Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, też się nad tym zastanawiałem, teraz nikt nie widzi problemów bo zniknięcia dotyczyły Hustlera czy TBN o znikomej oglądalności. Ale co jak zniknie np. Canal+ Sport czy Eleven tuż przed meczem? Wtedy na szybko ponowna instalacja anteny i kanałów w dekoderze i po meczu godzina na ustawianie ponownie własnej listy? Żenada. Straszna niedoróbka, myślałem, że po zniknięciu Hustlera zweryfikowali problem i wprowadzili poprawki ale jednak nie.

 

Aktualizacja:

Przed chwilą sprawdziłem TBN na dekoderze Cyfrowego Polsatu i mam brak sygnału, mimo, że wczoraj kanal jeszcze był. Czyżby to jednak jakieś problemy po stronie nadawcy kanału?

Edytowane przez jupiter
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał kilka tygodni temu zmienił parametry nadawania. Na niektórych dekoderach CP jest obecnie niedostępny (brak możliwości zaprogramowania tego transpondera). Widać ultrabox 4K ma jakiś problem z aktualizacją listy kanałów, bo to nie jest pierwszy problem po zmianie parametrów danego kanału.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze Ultrabox nie za bardzo radzi sobie z konwenterami Unicable ,przez to te problemy z brakiem kanałów i zmianą nazwy .Np ja w salonie mam Ultraboxa podłączony na Unicable i mam za każdym razem problem z  programem który zmieni parametry lub nazwę np.Kino brak napisu HD na pasku lub History 2 HD ciągle miałem H2 .Dopiero jak ponownie zrobiłem ustawienia od początku na Unicable ,usunęło mi ulubioną listę i wszystko wyświetlało poprawnie.A w drugim pokoju też mam Ultraboxa na zwykłym konwenterze i nie ma żadnych problemów z kanałami i nazwami,wszystko się same aktualizuje

Edytowane przez Ucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem konwerterów, to jest problem z błędem w oprogramowaniu lub takim jego celowym działaniu. Pisałem to wcześniej, dekoder przy uruchamianiu nie aktualizuje listy kanałów tak jak to ma miejsce w innych modelach. Dopiero wyszukanie na nowo kanałów aktualizuje tą listę i tu uważam, ze jest błąd w oprogramowaniu bo dekoder powinien to zrobić automatycznie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
24 minuty temu, Ucio napisał:

@roberttosat  ,to dlaczego jak pisałem wcześniej przy zwykłym konwenterze nie mam problemów lista

To dlaczego, u mnie przy zwykłym konwerterze jest problem z listą?

Dopiero teraz to zauważyłem, wcześniej tego tam nie było.

https://i.postimg.cc/qMy6XS6v/2019-02-25-202022.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dziś wymieniam Pace na 4K Ultrabox+ i chciałem się upewnić, czy instalacja, którą mam obecnie pozwoli na "niezakłóconą" podmiankę...

 

Trochę wyłożę "łopatologicznie", bo ekspertem nie jestem, ale to co wiem:

- obecnie z dachu idą kable z dwóch konwerterów, po drodze chyba jest jakiś wzmacniacz sygnału

- do dekodera do sat1 wchodzi kabel bezpośrednio

- drugi kabel wchodzi o rozgałęziacza do wejścia i/o, a z niego ant idzie do gniazda ant w dekoderze (dvb-t?), a z sat idzie do sat2 w dekoderze

- ustawienia w pace wskazują na konwerter twin

 

załączam zdjęcia, które udało mi się zrobić.

 

Czy najlepszym sposobem jest oznaczenie kabli i następnie identyczne podłączenie (poza ant, którego w 4k ultrabox+ nie ma - więc jego mogę podłączyć bezpośrednio do tv?), a następnie konfiguracja dekodera na twin i lnb1 i lnb2 ?

 

Będę wdzięczny za szybkie wsparcie, bo za 3 godziny muszę się tym zająć :)

 

pzdr

Qlex


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz dokładnie jak napisałeś.

Tak tez zrobiłem i zadziałało :)
Ale doczytałem ze musze zmienić konwerter na wideband żeby moc nagrywać więcej niż 1 program naraz i korzystać z funkcji szybkiego przełączania kanałów tak?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał kolega wyżej. Jakby miało być to byłoby od początku. Teraz taka zmiana to pewnie byłaby trudna we wdrożeniu, a poza tym większa część użytkowników by pewnie nie ogarnęła tematu. :)

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
35 minut temu, bolosr napisał:

Witam

Dzisiaj przy okazji wpadlem do punktu nc+ i zapytalem sie czy moge swojego Turbacza wymienic na 4K i okazalo sie ze jest ciekawa opcja.

49 aktywacja i 5 zeta co miesiac i teraz pytanie czy warto to zrobic ???

Warto. Ja wymieniłem Turbo tez nigdy nie płaciłem  :P na Ultraboxa za 15 miesięcznie, ale mam Canal+4K za darmo do września 2020.

Dobrze pisał @spido, byś się dopytał czy za Canal+4K nie będziesz płacił.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...