Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@laza1313: w takim razie tak jak już pisałem, po co w ogóle dekoder? Wszystko można zrobić na poziomie telewizora ;). A jak już jest dekoder, to fajnie byłoby, żeby obsługiwał wszystko, a nie trzeba było się bawić pilotami.

.

Nie musisz się bawić pilotami . TV, dekoder  załatwiam jednym pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to oznacza "zabawę" ;).

Ogólnie widzę, że mentalność abonentów NC+ się nie zmienia na tym forum, dalej lubią płacić więcej za mniej. No ale dla platformy to dobrze...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP miałem HBO GO w dekoderze a jednak mimo wszystko wolałem korzystać z apki w TV.  Dekoder moim zdaniem powinien być do oglądania platformy satelitarnej a nie do zbioru aplikacji. Oczywiście to tylko moje zdanie i każdy może mieć inne :) odniosłem się tylko do tego , że przy dobrze skonfigurowanym smart tv i pilocie nie ma żadnej "zabawy" czy uciążliwego korzystania. A kto jak woli mieć aplikacje w dekoderze czy tv to już jego osobista sprawa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aplikacji możliwości dodania kanału,utworzenia własnych bukietów,ograniczenie do jednej lub dwóch satelit itd.Bo można wymieniać i wymieniać.Sprzęt mocno ograniczony do tego co daje własny na linuxie a do tego drogi.Rozumiem że to sprzęt operatora ale zawartość nie warta ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia w dekoderach dedykowanych to norma.Jak ktoś potrzebuje czegoś więcej jest na tyle świadomy, że wybiera sprzęt z wolnego rynku.Operator przegina z cenami dzierżawy.Przy dwu letnim kontrakcie to ponad cztery stówki.No ale dopóki znajduje chętnych do bulenia to jest jak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu widziałem jak to jest rozwiązane w innych platformach - chociażby na dekoderze Orange 4K ;). No ale tak jak pisałem wyżej...

 

Zapewne chodzi Ci o Samsung ICU 100 ...

No cóż, pobawiłem się nim trochę w salonie, poczytałem trochę ...

Ludzie mają różne upodobania. Np. jak chodzi o moje, ten dekoder to beznadzieja i dawanie go za przykład tylko mnie rozbawiło...

A na dokładkę w Orange nie da się używać własnego.

W efekcie prawdopodobnie nie zdecyduję się na przenosiny do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adass No taka beznadzieja, że masz sporo apek - od pogody po Netflixa w 4K, możliwość zarządzania dekoderem i wifi przez przeglądarkę i aplikację. O dwóch kanałach 4K, zamiast kilku godzin kontentu w tygodniu nie wspomnę.

Tak więc rzeczywiście - co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot: no fajnie, ma kupę funkcji, których nie używam, za to brakuje mu tych, które używam tak często, że są dla mnie kluczowe :D

 

P.S. W sumie naszła mnie taka refleksja, że ja to chyba dziwny jestem, bo wymagam, żeby mój dekoder dostarczał i obsługiwał jak najlepiej te treści, które kupuję od ich dostawcy, zamiast cieszyć się, że mam jakieś zupełnie mi niepotrzebne dodatki. Tak jakbym oczekiwał od tostera, żeby robił świetne grzanki, zamiast cieszyć się, że może grzanki udają się w nim tak sobie, ale za to można też kiełbaskę zgrilować :D

Edytowane przez Adasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adasss Tak tak, dekoder jest do dekodowania jak sama nazwa wskazuje, a telefon do dzwonienia.

Normalnie czuje się jakbym sie cofnął do 1999 roku czytając takie posty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

Bądź łaskaw podać pełną nazwę: dedykowany dekoder platformy nc+.

A skoro tak, to ma przede wszystkim jak najlepiej obsługiwać treści, które kupuję na tej platformie.

Wszystko powyżej jest dodatkiem. Fajnie jak jest, ale jak ma to zastąpić braki w obsłudze podstawowych funkcji .. to stawianie tego za przykład zakrawa na żart, jak z owym tosterem.
Co gorsza, w przypadku dekodera nc+ te braki, w razie potrzeby, mam czym zastąpić. W przypadku tego z Orange nijak nie da się tego zrobić.

Dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 czego Ty nie rozumiesz?

Piszę o tym co oferuje konkurencja i w Polsce i na świecie i jak można taki dekoder (i kulejącą ofertę 4K platformy) uatrakcyjnić dla użytkownika i przy okazji wprowadzić dekoder w 2018 rok, bo obecnie jego funkcje są raczej w 2008 i poza 4K niespecjalnie zmieniły się od pierwszego nboxa ;).

Sam Netflix 4K to jest grubo ponad tysiąc filmów, dokumentów i odcinków seriali w tej rozdzielczości które byłyby dostępne z poziomu dekodera i można to dopisywać abonentom do rachunku (jak robi Orange). Co daje YT w 4K nie muszę chyba wyjaśniać (i tego, że bardzo dużo TV 4K mimo takiej rozdzielczości nie wspiera jej w apce YT, więc to też byłby duży plus).

NC+ wprowadzi lepszego boxa za rok czy dwa i nagle wszyscy będą zachwyceni tymi opcjami do których teraz sobie dorabiają ideologię, że są niepotrzebne ;).

 

Jak nie rozumiesz prostego porównania do smartfona, to już nie mój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilos No jasne, takie SKY które ma jedynie 12 mln abonentów w UK i jakieś 200 kanałów więcej niż NC+ nie wie czego potrzebują abonenci i na siłe wciska im Netflixa, Youtube czy Spotify :D

Niestety to Ty nie rozumiesz czego potrzebuje typowy użytkownik (i nie tylko ja pisałem o tym, że dekoder NC+ jest wykastrowany na ten moment) i że chce mieć wygodę.

Ale jestem naprawdę pod wrażeniem, że mamy już nawet fanbojów Technicolora (tak długo jak ma logo z plusikiem ;D).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są tu fanboje lecz do nich się nie zaliczam. W drugim mieszkaniu mam dekodery CP w których jest HBO GO i ani na HD3000 ani na Evoboxie z tych aplikacji nie korzystam. Nawet z wbudowanej Iplii nie korzystam z dekoderów tylko z aplikacji z TV.  Wygoda- argument bez sensu. Jeden pilot załatwia sprawę. To że takie SKY daje coś ludziom, to nie znaczy , że ludzie tego potrzebują. Z ludźmi jest tak , że jak pokaże się im nowość to każdy to bierze , a po paru miesiącach się okazuje że wcale do szczęścia to potrzebne nie jest.  I porównanie telefonu z 2008 do 2018 też bez sensu. Zauważ , że teraz nie masz telefonu tylko smartphona. Myślę , że nie bez powodu została zmieniona nazwa, to jest całkiem inne urządzenie. A dekoder satelitarny jak był tak i jest cały czas pod tą samą nazwą.
I jeszcze jednak śmiem twierdzić , że CP i NC+ jednak mają szersze pojęcie jaki procent ludzi w PL potrzebuje danej rzeczy. A Ty opierasz swoje wywody na garstce osób z forum, a jest też druga garstka która twierdzi inaczej. Tyle w temacie.

Edytowane przez adam160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam160: powiem Ci tak... 3 lata temu pisałem na forum, że podejście Eleven pt. kupa transmisji, komunikacja i streaming przez net itd ma przyszłość. I że kanał da radę na rynku.

Pamiętam jak mnie tutaj kilka osób "jechało" (większość już forum nie odwiedza, albo są pod nowymi nickami), że co to ma być, że kanał nie wytrzyma roku, że prawa dostali w prezencie i że na laptopie z Celeronem stream się tnie. I że Eurosport lepszy. Dziś jakoś opinie są zgoła odmienne, Eleven podkupuje konkurencji kolejne prawa, a do tego ciągle mamy dyskusje czy lepiej wykupić Iplę, Playera, NC+ GoO czy coś tam jeszcze, żeby go oglądać, bo nagle się okazało, że przez internet też się da i oglądanie telewizji na apce ma swoje plusy.

 

Netflix? 2 lata temu wszedł do Polski, na forum "panie, po co to komu", jest Comedy Central i Canal+ ;). Dziś Netflix przejmuje premiery kinowe, ma obiektywnie najwięcej dobrych seriali itd, a dział VOD na forum SK jest bardzo popularny i nie dotyczy tylko Netflixa, ale też Showmaxa, Amazona itd. I nawet najbardziej zatwardziali antagoniści zaczynają się przekonywać do takich usług ;).

 

Dyskusje na temat Eleven i Netflixa były na forum w momencie, kiedy tego typu usługi na świecie już dawno były mega popularne. Tak więc oczywiście możesz się krygować, że na co komu różne aplikacje w dekoderze operatora, ale z odpowiednim opóźnieniem one też się u nas pojawią i nagle okaże się, że są fajne, bo polski klient nie różni się od zagranicznego. Tylko niestety wiele osób na forum lubi sobie na silę racjonalizować niektóre rzeczy.

 

A Twój "dekoder" satelitarny już dawno jest smart i może się łączyć z netem i odbierać przez niego radio, VOD, a niedługo będzie brał też stamtąd telewizję, jak dorzuci mu się obsługę YT (którą nota bene miały już stare nboxy wiele lat temu) czy Netflixa to wcale nie stanie się mniej "dekoderowy" ;). Wprowadzenie dodatkowych usług i aplikacji przez operatora pozwala mu na tym dodatkowo zarabiać, a o to w tym wszystkim w końcu chodzi. Nie leży w interesie platformy, żebyś Ty używał czegoś innego niż ich tuner do odbierania treści ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem że Eleven , Netflix , YouTube i Showmax są beeee....wręcz przeciwnie Netflixa wykupuje non stop, z treści 4K z YouTuba oglądam. Powiedziałem tylko , że na przykładzie dekodera CP który ma i HBO GO i VOD (ipla) ciągle wole korzystać z aplikacji z smart tv. Mimo że te w dekoderze też są dobre.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot:

Masz ewidentnie problem z czytaniem ze zrozumieniem, nigdzie nie twierdzę, że dekoder nie może mieć tych funkcji dodatkowych. Neguję jedynie konkretny przykład, gdzie pokazałeś dekoder Samusung Icu 100 dawany przez Orange jako przykład dobrego dekodera tylko dlatego, że ma owe funkcje dodatkowe. Otóż nie jest to dobry dekoder, bo co z tego, że ma funkcje dodatkowe, skoro brak mu funkcji podstawowych, bez których ten dekoder to nadawałby się u mnie najwyżej jako podstawka pod kwiatek, a i to pod warunkiem, że mógłbym wziąć usługi od Orange i własny dekoder. A że nie mogę tego zrobić do do Orange nie przejdę i tego dekodera nie wezmę ...
Życzę miłej dyskusji z tezami, które tylko ty widzisz, z mojej strony to wszystko.

Edytowane przez Adasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adasss w żadnym ze swoich ostatnich postów nie odpisywałem Tobie (chyba, że @adam160 i @wilos to Twoje alterego), ale skoro już jesteś to nie uciekaj tak szybko, wyprodukowałeś już chyba piątego posta o tych "funkcjach podstawowych", ale nadal nie napisałeś jakie to są :).

Co z tym Samsungiem od Orange jest nie tak? Nie dekoduje jak na dekoder przystało? :D W końcu sam napisałeś, że wszystko inne to zbędne dodatki...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Sky wprowadza pewne funkcje to akurat nic specjalnie dziwnego.Płaci się za tę usługę £12/mc więc przydałoby się więcej.YT tylko HD.Używanie tego vs np Apple TV wypada więc słabo.

Dekoder nc+ dopiero wszedł,nie zapominajmy że to Polska.To nie UK gdzie abonent płaci 5 razy więcej niż Anglik.

Kolejna sprawa to ile im zajęło czasu by wprowadzić te aplikacje..i każda tylko HD.Red BullTv czy YT.Netflix bez HDR..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczając na średnią pensję w UK, to 12 funtów to jest mniej jeśli chodzi "siłę nabywczą" niż u nas 15 zł za dzierżawę Technicolora ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...