture Options->HDMI UHD Color->On->Restart

 

*telewizory LG HDR: Home->HDMI->Settings->Advanced->Picture->HDMI ULTRA DEEP COLOR->On->Restart

*telewizory Sony HDR: Home -> Settings -> External inputs -> HDMI signal format -> HDMI [wybierz wejście SHIELD] -> Enhanced mode (telewizor zrestartuje się)

 

Może to Ci coś pomoże :)

 

https://nvidia.zendesk.com/hc/pl/articles/212561925-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-HDR-na-telewizorze-

 

Musisz próbować, bo ci nic innego nie zostało. Jak znam życie, okaże się to była błahostka. :)

Co Ty żeś się uparł na to HDMI.Przecież dobrze ma podłączone i ustawione, bo po podłączeniu dysku do tunera pokazuje mu HDR.

Kolega piszący, że ten TV obsługuje tylko HDR 10 może mieć rację. Podejrzewam,że mój Samsung ma taki sam problem.

P.S.Właśnie na infolinii Samsung dowiedziałem się,że tryb HLG w Samsung jest tylko w serii 2017 i 2018.Mój z 2016 ma tylko HDR i HDR 10.

Edytowane przez leonk1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb obrazu wysyłany przez ultrabox można sprawdzić - trzeba przełączyć na Canal+ 4k, następnie menu -> diagnostyka -> łącze HDMI.

Pokażą się wykrywane przez dekoder możliwości TV w zakresie rozdzielczości, a poniżej obsługiwane i zastosowane tryby SDR/HDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparłem ale jak byś się trochę znał to byś wiedział ze większość TV HDR nie ma wyjścia HDR włączonego domyślnie w HDMI.

 

LG 55UH6507 to jeden z pierwszych modeli (idąc w górę tegorocznej serii od LG) wyposażonych w technologię HDR

 

 

https://www.rtvmaniak.pl/9038606/lg-55uh6507-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/

 

Wychodzi na to że faktycznie ze ten model może nie posiadać formatu HLG w którym nadaje Canal+ 4K UHD czy VOD ale nie znaczy że kiedyś tam wyjdzie nowy dekoder NC+ z formatem HDR10 i dopiero  wtenczas włączy się ten format. Pozostaje jedynie cieszyć się że inne platformy obsługuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś TV Philipsa i ultraboxa?:) Taki ktoś by napisał czy ma to samo czyli brak HDR, a może ktoś rozwiązał ten problem.

U mnie przy łączu HDMI z podłączonym ultarboxem w ustawieniach nie ma żadnych opcji zmian HDR ponieważ nie wykrywa sygnału HDRem.

Jedyne opcje jakie mam w zakładce HDMI ULTRA HD to:

- UHD wyłączone

- UHD 4.2.0

- UHD 4.2.2 lub 4.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparłem ale jak byś się trochę znał to byś wiedział ze większość TV HDR nie ma wyjścia HDR włączonego domyślnie w HDMI.

 

 

https://www.rtvmaniak.pl/9038606/lg-55uh6507-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/

 

Wychodzi na to że faktycznie ze ten model może nie posiadać formatu HLG w którym nadaje Canal+ 4K UHD czy VOD ale nie znaczy że kiedyś tam wyjdzie nowy dekoder NC+ z formatem HDR10 i dopiero wtenczas włączy się ten format. Pozostaje jedynie cieszyć się że inne platformy obsługuje :)

Wiem,że trzeba samemu włączyć HDR w HDMI tylko kolejny raz Ci tłumaczę,że on go włączył bo przy podpięcie dysku zew. do dekodera pokazuje mu HDR Gdyby tego nie miał włączone w HDMI to by mu nie pokazywało.

@darkos_88 żeby nie zaśmiecać tego tematu najlepiej zadzwoń na infolinię Philips,albo sprawdź u kogoś na innym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...