Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne.Choć ten dekoder działa z ta karta ale jej nie wydają do tego sprzętu.

 

czyli gdybym pozyczyl sobie od kolegi co ma ten dekoder 4K od NC+ i wsadzil do niego cameleona to dekoder wyswietliby mi obraz 4K ? pytanie czy to jest ograniczenie w systemi sprzedazy/dystrybucji (ze tylko z karta cayman) czy na poziomie samego dekodera ze on rozpoznaje ze to taka a nie inna karta i nie odtworzy obrazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder nagrywa w czasie rzeczywistym oglądany kanał czyli mogę cofnąć oglądany film ? Bo jakoś mi to nie działa :(

 

problem rozwiązany  :)  wystarczyło przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Ile czasu zapamiętuje ten time-shifting? Ktoś sprawdzał? Jeśli oglądamy pół dnia dany kanał, to o ile można cofnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jasne, pytanie czy warto lepiej kupic dekoder 4K nie ncplusowy ?

Oczywiście, że warto. Prywatny dekoder daje Ci o wiele większe możliwości. Nie słuchaj tego chłopca co pod Twoim postem napisał, bo nie ma zielonego pojecia o sprzęcie z wolnego rynku. I tak wychwala ten złom 4k od nc, jakby mu płacili grosze za takie wpisy. :-D

 

Nie warto, szkoda pieniędzy, tutaj dostajesz wysokiej klasy dekoder 4K za 15 zł miesięcznie sprzętowo odpowiadający dekoderowi za 1200 zł.

Nie masz pojęcia to nie wypisuj bajek, ani nie namawiaj pożądnych ludzi na ten szmelc. Za 1200 to w porównaniu do dekodera nc kupisz sprzęt wypas. Tyle w temacie. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie wiem dlaczego się w tym temacie wypowiadasz skoro nawet nie masz ultraboxa, a to nie jest temat o jego plusach i minusach czy sensie posiadania, ale o odczuciach i problemach podczas jego użytkowania.

 

Co do tematu Waszego sporu, to każdy z Was ma trochę racji. Od strony sprzętowej ultraboxa można śmiało porównywać do vu+ uno 4k, oczywiście jego potencjał jest skutecznie ograniczony przez kiepskie oprogramowanie, ale coś za coś. Ultraboxa wyciągasz z pudełka, podłączysz do instalacji i działa od razu. Sprzęty z wolnego rynku musisz skonfigurować. I to nie poprzez wybieranie odpowiednich opcji po uruchomieniu. Musisz wgrać soft, skonfigurować głowicę, oscama, pościągać pluginy i to tylko po to żeby w ogóle zobaczyć obraz, do tego lista kanałów, którą musisz sam sobie podgrywać co jakiś czas, a jak sprzęt padnie to nie masz na czym oglądać tv. Sprzęt oddajesz na gwarancji albo jak już minęły dwa lata musisz kupić nowy. W przypadku ultraboxa po jego awarii nawet po 5 latach muszą Ci go wymienić na inny. A nie oszukujmy się, teraz płacimy 15 za miesiąc, ale za te 2 lata, na przedłużenie będzie można wynegocjować najem za 0zł - tak miałem z pacem, więc koszty są dużo mniejsze.

 

Zgadzam się, że sprzęt z wolnego rynku można spersonalizować tak jak się chce, ale dla zwykłego śmiertelnika to temat nie do przeskoczenia.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie Twój interes co mam, a czego nie mam. Prawda? Mam czy nie mam , co to za różnica?. Pisze tylko, że sprzęt za 1200 z wolnego rynku jest lepszy od tego cuda co oferuje nc. Fakt niepodważalny. Można by inaczej pisać, tylko wtedy gdyby nc nie zrobiła z tego dekodera kastrata dla abonentów, którym dekoder służy tylko do oglądania treści wyznaczonych przez operatora, nagrywania czegoś od czasu do czasu i przełączania kanałów. :-D .

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego nie wszyscy płacą 15 zeta.Ja w promo dostałem bez aktywacji i za zero złotych. Opcja superpremium.Najważniejsze co napisał Iksiak - włączam do kontaktu minuta programowania i gra.Do tego kiedykolwiek się popsuje , biorę pod pachę i wymieniam, tak samo pilota.Minusy nie ma dostępu do wszystkich kanałów fta / w tym 4k/ i nie można ich ułożyć pod własny gust. Reszta innych potencjalnych możliwości mnie nie interesuje.

Edytowane przez pawcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostałeś płacąc za pakiet 130 zł gdy inni go posiadaja za 99 zł.Porównywanie tego szrota do sprzętu z wolnego rynku za 800 zł w góre jest jednym wielkim nieporozumieniem.I mogą robić to tylki ci co nigdy nie widzieli sprzętu z wolego rynku np na linuxie i jakie on prawie nieograniczone możliwosci posiada.Tu dostajemy drogi i tylko sprzęt do odbioru NC+ i wybranych FTA o ile operator łaskawie doda na listę.A by wypowiadać sie na temat tego dekodera wystarczy zobaczyć testy i specyfikację i wiadomo co i jak.

 

Ale ja się nie dziwie też jechałem na dekykach teraz mam rok lub więcej własny na linuxie 4K i to jest przepaść.A miałem dekodery operatorów lub nawet mam obecnie ok 10.Ale faktycznie trzeba mieć wiedzę i to dużą by go dobrze ogarnać.Nie piszę o zwykłym ogladaniu tylko o czymś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ile razy w roku korzystasz z tych "nieograniczonych" możliwości.??? To tak jak z telefonami. Z roku na rok teoretycznie mają coraz więcej możliwości, a wykorzystujemy w codziennym użytkowaniu połowę. 90 procent wykorzystuje garstka użytkowników.W jakości obrazu różnicy nie widać, a to przynajmniej dla mnie najważniejsze.Co do ceny, owszem płacę 129 zeta z multi i nie narzekam.

Edytowane przez pawcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie pisze że żle.Ale czego taki kastrat?I w dodatku drogi by nie powiedzieć bardzo drogi.Już ktoś napisał przy przedłużeniu będzie za free gdy teraz płaci za niego 15 zł. :lol2: Ludzie na Conaxie od lat nie moga zejść z najmu a on zejdzie po pierwszej umowie bo na Camelu tak miał.@pachwo codziennie korzystam z tego co żaden sprzęt operatora mi tego nie zapewni.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludziom ciężko wydać jednorazowo 1000 - 1300 zł na niededykowany dekoder sat.

 

Można spokojnie kupić na 24 raty ( tyle ile masz gwarancji ). Rata wyjdzie po ok.50 zł miesięcznie.

Czyli 3 paczki papierosów albo jedna dobra butelka wódki - dwie pizze w pizzerii.

 

Komfort nie porównywalny.

 

Możliwości o wiele większe.

Smart HD ( Start+ NC+ ) i Polsat i na przykład HD+ ( lub inna platforma sat legalnie ) na jednym dekoderze.

Chyba że ktoś lubi stawiać następny sprzęt - dekoder na półce.

Własna lista i parę innych legalnych udogodnień.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludziom ciężko wydać jednorazowo 1000 - 1300 zł na niededykowany dekoder sat.

 

Można spokojnie kupić na 24 raty ( tyle ile masz gwarancji ). Rata wyjdzie po ok.50 zł miesięcznie.

Czyli 3 paczki papierosów albo jedna dobra butelka wódki - dwie pizze w pizzerii.

 

Komfort nie porównywalny.

 

Możliwości o wiele większe.

Smart HD ( Start+ NC+ ) i Polsat na jednym dekoderze.

 

Przedewszystkim weż pod uwagę dwie rzeczy;jedna to 99% ludzi nawet tych możliwości nie chce a dwa większość jedzie na tanich pakietach za 60-70 zł i to się nigdy nie zwróci a dekoder w razie czego platforma wymieni

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Mam przyjemność korzystania też z dekodera na Linuksie, i tak jak pisałem wcześniej o ile sprzętowo ultraboxa można porównać do innych tunerów za około 1k zł to softwareowo nie ma do nich startu. I choć działa płynnie i mi się jeszcze nie zawiesił to nigdy takiemu vu+ z openatv nie dorówna bo, tak jak pisałeś, jego możliwości są nieograniczone, ale nie oszukujmy się, to są sprzęty dla pasjonatów, ludzi którzy się na tym znają, i chcą w tym grzebać, a nie dla zwykłego Kowalskiego, który chce sobie coś obejrzeć i nagrać.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte odniesienie do usuniętej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkunastu znajomym pokazałem co potrafi własny dekoder ( na linux - E2 - android ) czy to HD czy UHD 4K i zmienili zdanie.

Wymiana dedykowanego dekodera na moduł CI/CI+ ( N na Karte - NC+ Mix - umowa na abonament ) i zostali przy własnym dekoderze.

 

Nawet na tanim pakiecie czyli Smart HD.

Do tego jeszcze jak mogli mieć coś z Polsatu ( umowa - moduł CI+ tryb legacy - Polsat Sport HD ) to byli pod wrażeniem. Wszystko w jednym.

Tym bardziej jak się dobierze dobrze ofertę to za 60 - 70 zł można mieć dwie platformy z całkiem fajnymi pakietami.

Jak ktoś nie grzebie - raz skonfigurowany dekoder na linux - E2 działa bezproblemowo.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak napisaliście o tych dodatkowych możliwościach / polsat sport/ to Was rozumiem, chociaż i tak nie mam czasu oglądać tego co mam ale zawsze lepiej mieć większe możliwości niż mniejsze. Zakup cenowo to nie jakaś tam tragedia ale każdy bierze taki sprzęt jak w danej chwili potrzebuje. Mnie wystarcza póki co N -wy i już :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...