Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu bezsensowna dyskusja na temat wyższości sprzętu z wolnego rynku nad dedykiem. To oczywiste, że dedyk zawsze będzie wykastrowany z pewnych funkcji.Tak było,jest i będzie. Podstawową funkcję czyli wyświetlanie obrazu czy to HD czy UHD spełniają oba sprzęty.A chyba każdy z nas abonuje pakiety płatnej tv żeby przede wszystkim oglądać ofertę a nie kolorowe menu czy przeszukiwać codziennie satelity.

 

Ja np. nie mam czasu oglądać tego za co płacę więc na "inne możliwości" tunerów na linuxie nawet nie patrzę.Ale szanuję zdanie tych którzy cenią sobie wolność i kupują tuner z wolnego rynku.Też kiedyś przerabiałem ten temat ale dzisiaj szukam interesującej pozycji w programie,zajmuję wygodną pozycję w fotelu i czy np. C+ wyświetli mi turbox czy vu solo jest mi bez różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwa powyższe posty wyczerpują temat. Każdy dostosowuje instalacje sat do swoich potrzeb.

A dywagacje o tym, że ktoś ma klapki na oczach bo zdecydował się na sprzęt providera a nie korzysta z alternatyw są tu całkowicie zbędne.

Edytowane przez Mr. Orbita
Słownictwo - nie obrażamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wymagania;4K,świetne VOD i bezprzewodowy multiroom.To mi dają.Czego mam chcieć więcej by samemu bulić za dekoder?

Rozumiem że masz ten box za darmo i ceny za pakiet normalne jakie padaja na forum?Jak tak to jesteś szczęściarz bo inni płacą za niego 400zł lub więcej za umowę na 24/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda info, iż takie pudełko: http://www.dipol.com.pl/sumator_sygnalow_tv-sat_dc-009_terra_R85300.htm bez problemu sumuje sygnał Unicable (konkretnie z konwertera: Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP) z sygnałem naziemnej DVB-T. Rozdzielam je później w jednym gniazdku (Unicable do Ultraboxa 4k - dostępne 4 częstotliwości, a DVB-T do TV). Wiele osób twierdziło, że nie da się puścić/sumować Unicable z naziemną w jednym kablu, ale jednak śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby się nie dać? Cztery sygnały, które wysyła konwerter znajdują się na kanałach z zakresu 950-2150 (Output każdego konwertera), a więc z zakresu pracy każdego sumatora sat+rtv, np. takiego jak pokazałeś.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie logiczne, ale kilka osób z forum, nawet jeden znajomy monter, twierdził, że nie zadziała, niezalecane, itp. Także nastawiałem się na jakieś problemy po podłączeniu. Na szczęście ani problemów, ani spadku jakości/siły sygnału(ów) póki co nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych we wszelkiego rodzaju możliwościach zmianowych sprzętu w NC+.

Na dziś mam Pace PVR + Cameleon + splitter rzecz jasna.

Zakupiłem oleda LG i ciągnie mnie jak nie wiem co do oglądania Premier League w 4K, ciągnie mnie na tyle, ze wyłącza mi zdrowo rozsądkowe myślenie o moim Cameleonie :wink:.

 

Jak to zrobić [ oprócz drugiej umowy ] aby dostać od nich dekoder 4K I zatrzymać cameleona z pace?

 

Cena miesięczna gra rolę oczywiście, teraz płacę 81 zł za Extra + 8x C+. Coś tam więcej przełknę :/ ale bez przesady.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opcję Dolby Digital w tym dekoderze.

Nie posiadam kina domowego ani żadnych głośników zewnętrznych, a TV to Samsung UE55MU7002T (który wspiera Dolby Digital Plus i DTS 5.1).

Czy przy takim zestawie lepszej jakości dźwięk uzyskam przez włączenie Dolby Digital w dekoderze (wtedy brak jest sterowania głośnością pilotem od dekodera) czy przez wyłączenie DD w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość odpalenia na 4K Ultraboxie kanału Nasa TV w UHD który jest dostępny bez kodowania na 13E ?. Tu więcej info o paramentrach https://satkurier.pl/news/169883/nasa-tv-w-hd-i-uhd-z-emisja-na-13e.html

Na tym nowoczesnym sprzęcie od operatora za 15 zł na miesiąc możesz zapomnieć o kanale UHD nawet jeśli jest FTA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ograniczałbym tematu narzuconej listy tylko do jednego sprzętu. Brak możliwości dodawania kanałów wg własnego uznania istnieje na tej platformie od początku. Do dzisiaj pamiętam jak flagowym dekoderem był PACE PVR z dodatkową głowicą DVB-T a ludzie nie mogli oglądać kanałów regionalnych bo nawet lista kanałów telewizji naziemnej była z góry ustalona. Jest to po prostu jeden z minusów sprzętu providera i dotyczy wszystkich a nie tylko tego najlepszego.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że dotyczy to wszystkich dekoderów bo miałem mediaBox.Chodzi mi tylko o to jak co niektóre osoby na tym forum spuszczają się nad tym jakie to niby są nowoczesne mając ten dekoder.A nawet nie mogą dodać sobie sami kanału FTA.Na własnym sprzęcie jest to nie do pomyślenia.

Edytowane przez leonk1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dla jednych nowoczesność to możliwość dodania własnych kanałów a dla drugich np. nagrywanie trzech programów jednocześnie. Mnie tylko śmieszy jak jeden czy drugi próbuje na siłę przeciągnąć w swoją stronę a nie bierze się pod uwagę kto co potrzebuje.

 

Ja osobiście mam inny problem, potrzebuje funkcji ultraboxa 4K a zarazem chcę mieć możliwość skanowania "nieba" i tych funkcji nie mogę znaleźć w jednym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem was zapytać czy po wymianie sprzetu głównego na dekoder 4k od nc+ muszę wymieniać konwerter w antenie na unicable?

Do tej pory miałem dwa kable antenowe pociągnięte do mediaboxa i to załatwiało temat (oglądałem i nagrywałem inny program) nie potrzebuje nagrywać 3 lub 4 kanałów na raz.

 

Drugie pytanie czy jeśli wezmę ten dekoder 4 k to co z moimi dwoma dekami do multiroomu? Mogą zostać i działać z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić konwerter ale nie musisz. Jak wymienisz na unicable (te z zestawu) to do tego samego konwertera podepniesz jeszcze dwa pozostałe dekodery ale nie wykorzystujesz w pełni możliwości dekodera ultrabox. Możesz też wymienić na konwerter  wideband i masz full opcję w dekoderze 4k ale nie podepniesz do tej instalacji już innych dekoderów.

 

Aktualnie mając mr można wymienić główny dekoder na 4K bez konieczności wymiany dekoderów do mr pod warunkiem, że w tym multiroomie nie masz dekodera 5800S. Mogą zostać jak nie masz 5800S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli zostane na starym konwerterze (4 wyjścia) obsłużę nowy dekoder 4k (dwa kable podpinam i mam odbiór i nagrywanie jak do tej pory) + dwa dekodery z multiroomu. Czyli w moim przypadku tj. 3 dekoderach od nc+ lepiej zostać przy dotychczasowej instalacji bo unicable nie obsłuży i tak deka 4K w pełni dobrze rozumiem?

 

mam sagema czarnego i wifiboxa to nie muszę wymieniać?

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...