Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 U mnie obraz z dekodera jest luks, ale to też chyba zaleta bardzo dobrego kabla HDMI. Może to być też właśnie przyczyną że kabel HDMI nie ma tych parametrów co powinien mieć kabel przystosowany do odbioru treści 4K i niemowa tu o specyfikacji 2.0 bo, wiele kabli które rzekomo były przystosowane do specyfikacji 1.4 znakomicie radzą sobie ze specyfikacją 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tv 4k bez hdr i na c+4k prawie zawsze muszę rozjaśnić ale to "wina" mojego telewizora a nie dekodera choć mogliby dodać obsługę 4k bez hdr...... w apple tv hdr można wyłączyć używam już trochę tego dekodera ułożyłem sobie własną listę i nawet brak możliwości zmiany numerowania kanałów mi już nie przeszkadza jedyne co mnie denerwuje to to upośledzone EPG na co komu epg w którym nie można ustawić przypomnienia( automatycznej zmiany kanału kiedy na innym rozpocznie się zaznaczony przez nas program.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawel napisał:

Równie dobrze to może być kwestia ustawień obrazu w telewizorze.Inne dla odbioru z wejść zewnętrznych i inne dla odbioru TV.

 

Ustawienia w TV są takie same dla modułu jak i dla dekodera, ale to i tak nic nie pomaga. Odbiór z modułu jest lepszy.

15 godzin temu, Rafus napisał:

 U mnie obraz z dekodera jest luks, ale to też chyba zaleta bardzo dobrego kabla HDMI. Może to być też właśnie przyczyną że kabel HDMI nie ma tych parametrów co powinien mieć kabel przystosowany do odbioru treści 4K i niemowa tu o specyfikacji 2.0 bo, wiele kabli które rzekomo były przystosowane do specyfikacji 1.4 znakomicie radzą sobie ze specyfikacją 2.0.

 

Mój kabel HDMI jest z firmy Unitek ( kod kreskowy zaczynający się od nr.4 wskazuje na produkcję niemiecką )Premium HDMI 2.0 Cable 4K/60p with HDR10&32 Audio Channels. Czytając w internecie zauważyłem , że powyższy kabel spełnia wszystkie wymogi do odbioru kanałów 4K UHD. Mój TV ma 120 odświeżanie ekranu i jest naprawdę z najwyższej półki. Ponad to TV jest podłączony do SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 i ma wszystkie najnowsze

aktualizacje dotyczące kodeków i innych nowości. Więc z tego można wnioskować, że dekoder ma gorsze parametry odbioru. Jak wcześniej pisałem , odbiór kanałów FTA UHD, TV odbiera idealnie i dekoder nie odbierał nigdy na tak wysokim poziomie. Mam również TELEWIZOR LG OLED55C9 i na w/w tv również rezultat jest podobny.

 

 

Edytowane przez mirko1801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice jakie ja widzę , nie zauważy laik ( nie do Ciebie ta sugestia ) nawet moja żona czy zięciowie nie widzą różnicy, ale ja widzę i dlatego zdjęcie nie wychwyci tych różnic. Ja jestem maniakiem jakości odbioru i nawet napiszę , że oglądając poprzednio nc+ z dekodera  TechniSat DiGYBOXX HD C+ miałem lepszy odbiór według mojej oceny. 

Edytowane przez mirko1801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice jakie ja widzę , nie zauważy laik ( nie do Ciebie ta sugestia ) nawet moja żona czy zięciowie nie widzą różnicy, ale ja widzę i dlatego zdjęcie nie wychwyci tych różnic. Ja jestem maniakiem jakości odbioru i nawet napiszę , że oglądając poprzednio nc+ z dekodera  TechniSat DiGYBOXX HD C+ miałem lepszy odbiór według mojej oceny. 
A spróbuj na chwilę zmienić rozdzielczość dekodera UltraBox+ z 2160p na 1080i (żeby dekoder nie musiał upskalowac obrazu HD w górę do 4k) i wtedy protestować odbiór na kanałach HD (kanałów o wyższej rozdzielczości oczywiście nie obejrzysz w takiej konfiguracji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Te porównania to są  z jednego i tego samego Telewizora , bo pisałeś że masz  dwa różne C9 i .....  ???

 

Tak, ale  LG OLED55C9 stoi w pokoju żony i aby co chwilę przenosić dekoder to nie na moje siły. Jutro jak będę miał czas to podłączę do tv żony i nagram filmik. Tylko jak pisałem , nie ma żadnej różnicy odbioru od TV Samsung a TV LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirko1801 napisał:

Różnice jakie ja widzę , nie zauważy laik ( nie do Ciebie ta sugestia ) nawet moja żona czy zięciowie nie widzą różnicy, ale ja widzę i dlatego zdjęcie nie wychwyci tych różnic. Ja jestem maniakiem jakości odbioru i nawet napiszę , że oglądając poprzednio nc+ z dekodera  TechniSat DiGYBOXX HD C+ miałem lepszy odbiór według mojej oceny. 

Jak pisałeś o tej ogromnej różnicy myślałem, że jest to widoczne bez jakiegoś wypatrywania szczegółów przez wszystkich odbiorców. Dlatego sugerowałem np. podciągnięcie ostrości na wejściu HDMI w celu ewentualnej korekty obrazu.A jeśli jesteś maniakiem ;) to zmienia postać rzeczy. Wiesz w telewizorze za 5 tysięcy (czy więcej bo nie wiem ile płaciłeś) będą z reguły trochę inne bebechy odpowiadające za obróbkę sygnału niż w dekoderze operatora.I choćby z tego względu mogą być różnice na korzyść telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Przecież od "zawsze" wiadomo że na własnym sprzęcie bądź module obraz wygląda "inaczej" niż na sprzęcie operatora, niektórzy sobie chwalą obraz z Ultraboxa, dla mnie osobiście wygląda to ponuro szczególnie jak leci to ich pseudo HDR/HLG to wtedy widać najbardziej różnicę, ale to już kwestia indywidualnych preferencji, na innych kanałach też różnicę widać, stąd pewnie też psioczenie na "gorszą" jakość Netflixa bo tu dużo osób ma porównanie korzystając na innych urządzeniach, pomijam już fakt braku wodotrysków,  bo zaraz rozpęta się piekło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze proszę, żeby nie generalizować. Ten "własny" sprzęt może być najróżniejszej jakości.Nie zawsze lepszy. Ja mogę napisać, że na budżetowym TCL obraz zarówno z wbudowanego tunera sat jak i z mydelniczki bo z tym dekoderem współpracuje telewizor obraz jest bez większych zauważalnych różnic.Pewnie dlatego, że oba sprzęty to budżetowce. I tylko takie porównania mają sens.Porównujmy sprzęt z tej samej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, GrubyBubu napisał:

Przecież od "zawsze" wiadomo że na własnym sprzęcie bądź module obraz wygląda "inaczej" niż na sprzęcie operatora, niektórzy sobie chwalą obraz z Ultraboxa, dla mnie osobiście wygląda to ponuro szczególnie jak leci to ich pseudo HDR/HLG to wtedy widać najbardziej różnicę, ale to już kwestia indywidualnych preferencji, na innych kanałach też różnicę widać, stąd pewnie też psioczenie na "gorszą" jakość Netflixa bo tu dużo osób ma porównanie korzystając na innych urządzeniach, pomijam już fakt braku wodotrysków,  bo zaraz rozpęta się piekło ;)

Otóż to, ale co niektórzy chyba postawili sobie za punkt honoru wkręcanie ludzi w jakieś działania, kompletnie nie mające sensu. Dwa różne, zupełnie inne sprzęty obrabiające sygnał i żądanie identycznego obrazu ha ha ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirko1801 napisał:

 

Tak, ale  LG OLED55C9 stoi w pokoju żony i aby co chwilę przenosić dekoder to nie na moje siły. Jutro jak będę miał czas to podłączę do tv żony i nagram filmik. Tylko jak pisałem , nie ma żadnej różnicy odbioru od TV Samsung a TV LG.

 

Po czym twierdzisz że nie ma różnicy między LG C9 , jak nie wiadomo jaki jest drugi TV ???  Zawsze są różnice w odbiorze między jednym a drugim TV , jak by tak było jak piszesz to byłby tylko jeden telewizor dla wszystkich :) 

 

Edit :

 

Już widzę masz z 2014 roku Samsung Ue55F9000 3D i LG C9  najnowszy , także dzieli ich przepaść w odbiorze. Czytam o tym twoim TV samsung-ue55f9000-2  i nie ma wzmianki żadnej o HDR jakim kol wiek , może  w 2014 roku nie było jeszcze czegoś jak HDR  ?? 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie poczytałeś o TV Samsung?. Pisałem , że mam kupiony dodatkowo SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 , który dostaje najnowsze aktualizacje (dożywotnio) i żaden najnowszy TV nie ma nic więcej od mojego telewizora.

Druga sprawa , mój TV Samsung jest 3D , a znajdź mi dzisiaj TV z taką matrycą. U mnie czerń jest porównywalna z LG , a nie wspomnę już o Samsungach Qled . Jeżeli dzisiaj miał bym możliwość kupić jeszcze dodatkowo Samsunga UE55F9000 UHD to kupił bym ponownie w miejsce Oleda LG. 

 

 

16 godzin temu, Pawel napisał:

Jak pisałeś o tej ogromnej różnicy myślałem, że jest to widoczne bez jakiegoś wypatrywania szczegółów przez wszystkich odbiorców. Dlatego sugerowałem np. podciągnięcie ostrości na wejściu HDMI w celu ewentualnej korekty obrazu.A jeśli jesteś maniakiem ;) to zmienia postać rzeczy. Wiesz w telewizorze za 5 tysięcy (czy więcej bo nie wiem ile płaciłeś) będą z reguły trochę inne bebechy odpowiadające za obróbkę sygnału niż w dekoderze operatora.I choćby z tego względu mogą być różnice na korzyść telewizora.

 

Mój TV Samsung owego czasu kosztował 9999 zł +  ( dodatkowo ) SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 za 400 Euro , więc nie jest to tani sprzęt, ale i nie najdroższy. Ja osobiście nie narzekam.

Edytowane przez mirko1801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 10:45, maciekmm napisał:

Witajcie. Mam mozliwosc wymiany dekodera mediabox na 4k. Moj tv nie obsluguje jednak rozdzielczosci 4k. Czy moge miec problem z wyswietlaniem obrazu ?

WYmieniaj biegiem tego szrota nawet sie nie zastanawiaj. Będzie działał a nie wieszał sie i robił boot.

W dniu 4.01.2020 o 13:15, lukimann napisał:

Z tego co czytam, faktycznie to się potwierdza , że po ustawieniu rozdzielczości UHD przez dekoder, to kolory stają się bardzie matowe, stonowane.

Zastanawiałem się czy to wynika z właczającego się trybu HDR na kanale C+, lub z braku możliwości ustawień ekranu wśròd opcji telewizora.

Można tylko regulować tryb obrazu.

Telewizor Sony-model 55 XD9305

Czy może , ktoś potwierdzić brak możliwości zmiany ustawień na tryb ulepszony-brak obrazu?

W trybie standard jest ok.

C+ 4K działa " normalnie" , HDR, HLG w ustawieniach HDMI w dekoderze...

A masz z tyłu telewizora gniazdo hdmi uhd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak samo, pierwotnie dekoder podpięty był pod HDMI1 i po przełączeniu na rozdzielczość 2160p kolory robiły się mdłe. Kiedy przepiąłem go pod HDMI2 problem zniknął. Co jest tego przyczyną nie wiem bo każdy port w moim TV obsługuję UHD, jedyna różnica jest taka, że gniazdo HDMI2 ma funkcję ARC, która akurat z obrazem nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawisz Ultraboxa na 2160, to telewizor zawsze dostaje od tunera sygnał w tej rozdzielczości, nawet jak oglądasz TVP Polonię w SD, obraz upskaluje Ultrabox.

 

Jak masz kartę w CI w TV, to w razie potrzeby obraz jest reskalowany bezpośrednio przez telewizor, sam moduł nie ma żadnego wpływu na rozdzielczość i niczego nie wymusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy dekodera serii ITCA oraz TV bez obsługi HDR. Czy u was też się pojawia ikona HDR na C+ 4K. Miałem wcześniej serię ITCA i wydawało mi się że tam się to nie pojawiało, a po wymianie dekodera na JADA uruchamia się HDR przez co obraz jest gorszy niż na kanałach HD. 2dbb1fddbd3865946397febafaa90b03.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...