Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie a czy ja mówię że masz sobie brać dekoder z wolnego rynku ? Nie , sam wziąłem Ultraboxa bo potrzebuje tylko właśnie do oglądania telewizji...chodziło mi tylko o sam fakt że @Wilos mocno popłynął z tą ceną 1400 zł. Bo jak dałem przykład Ariva 4K za 350 zł ma większe możliwości od Ultraboxa. Jakie? A chociażby obsługe Kodi , czy nawet tak prostą rzecz że mogę sobie podpiąć dysk jaki sobie chce i nie zaszyfruje mi nagrań. Także oceniłem tylko stosunek cena/jakość  a nie narzucałem nikomu co kto ma kupować. Także nie dorabiaj ideologii do tego co napisałem.

P.S. Tak po za tym to co mnie interesuje co Tobie jest potrzebne a co nie...nie pisałem tego do Ciebie , tylko ogółem, na Tobie świat się nie kończy, a porównanie ceny do możliwości jak najbardziej trafne.

 

Jestem ciekaw ile osób przy wyborze oferty myśli czy wziąć dekoder z wolnego rynku czy od operatora ??? Myślę  większość weźmie  dekoder od operatora  bo tak jest wygodniej i prościej a że nie będzie miał tych funkcji co opisałeś to wątpię żeby płakali za tym. Na 10 osób to może 2 wezmą taki dekoder bo jakieś pojęcie mają a dla zwykłego kowalskiego to ważne że działa po przyjściu do domu i nic nie muszą przy nim robić . Ja osobiście wole dekoder ten od NC+ 4K UHD  bo uważam że nie jest gorszy od tych za 350zł lub tych drożysz :)

 

Ps:

 

Jak by NC+ dawała za darmo dekoder 4K UHD to by nie było by tego szumu :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ powinno się troszkę rozejrzeć w temacie;co można zrobić z własnym dekoderem by klient traktował go nie tylko jak skrzynkę do przełączania kanałów.Póki co niestety ale są zdecydowanie w tyle,stąd rozglądanie się ludzi za własnym sprzętem.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Brak wyświetlacza to spora wada przynajmniej dla mnie. Tyle , że jak chce się obejrzeć mundial w 4K to raczej innej możliowści nie ma jak ten dekoder.

Ten moduł co jest w TV Samsung do niego dostanie się kartę, będzie 4K działało? Nie znam się w tym temacie dlatego pytam. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ powinno się troszkę rozejrzeć w temacie;co można zrobić z własnym dekoderem by klient traktował go nie tylko jak skrzynkę do przełączania kanałów.Póki co niestety ale są zdecydowanie w tyle,stąd rozglądanie się ludzi za własnym sprzętem.

 

A jak inaczej można nazwać dekoder platformy jak nie skrzynkę do przełączania kanałów ??? Rozumiem że większość oczekuje od dekodera 4K od NC+ jako urządzenia muli- medialne, że w takim dekoderze powinno być wszystko, tylko pytanie ile jest takich osób w erze telefonów, tabletów i telewizorów co mają w zasadzie wszystko , to po co jeszcze w dekoderze jak większość urządzeń to ma ?? Ja oczekuje od dekodera żeby dobrze działał a multi media, smart tv mam gdzie indziej i wszystko :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej można nazwać dekoder platformy jak nie skrzynkę do przełączania kanałów ??? Rozumiem że większość oczekuje dekoder 4K od NC+ jako urządzenia muli- medialne, że w takim dekoderze powinno być wszystko, tylko pytanie ile jest takich osób w erze telefonów, tabletów i telewizorów co mają w zasadzie wszystko , to po co jeszcze w dekoderze jak większość urządzeń to ma ?? Ja oczekuje od dekodera żeby dobrze działał a multi media, smart tv mam gdzie indziej i wszystko :)

Powinno być to urządzanie nie tylko multimedialne.Na chwile obecna mając porównanie np do dekodera SkyQ odnoszę wrażenie ze nc+ stanęło w 1998 roku i nie bardzo wie co z tym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby się kreuje a nie podchodzi w ten sposób.Dziś,faktycznie opłata 15 zł za coś co w praktyce nie pozwala na więcej poza (od czasu do czasu wyświetleniem obrazu w 4K) to przesada.15 zł to dużo i szczerze mówiąc za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby dodali tego HDR-a na mistrzostwa ;)

 

Będzie. Na przełomie maja/czerwca. 28 maja albo 4 czerwca powinien wyjść nowy soft.

HDR, dodatkowo parę funkcji poprawiających jeszcze jakość wyświetlanego obrazu.

 

Bym zapomniał :wink: Jeszcze wchodzi HBO GO.

Edytowane przez lucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby się kreuje a nie podchodzi w ten sposób.Dziś,faktycznie opłata 15 zł za coś co w praktyce nie pozwala na więcej poza (od czasu do czasu wyświetleniem obrazu w 4K) to przesada.15 zł to dużo i szczerze mówiąc za dużo.

 

 

A co twój dekoder SkyQ 2TB multiscreen na co pozwala i ile płacisz za wynajem za nie go ??? Bo według opisu na stronie to też nie ma szału jesli chodzi o jakieś multi media tylko bardziej jest skierowane na VOD   :)

 

 

PS:

 

Teraz dopiero  zobaczyłem inne aplikacje także soorki :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby się kreuje a nie podchodzi w ten sposób.Dziś,faktycznie opłata 15 zł za coś co w praktyce nie pozwala na więcej poza (od czasu do czasu wyświetleniem obrazu w 4K) to przesada.15 zł to dużo i szczerze mówiąc za dużo.

 

15 zł to jest mało - zobacz ile ty płacisz królowej za SKY Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby takie ułatwienia jak wysyłanie obrazu na inne dekodery poprzez WiFi.

 

Kolejna sprawa ustawienie nagrywania podczas oglądania reklamy danej audycji bez wchodzenia w EPG,w tym inteligentne nagrywanie od momentu rozpoczęcia faktycznego audycji do jej samego końca.Dekoder też wie że dana audycja to nie pojedyńczy odcinek i sama zaprogramuje kolejne.

 

Pozwalanie na traktowanie iPada jako tv przez co nie musisz brać aż tylu dekoderów czy kupować telewizora.

 

Nagrania z dysku wrzucam na tablet by obejrzeć je np w pociągu.

 

Kompletnie zintegrowany z internetowymi serwisami..

 

I najlepsza moim zdaniem funkcja pozwalająca obejrzeć film od nowa mimo włączenia go w dowolnym momencie na kanale tv..

 

O możliwościach AirPlay czy wyszukiwaniu głosowym nie wspomnę :-)

 

@wilos,płacę za multiscreen a nie sam dekoder.Za całą usługę.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak sie patrzy to faktycznie dekoder NC+ 4K wygląda słabo ale różnica jest w tym że SkyQ 2TB multiscreen już jest troche a dekoder nc+ nie ma jeszcze roku. Mam nadzieje i w dekoderze 4k od nc+ będą takie usługi kiedyś :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Na przełomie maja/czerwca. 28 maja albo 4 czerwca powinien wyjść nowy soft.

HDR, dodatkowo parę funkcji poprawiających jeszcze jakość wyświetlanego obrazu.

 

Bym zapomniał :wink: Jeszcze wchodzi HBO GO.

Świetna wiadomość ;)

 

Brak wyświetlacza rzeczywiście jest minusem tego dekodera... i to jedyny minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się wam przy zmianie kanałów napotkać nagle planszę : "ten kanał nie nadaje, spróbuj później" czy jakoś tak? (wczoraj dla przykładu taka plansza na TVPHD, TVNTurbo i jakims jeszcze) - to już kolejny raz kiedy takie coś mi się pojawia na tym dekoderze.

Edytowane przez mixer4all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...