Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP / ADB NCP-3670SF)

Recommended Posts

Jak bym chciał wymienić konwerter na Unicable to już nie będzie można oglądać z Astry kanałów? Jeśli tak to jak to zrobić?

Witam. Czy macie EPG na Ultraboxie 4K na Nowy rok? U mnie całkowity brak.

Edited by Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.

Czy LNB 2 (wejście antenowe 2) da się wykorzystać do podłączenia dekodera Polsatu HD7000, unicable?

Mam kilka pytań:

1. Czy  można nagrywać trzy dowolne programy, a czwarty oglądać, czy są jakieś ograniczenia?

2. Czy można ułożyć własną listę kanałów?

3. Czy do tego dekodera można jako multiroom dodać inny pvr HD?

Posted (edited)

1. Tego nie wiem.

2. Nie.

3. Jedynie, jak podłączysz swój dysk USB do dekodera Wifibox.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Godzinę temu, Arkon napisał:

Mam kilka pytań:

1. Czy  można nagrywać trzy dowolne programy, a czwarty oglądać, czy są jakieś ograniczenia?

2. Czy można ułożyć własną listę kanałów?

3. Czy do tego dekodera można jako multiroom dodać inny pvr HD?

1. Tak, konwerter Unicable. 

2. Nie, tylko ulubione. 

3. Nie, wifibox i box. 

• Thanks 1

Posted (edited)

Dziwne, że nawet w tym dekoderze nie można ułożyć własnej listy kanałów.

Edited by Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). O usłudze Multiroom w platformie nc+ jest inny, odpowiedni wątek.

Posted (edited)

@Arkon

Masz wybór - moduł CI+ NC+ i własny dekoder / telewizor 4K z wejściem na moduł CI+ .

Tylko że tu też masz ograniczenia modułu NC+ CI+:

Możesz oglądać tylko jeden program w tym czasie nic nie nagrasz.

Mogą ci zablokować możliwość nagrywania w ogóle.

Moduł NC+ CI+ może mieć problemy ze współpracą z TV / dekoderem z wolnego rynku.

Wszytko to w imię walki z piractwem / ochroną "kontentu" oraz tym że platforma sat wie lepiej czego chce ich klient ;)

Edited by tweed77
  • Thanks 1

Posted (edited)

Witam.

Zamierzam zmienić Cyfrowy Polsat na nc+. Chcę wziąć dekoder 4K i mam pytanie. Czy da się go skonfigurować tak samo jak Evobox z CP, że jednym pilotem od telewizora można przełączać kanały na dekoderze? Mój telewizora to Samsung 55NU77452.

Edited by Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.

Guest kingofsouth

Tak, jednym pilotem można obsługiwać dekoder.

Posted (edited)

To jam mam też takie pytanie jak poprzednik,może ktoś wie i podpowie .Mianowicie:

TV -  Samsung 65MU7042

Amplituner -  Yamaha RX-V685

i Dekoder NC+ 4KUltrabox

I chodzi o ustawienie włączania i wyłączania tego jednym pilotem. Udało mi się to skonfigurować, że pilotem od Ultraboxa  potrafię wyłączyć jednym przyciskiem cały zestaw (TV, amplituner i dekoder), ale niestety włączyć jednym wszystkiego się nie da. Jedynie amplitunerem mogę włączyć amplituner + TV, ale bez dekodera. Ma ktoś pomysł? Skoro wyłączanie działa na wszystko to i włączanie też powinno,tylko gdzie jest problem?

Edited by Barti
Nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnymi i przestankowymi, tylko po nich. Poprawiono post.

Problem jest w kompatybilności usługi HDMI CEC. Bo zakładam, że aktywowałeś tą funkcję na wszystkich sprzętach.

Posted (edited)

Hej, potrzebuję pomocy. W domu mam dwa tunery Ultrabox 4K. Chcę kupić konwerter unicable. I tu moje pytanie: jak to ma być podłączone? Wiem, że jeden kabel ma iść z konwertera, a jak podłączyć 2 tunery? Musi być jakaś rozdzielka, czy jak? Proszę o pomoc, bo się nie bardzo orientuję.

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Posted (edited)

Powinno się dać. Jak Cię interesuje inny pakiet niż Super Premium to teraz do 5.01 masz dobrą promocję na dekoder 4K. Bez aktywacji i 1 zł miesięcznie.

@Ucio

Rozgałęźnik/spliter przed wejściem do każdego z dekoderów, czyli po wyjściu z konwertera jeden przewód, następnie rozgałęźnik i po jednym kablu do każdego z dekoderów.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Thanks 1

Posted (edited)

Pamiętaj, że musi być to rozgałęźnik do 2400MHz przepuszcający prąd DC i konwerter dCSS. Potem w menu musisz jeszcze ustawić, których częstotliwości ma używać dany box (używają 8 częstotliwości - czyli dwa pobiorą 16).

Edited by krajes

Posted (edited)

Witam. Czy udało się komuś wymienić swój stary dekoder na 4K za 1zł / miesiąc? Niby jest oferta do 6.01., ale nie wiem, czy tylko dla nowych, czy dla obecnych. Na infolinii mi powiedzieli, abym się udał do punktu.

Edited by Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

W dniu 31.12.2018 o 18:05, Kummer napisał:

Nie ma już tego problemu. Czyżby była jakaś aktualizacja, której nie zauważyłem?

Najśmieszniejsze, że stało się to dzień po moim wpisie. Czyżby śledzili to forum ?  :) :) :)  Pewnie przypadek, ale dobrze, że to naprawili bo wyjątkowo irytujące to było. 

W dniu 5.01.2019 o 11:44, misiek1985 napisał:

Witam. Czy udało się komuś wymienić swój stary dekoder na 4K za 1zł / miesiąc? Niby jest oferta do 6.01., ale nie wiem, czy tylko dla nowych, czy dla obecnych. Na infolinii mi powiedzieli, abym się udał do punktu.

Mi się udało turbo na 4k wymienić za 5 zł/m i jednorazowa aktywacja 49zł.☺️

Taka oferta jest do zaakceptowania.Tylko to powinien być standard a nie na zasadzie "udało się".

• Upvote 1

Guest czarny_figa

Dlaczego powinien  być standard??? Uzasadnij proszę ;). 

Pytanie można odwrócić. Dlaczego jasne zasady wymiany sprzętu nie powinny być standardem?

• Like 1
  • Upvote 3

Powinni jak w Sky dla lojalnych abonentów za darmo wymieniać.Cyrk jakiś ta platforma..Facet po 10 latach mi każe płacić.Dziekuje bardzo za takie traktowanie.

Guest czarny_figa
Posted (edited)

Widziałeś jakie są ceny pakietów w SKY?

Edited by czarny_figa