Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
3 godziny temu, Rafus napisał:

Szkoda że nie ma kanału Eleven Sport 4k tak jak w Orange. Można by w tedy oglądać na UltraBoxie Formułę 1 w jakości 4k.

Z tym bym lekko polemizował.  4K na Eleven Sports 1 jest naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matPROx temat już był parę razy poruszany. NC+ twierdzi, że to jest wymagane przez właścicieli praw autorskich. Wykupili licencję do emisji po polsku i tak to muszą robić, dlatego też napisy wskakują automatycznie po wyborze wersji oryginalnej.

Rzeczywiście wyglądają jak z telegazety, niewiele się tutaj od czasów Mediasata z 98 roku zmieniło ;). Rozwiązanie to własny dedykowany tuner.

Mediabox jako tuner po Nce nie miał tego "ficzera", no ale już dekodery po Cyfrze i te dla NC+ niestety tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 15:35, bugmenot napisał:

@matPROx temat już był parę razy poruszany. NC+ twierdzi, że to jest wymagane przez właścicieli praw autorskich. Wykupili licencję do emisji po polsku i tak to muszą robić, dlatego też napisy wskakują automatycznie po wyborze wersji oryginalnej.

Rzeczywiście wyglądają jak z telegazety, niewiele się tutaj od czasów Mediasata z 98 roku zmieniło ;). Rozwiązanie to własny dedykowany tuner.

Mediabox jako tuner po Nce nie miał tego "ficzera", no ale już dekodery po Cyfrze i te dla NC+ niestety tak.

Wg mnie bzdura. Skoro prawa autorskie to dlaczego w innych dekoderach tak nie jest i u innych operatorów? Np w Netflixie można po ludzku wyłączyć napisy. Oni wymyślili tę klauzulę o prawach autorskich, jest to kompletnie niedorzeczne, idiotyczne i głupie że brakuje słów, ZABILI dolby digital,Teraz mam oglądać polski serial z napisami na pół ekranu? Albo film obcojęzyczny z napisami? Ja nie potrzebuję... a lubię słuchać dźwięku w dolby digital.... na szczęście mam 14 dni na oddanie tego szmelcu, Teraz muszę oddać ten dekoder i z powrotem wziąć poprzedni - o zgrozo pewnie już z wersją że będzie tak samo! hahaha.... rezygnuję z nc+. Serio, to był gwóźdź do trumny tej platformy. Moim zdaniem oni mają po prostu problem techniczny z tym którego nie potrafią rozwiązać a klauzulę zmyślili, lub powołali się na coś co może i istnieje jednak pozostaje nieegzekwowane. Żal... ja nie rozumiem tylko dlaczego ludzie nie zbojkotują tego, czy nie przeszkadzają wam napisy na pół ekranu???? w programie kulinarnym albo polskim filmie???

 

Edytowane przez Kirk
Chwilami niektóre sformułowania były poniżej poziomu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest inna dyskusja na ten temat: https://forum.satkurier.pl/topic/28198-wyłączenie-napisów-przy-dźwięku-oryginalnym-how-to/

"informuję, że nie jest to problem techniczny. To zamierzone i świadome działanie wynikające z zapisów licencyjnych".

 

Jest to oczywiście działanie bez sensu i czysto teoretyczne, ale nie pierwsze i nie ostatnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Tutaj jest inna dyskusja na ten temat: https://forum.satkurier.pl/topic/28198-wyłączenie-napisów-przy-dźwięku-oryginalnym-how-to/

"informuję, że nie jest to problem techniczny. To zamierzone i świadome działanie wynikające z zapisów licencyjnych".

 

Jest to oczywiście działanie bez sensu i czysto teoretyczne, ale nie pierwsze i nie ostatnie ;).

Czy da się w jakikolwiek sposób to obejść? Czy jest jakiś tuner/dekoder na rynku na którym działa nc+ a nie ma tych napisów?

Edytowane przez matPROx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
3 godziny temu, matPROx napisał:

Wczoraj wymieniłem dekoder MediaBOX+ na UltraBOX+4K. 



Otóż przy wyborze ścieżki dźwiękowej na oryginalną, nie ma opcji wyłączenia napisów. Tym samym oglądając dajmy na to polski serial z oryginalną ścieżką dźwiękową w DD skazany jestem na wyświetlanie polskich napisów :) 

To dotyczy każdego kanału na którym aktualnie można wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową, np oglądając film po angielsku na C+ mapisy polskie będą wymuszone. 

 

Odpaliłem film na Canal+. Dźwięk oryginalny i brak napisów.

Edit:

Masz rację napisy same po jakimś czasie się odpaliły.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

NC+ wie lepiej czego oczekuje klient ;)

 

@matPROx tak dekoder z wolnego rynku. Tylko wtedy musisz mieć moduł NC+ CI+ i jesteś ograniczony do jednego kanału który oglądasz.

Masz możliwość oglądania innych kanałów 4K FTA albo korzystać na takim dekoderze z innej platformy sat - także kanały 4K np. RTL UHD - RAI 4K.

Za to masz wolność wyboru ścieżki dźwiękowej.  Możliwość układania własnej listy kanałów. Nagrania możesz sobie skopiować - oglądać na komputerze - tablecie itp itd.

Na dekoderze nie dedykowanym brak usług VOD od NC+.

 

 

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@tweed77, może masz rację, ale mi to nie przeszkadza bo nie zmieniam ścieżki dźwiękowej. Chcę dobry film/ serial w 4K odpalam Netflixa i APV tam ścieżek jest do wyboru do koloru.  :D

Gdyby nie post kolegi @matPROx, nie zwróciłbym na to uwagi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , skorzystałem z promocji dopełnienia do C+VOD z Canal+LIVE 6, i mam problem z jakością filmów VOD z dekodera - jakość jest straszna , coś jak SD - takie widoczne piksele poziome podczas filmów. Sprawdzając ten sam film z VOD internet - jakość jest normalna HD - bez pikseli. Dekoder 4k ULTRABOX. W czym jest problem , jak jest u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na swoją własną listę.  Nie wiedziałem że po ponownym skanowaniu kanałów straciłem swoją listę którą układałem godzinę. I wygląda na to że nie można jej gdzieś zapisać np. na pendrive ani odzyskać. W VU tak nie było. Kanały zapisywały się w osobnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy nowe kanały same powinny się dopisać do listy? U mnie nie było przez dwa dni kanałów NASA więc wymusilem pobranie listy kanałów. Jakie było moje zdziwienie jak się okazało że już nie mam listy ulubionych... A z Astrą to już jest trochę roboty.. To normalne w tym dekoderze? U wszystkich tak jest? Nie ma jakiegoś obejścia żeby zaktualizowały się nowe kanały i jednocześnie żeby nie stracić swojej listy ulubionych. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...