Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kingofsouth: Ta opcja HDR+ w Twoim Samsungu (czyżbyś miał serię MU7? ;) nie ma nic wspólnego z prawdziwym HDR - także dobrze, że jest tutaj wyszarzona i nie można jej włączyć. HDR+ to sztuczne podbicie kolorów (dla materiałów, które nie dają prawdziwego HDR). Także upewnij się, że masz ją wyłączona na wszystkich źródłach TV.

A żeby faktycznie sprawdzić, czy dany materiał jest odtwarzany z prawdziwym HDR, to trzeba patrzeć na belkę w prawym górnym rogu ekranu, zaraz po przelaczeniu TV na dane źródło (tam gdzie jest również info o rozdzielczości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jest takie samo info. :D

Sprawę HDR w naszym dekoderze mamy wyjaśnioną. Czekamy teraz na MŚ. :cool:

 

rh4bwy.jpg

 

Edit:

Nie jest to dziwne , ze jest to rozdzielczość 3840x2160/50p

Nie powinno to być 3840x2160/60p?

http://oi67.tinypic.com/312vcxs.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jeśli mam być szczery nigdy nie rozumiałem potrzeby posiadania HBO GO na dekoderze.
Mamy tak wypasione smart tv z UHD HDR i innymi bajerami oraz HBO GO. :)

Jedyne co może mieć sens w dekoderze to HBO OD(na życzenie)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery nigdy nie rozumiałem potrzeby posiadania HBO GO na dekoderze.

Mamy tak wypasione smart tv z UHD HDR i innymi bajerami oraz HBO GO. :)

Jedyne co może mieć sens w dekoderze to HBO OD(na życzenie)

 

Ja tam się cieszę. Tv Sony z Androidem są aż tak wypasione że o apce HBO GO można pomarzyć ;-) Do tej pory ratowałem się PS4 Pro. Alternatywa z dekoderem będzie wygodniejsza - im jestem starszy tym więcej oglądam niż gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery nigdy nie rozumiałem potrzeby posiadania HBO GO na dekoderze.

Wg mnie to jest dobra opcja, gdyż zdarza się, że na jednym z tych urządzeń (tv bądź dekoder) HBO GO nie działa zbyt dobrze (zawiesza się), to zawsze jest alternatywa, że można włączyć z drugiego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja tam się cieszę. Tv Sony z Androidem są aż tak wypasione że o apce HBO GO można pomarzyć :wink:

No to teraz już rozumiem wydało się. ;)

@piotrec83, dla mnie alternatywą jest Pro(siak).

Co do dekoderów to jest jedno ale, nie da sie zalogować do HBO GO jeśli ma sie usługe niezależna od NC+. Ja taką mam.

Wracajac do sedna sprawy. Jak wam HDR się sprawuje? U mnie jest lepiej niż było do tej pory. :cool:

Sprawdzałem nagrany mecz z LM i niestety nie jest on w HDR :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie każdy wie jak zobaczyć tego HDR,bo głównie go widać w scenerii ciemnej  ,gdzie jest więcej szczegółów i tam dobrze go widać :)

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37646-jako%C5%9B%C4%87-efektu-hdr-jak-j%C4%85-oceni%C4%87-wprowadzamy-w%C5%82asny-system-testowy/

 

Tutaj widać jak powinno to wyglądać HDR od 12 minuty :)

 

 

Tutaj HDR w grach w dziennym świetle

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sprawa z tym Kruk w HDR .U mnie na moim oled lg nie pokazuje mi   ze jest w hdr .Na pasku  Info tez tylko pokazuje 4k. A na kolekcjach BBC i to nie wszystkich jest hdr wskakuje mi w górnym prawym rogu info HLG HDR i na pasku info tez pokazuje hdr

Właśnie też chciałem o tym napisać , u mnie na LG 55 UH 6507 w ogóle nie pokazuje HDR , ani  w kolekcjach bbc ani na Kruku .  Na pasku info jest tylko 4k . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w HDR ale nie wszystkie odcinki

rh4bwy.jpg

U mnie w kolekcji mam  tylko odc 1,3,6 i na nich brak hdr

Właśnie też chciałem o tym napisać , u mnie na LG 55 UH 6507 w ogóle nie pokazuje HDR , ani  w kolekcjach bbc ani na Kruku .  Na pasku info jest tylko 4k . 

Na BBC blue planet 5,6,7 mam hdr a planet eart 1,2,3 hdr a 4 i 5 brak

Edytowane przez laza1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...