Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarny_figa

Dlaczego nie ma nic do rzeczy??Zgodze sie, ze NC+ robi błąd dając jednemu dekoder za 15zl,a drugiemu przy takim samym pamięcią za 0zl. Faktycznie powinny być jasne zasady i np. *Do pakietów bez canal+ najem 10zl

*Do parkietów z canal+ najem 5zl

*Do pakietów z canal+ i jakąś opcja dodatkowa np.hbo eleven za 0zl.

Jednak rozdawnictwo dekoderów,poniżej wartości każdemu odbiloby się na cenie pakietów i poszkodowani byliby Ci,którzy nie potrzebują tego dekodery.Nic w przyrodzie nie ginie i tańszy dekoder równałby się droższa oferta. Nc+ też komuś  płaci za produkcję tych dekoderow ...

Edytowane przez czarny_figa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tego pokazywać, bo znam zabawki od Samsunga. W ogóle kto woli macać zimną tafle wyświetlacza telefonu zamiast fizycznych przycisków pilota?

 

Poza tym ja porównuję piloty od dekodera, a nie od Smart TV, więc nie mieszaj tematów. Przyjmij też do wiadomości, że nie każdy posiada telewizor od Samsunga, więc nie można uogólniać bo "ty masz" i jest to najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem o istnieniu tych alternatyw. Nie musisz mnie edukować :)  Bardziej chciałem pokazać jak sprawa się ma kolokwialnie mówiąc "w samej centrali".

 

Zastanawiające jest, że u nas zdecydowano się na inną (wg. mnie gorszą wersję pilota) oraz przede wszystkim nie wprowadzono nowego systemu opartego na Graphyne dającym o wiele więcej możliwości w porównaniu do starego, połatanego już "Carbo".

 

Zapewne sprawdza się w tym wypadku stare, polskie porzekadło, że jak nie wiadomo o co chodzi to... Szkoda, bo potencjał ten dekoder na pewno ma spory, a jest duszony przez stary system.

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Harmony 700 i wszystko działa bez problemu. Na początku trzeba trochę czasu poświęcić na konfigurację pilota na kompie, a później tylko używać i używać. Pilot jest praktycznie do skonfigurowania na każdy sprzęt z np. ramką do zdjęć włącznie. Jak ktoś ma kilka pilotów na stoliku to warto.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wszystkie funkcje działają na pilocie Logitech Harmony. Ja mam akurat od paru już lat model 350 za dosłownie parę groszy. Mega konfigurowalność, bardzo dobrze leży w dłoni, świetny rozkład przycisków i ergonomia. Do oryginalnego pilota od Ultraboxa 4K nie przekonałem się, jak dla mnie niezbyt wygodny. Niestety, po 4, czy 5 latach musiałem popodklejać gumki, bo część już nie kontaktowała tak szybko i lekko, jak kiedyś. Teraz działa jak nowy, jednak część klawiszy już się powycierała. Może czas już na nowszy model, jednak bardzo mi odpowiada pilot klasyczny z bateriami paluszkami, a nie z ładowarką. Nie wiem, czy bym pamiętał go ładować, no i jednak bez wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzion19

Była zmiana parametrów nadawania na satelicie kanału FilmBox Premium HD i kanału TV 6 HD, stąd była wymagana aktualizacja listy kanałów ze strony nc+ i dlatego znowu jest problem i trzeba znowu przywracać ustawienia, czy wymusić wyszukanie na nowo listy kanałów w dekoderze, aby naprawić ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dekoder 4K Ultrabox+ i francuski Le Decodeur to ten sam dekoder i różni się tylko pilotem i szczegółami oprogramowania, które jak wiemy operator dopasowuje do rozwiązań stosowanych na danym rynku. Te nowe piloty od NC+ są fajne za to, że są smukłe ale na tym lista ich zalet się kończy. Brak klawisza "Nagrania", powoduje konieczność wchodzenia za każdym razem w menu. Dodatkowo czasem pilot reaguje jakby podwójnie, klikasz jeden przycisk a dekoder wykonuje dwie operacje, jak byś kliknął dwa razy. Można przez to przez przypadek usunąć jakieś nagranie gdy chcemy je tylko zaznaczyć lub usunąć kanał, edytując listę ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też to miałem. Po telefonie do Centrum kazano mi zresetować dekoder. I ustąpiło.

Edytowane przez amatortv
Nie KRZYCZYMY na forum. Proszę nie używać Caps Lock podczas pisania postów. Poza tym, każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"EPG" tak, wejście w "nagrania" tylko przez opcję "Menu" i "OK", ponieważ pilot dekodera 4K tylko tą drogą pozwala. Mam Harmony One z ekranem i za mocno nie usiłowałem próbować. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...