Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej masz zestaw w nc+ za 179 zł z anteną 80ylko, że tam masz tylko 4 częstotliwości dla SCR. Można zastosować dla tego dekodera też ten konwerter i wówczas masz wykorzystane 8 częst + wolne dla innych dekoderów w technologii jednokablowej: https://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2839-konwerter-unicable-ii-inverto-24-tunery-5228

 

W zestawie z anteną w nc+ masz taki konwerter: https://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2046-konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Potrzebuję tylko konwerter a ten co proponujesz to pisze ze musi być przed podłączeniem zaprogramowany. Czy te programowanie dotyczy tylko CP czy też musi być zaprogramowany do dekodera 4K z nC+?

 

Konwerter Inverto dCSS pod UltraBox+ nie wymaga przeprogramowywania. Powinien mieć domyślny zestaw częstotliwości producenta z szerokością kanału 40 MHz. Nie ma sensu płacić więcej za 32 User Bandowy konwerter. Wystarczy 24 UB, ten jest nieco tańszy. W menu ustawień UltraBox+ w konfiguracji TRYB JEDNOKABLOWY jest gotowy profil pod ten model konwertera:

IDLU-24UL40-UNMOO-OPP.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zostanę przy instalacji bez zmian - będzie nagrywanie jeden program i możliwość oglądania następnego.

 

A pełna funkcjonalność tego dekodera to tylko to, że nagrywa więcej rzeczy na raz ? czy jeszcze coś ?

 

A co z multiroomem ? Będzie działał z tym nowym dekoderem ? 

 

 

Od wczoraj mam ultraboxa i starą instalacje antenową. Dwa talerze z jednego idą dwa kable do matki a z drugiego do multiroomu. Zadnego unicable i mogę nagrywać 3 kanały jednocześnie i czwarty ogladać. Pojęcia nie mam jakim cudem ale tak mam :)

Czyli jak zostanę przy instalacji bez zmian - będzie nagrywanie jeden program i możliwość oglądania następnego.

 

A pełna funkcjonalność tego dekodera to tylko to, że nagrywa więcej rzeczy na raz ? czy jeszcze coś ?

 

A co z multiroomem ? Będzie działał z tym nowym dekoderem ? 

 

 

Będziesz mógł oglądać.

Do nagrywania 3 kanałów i 4 oglądania potrzebny konwenter Unicable.

 

 

Nie mam konwertera unicable a nagrywam 3 kanały a 4 oglądam. Pojęcia nie mam na jakiej zasadzie to działa ale działa. Konwenter ma chyba ze 4 lata dwukablowy oba wpiete do dekodera matki ultrabox. Multiroom wifibox+ ma swoja jednokablowa antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając zwykły konwenter twin na jednego satelite mozesz nagrywać z dwóch różnych transponderow z dwoch różnych ćwiartek pasma.

 

Rzeczywiście możesz kilka kanałów jednocześnie nagrywać.

 

Zrób mały test:

Nagrywaj TVP 1 HD - Polsat HD - UATV ( ukraińska tv ) i spróbuj oglądać coś innego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec przeprowadziłem twój test: Nagrywa wymienione kanały lecz faktycznie przy próbie oglądania czwartego woła o anulowanie przynajmniej jednego nagrywania. Dzięki za wyjaśnienie
Niemniej i tak jest super że na twin mogę nagrywać 3 kanały :) Rozejrze się za Konwerter Unicable II Inverto 24 tunery (5228) bądź wideband. Nie wiem który będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy z 4 na 5 marca zostanie udostępniona aktualizacja dekoderów 4K UltraBox+, która powinna zminimalizować problemy z HDCP przy rozdzielczości 2160p.

 

Identyfikator oprogramowania 1.0.20, wersja oprogramowania: 0X19.

 

Fajnie, akurat Gala Oscarowa, trochę ludzi pewnie zapuści nagrywanie i ciekawe czy aktualizacja nie przerwie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...