Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

U mnie również nie ma kanału..... Wróciłem ze świąt a tutaj taka niemiła niespodzianka. :/

Ja miałem wyłączony dekoder,  dopiero włączyłem po powrocie, wiec resetowanie nic nie da.

Pytanie , czy na innych dekoderach jest ten kanał na liście?

Na Sagemcomie DSI 83 jest.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mniam napisał:

Moje pytanie to czy da się skonfigurować Ultraboxa 4K pod multiswitcha? Mam multiswitcha Terra, do tego konwerter quattro H V (5p wejściowych), 8 portów wyjściowych, 1 satelita, HB. Chciałbym podłączyć na 2 wejścia Ultraboxa, 2 wyjścia z switcha z satelitą HB. Jest to w ogóle możliwe? W białym turbaczu wybierałem głowicę 1 - HB, głowice 2 - HB i wszystko.

 

Bez problemu się da. Robisz to tak samo, jak w Turboboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodzi aby dźwięk był we wszystkich głośnikach. Dźwięk lektora słyszalny we wszystkich kanałach to już kwestia udźwiękowienia filmu. Teoretycznie powinien być tylko w centralnym. W praktyce jest różnie.

Zakładam oczywiście dobre skonfigurowanie kina domowego i dekodera. Bo manipulując ustawieniami można i stereo wrzucić na wszystkie głośniki, tylko wtedy z 5.1 niewiele będzie to miało wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 13:18, roberttosat napisał:

 

Bez problemu się da. Robisz to tak samo, jak w Turboboxie.

Mógłbyś napisać dokładnie jak?

Konfiguracja podstawowa to HB i Astra

Na drugiej pozycji jest astra i sygnał wynosi zero.

Na pierwszej pozycji mam HB na drugiej astrę.

Gdyby było tak jak na zdjęciu w linku poniżej byłoby ok. Sat 1 HB LNB1, Sat 2 HB LNB1

4k instalacja

 

Edytowane przez mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że masz multiswitcha 5 wejsciowgo więc na jedną satelitę +dvbt pewnie. Jako że piszemy o nc+ to musi to być HB. Astre pomijam bo jej nie odbierzesz. 

 

Wchodzisz w instalacja, antena. Wybierasz konfiguracja Dwie Anteny. Na pierwszej antenie tryb bez diseqc i tam HB pod lnb1, następnie dalej. Druga antena to samo. Akceptujesz. Astry nie ruszasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jak dekoder jest podpięty do Unicable to jak przejdę dalej to te 4 częstotliwości pojawią się automatycznie, czy muszę coś wpisywać? Tak pytam, bo Unicable to dla mnie nowość, wymieniałem konwerter wraz z wymianą dekodera i sam tego nie ustawiałem przy instalacji.

 

P.S. Po tych dwóch przypadkach, czyli zdublowaniu Kino Polska i zniknięciu Hustlera widać, że mają ewidentny problem z aktualizacją listy kanałów w Ultraboxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, pomogło. Zasugerowałem się tą Astrą, a dekoder podczas testowania nowej konfiguracji sam odrzuca Astrę. Jestem zaskoczony, jak on teraz szybko śmiga, kanały przełączają się w mniej, niż 1 sekundę, szybciej niż w moim Vu+ Solo 2.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 godziny temu, bolosr napisał:

....... Czy ktos w czasie trwania umowy wymienil Turbo dekoder na 4K bez oplaty naliczanej co miesiac?

Za turbacza nigdy nie placilem characzu i chcialbym nie bulic za dekoder 4K. Czy tak w ogole sie da?

Nie da się zapomnij o tym. Też miałem turbodekoder przez kilka lat bez opłat. Chcesz 4K oglądać na tym dekoderze to będziesz płacił za dzierżawę. Tego nie przeskoczysz.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ucio napisał:

Czy ktoś miał podobny problem z pilotem z tunera 4K  Ultrabox  tzn nie działa mi przewijanie ani do przodu ani do tyłu .Nie wiem czy to ma coś wspólnego bo żona pokopała mi trochę  w ustawieniach ?

mam to samo  jak  cofne  czy pauze zrobie  nie moge przewinąć  do przodu ,prawdopodobnie coś nie tak  z softem jest  po  aktualizacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

Nie da się zapomnij o tym. Też miałem turbodekoder przez kilka lat bez opłat. Chcesz 4K oglądać na tym dekoderze to będziesz płacił za dzierżawę. Tego nie przeskoczysz.

 

 

Mam  nadzieje że z czasem zmiękną tak jak w przypadku dekoderów HD, na początku też były tylko za opłatą.Jak będą rzeczywiście chcieli w przyszłym roku zakończyć działanie Cameleonów to będą musieli coś wykombinować dla obecnych abonentów.Ja jestem cały czas zdania że mogą mi dać dwa Caymany i dwa dekodery bez opłat i przyjme je z otwartymi rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 20:04, rider75 napisał:

Czy u Was również na kanałach C+ dźwięk idzie na wszystkie głośniki w 5.1? Nie wiem, czy to problem dekodera, ale strasznie irytujące jest, jak lektor, czy komentator gada prosto do ucha (przy kinie domowym).

 

Nie ma już tego problemu. Czyżby była jakaś aktualizacja, której nie zauważyłem?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...