Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu na różnych dekoderach na tym samym kanale np HD jest znikoma dla większości niezauważalna.To są tylko indywidualne odczucia i trudno porównywać obraz gdy abonenci mają różne TV. Daj sobie spokój bo tylko będziesz miał dodatkowy wydatek, czyli 15 zeta miesięcznie. Gdy zaoferują odpowiednie oferty i dopracują sprzęt, wtedy można pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasir

- jakość obrazu przy dekoderze 4k jest lepsza na hd. Oczywiście na ustawieniu 2160p. Przy dobrym tv widać różnicę - nie są to fajerwerki bo być nie mogą to tylko skalowanie. Oczywiście sporo też  zależy od jakości sygnału wyjściowego .Jednak uważam, że warto wymienić dekoder. Poza tym weź pod uwagę, że rodacy mają chyba najlepiej w świecie opanowaną sztukę narzekania. latem za gorąco, zimą za zimno, to słabe, to beee itp. :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez pawcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na ustawieniu 2160p. Przy dobrym tv widać różnicę - nie są to fajerwerki bo być nie mogą to tylko skalowanie.

 

Raczej przy słabym, dobry telewizor ma dużo lepszy skaler i niż dekoder i oprócz materiałów 4K należałoby mu podawać sygnał 1080i aby osiągnąć najlepszy efekt. Na słabszych TV to oczywiście możemy zostawić skalowanie dekoderowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Porządkując dyskusję. Dla osoby która nie ma TV 4K - na kanałach HD ustawienie w Ultraboxie 4K pozostanie 1080i.

 

W związku z tym, czy jakość wyłącznie kanałów HD będzie zauważalnie lepsza?

Pytam w kontekście całkiem bardzo dobrego obrazu w Monsterboxie. Wiem, że np. Wifi Premium Box ma dużo gorszy obraz.

 

Szkoda, że Satkurier nie przeprowadził jeszcze jakiegoś dużego porównawczego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz któryś już piszemy, że różnice w obrazie wynikają nie z dekoderów, a różnic w telewizorach i ich ustawieniach. HD to HD i lepsze nie będzie (chyba, że nadawca zwiększy bitreate) niezależnie od dekodera. Jeden ma bladszy obraz, inny z podbitym kontrastem, ale wszystko do wyregulowania w TV jest. Evo chyba na początku tylko mocno rozmywał bo poniosło techników, ale już to naprawili podobno.

 

Reasumując, jeżeli masz Turobo i postawiłeś obok WifiPremium podłaczony do dokładnie takiego samego TV z takimi samymi ustawieniami i widzisz DUŻO GORSZY obraz to gratuluję i pomóc nie potrafię :)

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że jest przepaść między Turbo a Wifi Premium.

 

Niemniej, wielokrotnie ( w dziale dekoderów nc+) użytkownicy mówili o dostrzegalnych różnicach w jakości obrazu HD pomiędzy dekoderami.

 

Od początku wprowadzenia  (jeszcze przez Cyfrę+) pierwszego Philipsa PVR miałem okazję używać go, potem miałem Pace PVR a następnie Turbobox. Za każdym razem widziałem różnice w odbiorze kanałów HD.

 

Sam posiadam prywatny dekoder Opticum z modułem na kartę i jego obraz jest wyraźnie gorszy od Turboboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego po jakiego ustawiać w dekoderze 4k rozdzielczość 1080i(p) po to żeby lepiej nie wiem ile skanował TV a potem jak jest transmisja w 4k przełączać na 2160p ???  Aż taka wielka jest różnica jest żeby w to się bawić ?? Myślałem że po to jest dekoder 4k żeby to on to robił no ale mogę się mylić, może się nie znam. Ja jak bym miał TV 4K to bym ustawił na 2160p i cieszył się oglądaniem, takie jest moje zdanie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica obrazu między dekoderami to temat rzeka  nawet jak czytam fora o sprzętach własnych z np górnej półki to wielu nie chce na tem temat dyskutować.Bo ile ludzi tyle opini i do niczego to nie prowadzi jak do kłótni. I raczej trzeba się zgodzić bo już posiadam 10-11 box z tego co pamiętam.A i zdarzało się kilka innych testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica obrazu między dekoderami to temat rzeka  nawet jak czytam fora o sprzętach własnych z np górnej półki to wielu nie chce na tem temat dyskutować.Bo ile ludzi tyle opini i do niczego to nie prowadzi jak do kłótni. I raczej trzeba się zgodzić bo już posiadam 10-11 box z tego co pamiętam.A i zdarzało się kilka innych testować.

 

Za obraz podany do TV odpowiada elektronika dekodera. A ta w zależności od konkretnego modelu jest inna. Nie wszystko można potem skorygować na TV.

Satkurier też w swoich testach pokazuje różnice w jakości obrazu w zależności od modelu deka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zbyt uogólniać.Za jakość obrazu odpowiada zarówno sprzęt jak i soft.Pewne różnice są do skorygowania w ustawieniach telewizora ale nie można tez założyć, że wszystkie odbiorniki np. HD generują tej samej jakości obraz bo tak nie jest.Trzeba jednak pamiętać, że dekodery dedykowane to sprzęty budżetowe z tej samej półki generujące porównywalnej jakości obraz.A czy on jest dużo gorszy czy dużo lepszy to już subiektywna ocena każdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stałe ustawione na 2160p i najważniejsze, że obraz standardowy sd czy też hd  jest dobrze skalowany w górę. Oczywiście zgodzę się z Dziabolkiem, że główną robotę robi elektronika TV ale dekoder też ma wpływ na obraz. Jakby było inaczej to klepali by ten sam model od lat z tym samym softem itp. Generalnie jestem bardzo  zadowolony z wymiany deka i czekam na większą ilość materiałów z 4k i w HLG / ale tutaj to pewnie się trochę poczeka-niestety/

Edytowane przez pawcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stałe ustawione na 2160p i najważniejsze, że obraz standardowy sd czy też hd  jest dobrze skalowany w górę. Oczywiście zgodzę się z Dziabolkiem, że główną robotę robi elektronika TV ale dekoder też ma wpływ na obraz. Jakby było inaczej to klepali by ten sam model od lat z tym samym softem itp. Generalnie jestem bardzo  zadowolony z wymiany deka i czekam na większą ilość materiałów z 4k i w HLG / ale tutaj to pewnie się trochę poczeka-niestety/

Przy takim ustawieniu główną robotę robi skaler w dekoderze a nie telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...