Skocz do zawartości
Emil.1603

4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Najtaniej masz zestaw w nc+ za 179 zł z anteną 80ylko, że tam masz tylko 4 częstotliwości dla SCR. Można zastosować dla tego dekodera też ten konwerter i wówczas masz wykorzystane 8 częst + wolne dla innych dekoderów w technologii jednokablowej: https://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2839-konwerter-unicable-ii-inverto-24-tunery-5228

W zestawie z anteną w nc+ masz taki konwerter: https://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2046-konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp

Edytowane przez roberttosat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebuję tylko konwerter a ten co proponujesz to pisze ze musi być przed podłączeniem zaprogramowany. Czy te programowanie dotyczy tylko CP czy też musi być zaprogramowany do dekodera 4K z nC+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Napisz tylko jak będziesz kupował, że potrzebujesz do dekodera 4K ultraboxa nc+ to Ci go zaprogramują pod niego jeżeli będzie taka potrzeba.

Edytowane przez roberttosat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Potrzebuję tylko konwerter a ten co proponujesz to pisze ze musi być przed podłączeniem zaprogramowany. Czy te programowanie dotyczy tylko CP czy też musi być zaprogramowany do dekodera 4K z nC+?

Konwerter Inverto dCSS pod UltraBox+ nie wymaga przeprogramowywania. Powinien mieć domyślny zestaw częstotliwości producenta z szerokością kanału 40 MHz. Nie ma sensu płacić więcej za 32 User Bandowy konwerter. Wystarczy 24 UB, ten jest nieco tańszy. W menu ustawień UltraBox+ w konfiguracji TRYB JEDNOKABLOWY jest gotowy profil pod ten model konwertera:

IDLU-24UL40-UNMOO-OPP.

Edytowane przez support458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak zostanę przy instalacji bez zmian - będzie nagrywanie jeden program i możliwość oglądania następnego.

A pełna funkcjonalność tego dekodera to tylko to, że nagrywa więcej rzeczy na raz ? czy jeszcze coś ?

A co z multiroomem ? Będzie działał z tym nowym dekoderem ? 

Od wczoraj mam ultraboxa i starą instalacje antenową. Dwa talerze z jednego idą dwa kable do matki a z drugiego do multiroomu. Zadnego unicable i mogę nagrywać 3 kanały jednocześnie i czwarty ogladać. Pojęcia nie mam jakim cudem ale tak mam :)

Czyli jak zostanę przy instalacji bez zmian - będzie nagrywanie jeden program i możliwość oglądania następnego.

A pełna funkcjonalność tego dekodera to tylko to, że nagrywa więcej rzeczy na raz ? czy jeszcze coś ?

A co z multiroomem ? Będzie działał z tym nowym dekoderem ? 

Będziesz mógł oglądać.

Do nagrywania 3 kanałów i 4 oglądania potrzebny konwenter Unicable.

Nie mam konwertera unicable a nagrywam 3 kanały a 4 oglądam. Pojęcia nie mam na jakiej zasadzie to działa ale działa. Konwenter ma chyba ze 4 lata dwukablowy oba wpiete do dekodera matki ultrabox. Multiroom wifibox+ ma swoja jednokablowa antene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając zwykły konwenter twin na jednego satelite mozesz nagrywać z dwóch różnych transponderow z dwoch różnych ćwiartek pasma.

Rzeczywiście możesz kilka kanałów jednocześnie nagrywać.

Zrób mały test:

Nagrywaj TVP 1 HD - Polsat HD - UATV ( ukraińska tv ) i spróbuj oglądać coś innego :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec przeprowadziłem twój test: Nagrywa wymienione kanały lecz faktycznie przy próbie oglądania czwartego woła o anulowanie przynajmniej jednego nagrywania. Dzięki za wyjaśnienie
Niemniej i tak jest super że na twin mogę nagrywać 3 kanały :) Rozejrze się za Konwerter Unicable II Inverto 24 tunery (5228) bądź wideband. Nie wiem który będzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DCSS jest bardziej użyteczny aby w przyszłości do instalacji podłączyć inny dekoder. Wideband wspierają multiswitch i żaden dekoder operatora za wyjątkiem Ultrabox+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nocy z 4 na 5 marca zostanie udostępniona aktualizacja dekoderów 4K UltraBox+, która powinna zminimalizować problemy z HDCP przy rozdzielczości 2160p.

Identyfikator oprogramowania 1.0.20, wersja oprogramowania: 0X19.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam problemów z HDCP, bo mam SHARPA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nocy z 4 na 5 marca zostanie udostępniona aktualizacja dekoderów 4K UltraBox+, która powinna zminimalizować problemy z HDCP przy rozdzielczości 2160p.

Identyfikator oprogramowania 1.0.20, wersja oprogramowania: 0X19.

Fajnie, akurat Gala Oscarowa, trochę ludzi pewnie zapuści nagrywanie i ciekawe czy aktualizacja nie przerwie tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z was dostał ten dekoder za mniej niż 15zl miesięcznie? Chodzi o wymianę dekodera w trakcie umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można dostać za 0 zł ale trzeba wziąść wyższy pakiet min 130 zł np VIP+, ja mam za 15 zł ULTRABOXA, bo mam pakiet za 81 zł (35 zł wynajem). Za wszystko płacę 116 zł miesięcznie

Edytowane przez wilos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowość będzie taka, że poprawią HDCP. Przynajmniej to powinno być, patrząc jakie problemy mają abonenci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemu dotyczącego współpracy z amplitunerem, ktory ma obsługę HDCP2.2 niestety nie rozwiązano. Niestety, trzeba będzie wesprzeć chińskich producentów konwerterów.

Edytowane przez ml69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś coś zauważył co wnosi aktualizacja? Bo oprócz tego , że u mnie naprawił się błąd z HDCP żadnych innych poprawek oraz nowości nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi sie nie chce włączyć dekoder po powrocie z pracy ;( Wyciągam wtyczke wkładam ponownie dioda biała zapali się na chwile, gaśnie i koniec 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi