Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dziś dekoder i mam taki problem podłaczyłem ten dysk od nich sata i cche nagrać i mam informacje takową : 

aby skorzystać z funkcjonalności nagrywania, dołącz do portu eSATA twardy dysk o pojemnosci minimum 500 GB. Prosze o pomoc.

 

Sformatuj dysk. Ja miałam to samo przy pierwszym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że głupie pytanie, ale jak go sformatować, bo jestem typowym laikiem  w tym temacie?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojm jezeli dobrze pamietam to przy pierwszym uruchomieniu i podlaczeniu dysku wyswietlilo mi info o formacie. Moze wyjmij wtyczke z zasilania i sprobuj jeszcze raz od poczatku, a jak nie to zadzwon na infolinie nc+.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie: czy da radę jakoś podpiąć ten dekoder do dysku swojego, żeby nagrywały się tak mecze lub filmy żeby można było je zgrać np. na płytę DVD? Czy da radę np. od dekodera kablem USB-HDMI podpiąć pod nagrywarkę stacjonarną tak, żeby było można zgrać na płytę?

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście, wiele literówek. Wyjątkowo poprawiono post. Następnym razem będzie od razu Kosz! Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój dzisiaj się zepsuł. Od kilku dni po włączeniu pokazywał błąd HDCP, po chwili było OK. Wczoraj nagrywałem powtórkę finału LM w 4k. Przeliczyłem na camal+ 4k i nie mogłem już przełączyć na inny kanał. Dekoder nie reagował na komendy z pilota. Dioda na dekoderze chatakterystucznie mrugala, ale nic poza tym. Nawet wyłączyć się nie dało. Po chwili sam się wyłączył i zaczął instalacje. Dochodził do sprawdzenia sygnału i znowu restart. Myślę, przegrał się, wyłączyłem na dwie godzinki z gniazdka. Włączam i dalej to samo. Rano też. Dekoder pod pache i do serwisu. Po 3 godz. telefon, można odebrać nowy, wymienili. Dysk pozostał stary, ale musiałem go zresetować i utraciła wszystkie nagrania. Dzwoniłem do nc+ i nie da się przypisać starego dysku do innego dekodera bez utraty nagrań. Narazie od kilku godzin działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może miał coś podobnego a mianowicie, włączam dekoder wszystko ok po kilkunastu minutach czarny ekran i brak głosu muszę w TV wcisnąć source i nie zmieniając źródła po prostu znowu muszę potwierdzić te na którym mam Ultraboxa i jest OK. Mam wyłączone wszystkie eco, oszczędzania energii i tak dalej w dek i TV. Co to może być? Przy starym Pace tego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może miał coś podobnego a mianowicie, włączam dekoder wszystko ok po kilkunastu minutach czarny ekran i brak głosu muszę w TV wcisnąć source i nie zmieniając źródła po prostu znowu muszę potwierdzić te na którym mam Ultraboxa i jest OK. Mam wyłączone wszystkie eco, oszczędzania energii i tak dalej w dek i TV. Co to może być? Przy starym Pace tego nie miałem.

 

U mnie pomogła wymiana kabla hdmi, choć wydaje się to nieprawdopodobne. Testowałem na kliku kablach jakie miałem w domu, zarówno połączenie bezpośrednie ultrabox-tv jak i przez amplituner. Błąd hdcp pojawił się raz czy dwa, ale czarny ekran jak u Ciebie - bardzo często, dokładnie te same objawy. Zmieniłem na kabel hdmi 2.0, na opakowaniu certyfikat hdmi premium - kupiony na znanym portalu aukcyjnym za trzydzieści kilka pln - po wymianie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pomogło musi być kabel ktory wpiera standard 2.0 wtedy mamy pewność szybkości transmisji danych. Na kablu wspierajacym 1.4 może działać przy lepszych jakościowo lub nie działać przy tańszych. Reguły nie ma.

Nie chodzi by wydać na kable 500 zł ja używam kabli za 38 zł ale wspierajacych standard 2.0. w domu miałem kable starsze i nie działały pomimo że były dużo droższe.

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Panowie na zwykłych kanałach HD jest dobry obraz?Zastanawia mnie jakość obrazu. Wymiana dekodera u mnie to kwestia kilku dni i lepiej wiedzieć co i jak;)

Miał ktoś z was wcześniej Turbodekoder?Jak wygląda w porównaniu z tym dekoderem obraz na zwykłych kanałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pomogło musi być kabel ktory wpiera standard 2.0 wtedy mamy pewność szybkości transmisji danych. Na kablu wspierajacym 1.4 może działać przy lepszych jakościowo lub nie działać przy tańszych. Reguły nie ma.

Nie chodzi by wydać na kable 500 zł ja używam kabli za 38 zł ale wspierajacych standard 2.0. w domu miałem kable starsze i nie działały pomimo że były dużo droższe.

 

A taka ciekawość dla mnie: czy kabel HDMI od XBox s to kabel 2.0, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana kabla hdmi, choć wydaje się to nieprawdopodobne. Testowałem na kliku kablach jakie miałem w domu, zarówno połączenie bezpośrednie ultrabox-tv jak i przez amplituner. Błąd hdcp pojawił się raz czy dwa, ale czarny ekran jak u Ciebie - bardzo często, dokładnie te same objawy. Zmieniłem na kabel hdmi 2.0, na opakowaniu certyfikat hdmi premium - kupiony na znanym portalu aukcyjnym za trzydzieści kilka pln - po wymianie żadnych problemów.

 

Nie raz tutaj pisałem, żeby zacząć od wymiany kabla HDMI nawet jakiegoś taniego ale oczywiście profesjonaliści w tym zakresie pisali, że to bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...