Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że można nagrywać nawet 3 kanały i oglądać czwarty również na zwykłym konwerterze pod warunkiem że będą to kanały z tego samego pasma. Jeśli chodzi o zapamiętywanie ostatniej funkcji w menu to faktycznie nagrania są pod ręką ale na przykład ustawienia już nie i domyślnie wyświetla się START. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel napisał:

Da się nagrywać inny kanał i oglądać kolejny. Nie jest konieczny unicable.

 

Musisz mieć monoblock twin aby oglądać kanał i nagrywać inny. Zapinasz wtedy dwa wejścia w tunerze a nie jedno. Przy unicable możesz kilka nara nagrywać, ale bez drugiego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fotodetektor napisał:

Jaki masz przewód HDMI wpięty do tunera ?! Pytam o wersje. Czy założyłeś przewód pod 4K ?

 

Tak oczywiście, na HDMI nie oszczędzałem jest to jedna z nowszych wersji na rynku specjalnie pod 4K i z max transferem jaki udało mi się znaleźć w MediaExpercie :)

 

Mam zresztą wykupiony Canal+ 4K i ustawiony wyjściowy sygnał z dekodera na 2160p i wszystko działa cacy, ale mniej więcej raz na 7-10 włączeń, po włączeniu jest czarny ekran, bez głosu, bez reakcji i konieczność restartu. Zwykle jest tak po dłuższej przerwie w oglądaniu, gdy np. dekoder nie był włączany dzień lub dwa. Co może być przyczyną? No i czy reagujący dwukrotnie pilot to norma w tym modelu? Jakoś gdy korzystam ze sterowania dekoderem poprzez pilot od TV Samsunga to to się nie zdarza, więc domyśl się, że winny jest pilot ale nie sądzę, że mogą mi wymienić na taki bez tej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też może być wina samego dekodera. Niczego nie przesądzam, ale czasami mógł się trafić wadliwy egzemplarz. Przewodu HDMI nie podejrzewam, choć miałem z nimi trochę przepraw. Tym bardziej telewizora, bo też mam Samsunga i wszystko hula aż miło. Chyba, że jest to model wcześniejszy, niż z 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel napisał:
Nieprawda.Nawet przy pojedynczym konwerterze można nagrywać i oglądać rożne kanały z tego samego transpondera.

 

A przestań. To, że można z tej samej ćwiartki to wiadomo i nie pisz, że nieprawda.
Rozwiń zdanie, a nie naczytałeś się i piszesz część prawdy.
Tu chodzi o nagrywanie Astry i oglądanie Hot Birda lub HB-HB z innej ćwiartki.

Co jak będziesz chciał nagrywać z innej ćwiartki pasma? Będziesz cały czas nagrywał te same kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jupiter napisał:

No i czy reagujący dwukrotnie pilot to norma w tym modelu? Jakoś gdy korzystam ze sterowania dekoderem poprzez pilot od TV Samsunga to to się nie zdarza, więc domyśl się, że winny jest pilot ale nie sądzę, że mogą mi wymienić na taki bez tej wady.:)

Jak korzystasz z pilota od Ultrabox to nie przytrzymuj przycisków, tylko je pojedynczo wciśnij i puść. Standard z tym pilotem. Jak ktoś za długo przytrzymuje przycisk to tak to wygląda, że dekoder podwójnie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fotodetektor napisał:

 

A przestań. To, że można z tej samej ćwiartki to wiadomo i nie pisz, że nieprawda.
Rozwiń zdanie, a nie naczytałeś się i piszesz część prawdy.
Tu chodzi o nagrywanie Astry i oglądanie Hot Birda lub HB-HB z innej ćwiartki.

Co jak będziesz chciał nagrywać z innej ćwiartki pasma? Będziesz cały czas nagrywał te same kanały?

Pytanie było ogólne, więc odpowiedź jest ogólna: czy da się nagrywać i oglądać różne kanały.Odpowiedziałem, że się da. Takie coś potrafi nawet tuner jednogłowicowy. Nie było sprecyzowane, że chodzi o kanały z różnych satelitów co na logikę jest niewykonalne przy jednym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę. Posiadam CP i NC+. Evobox i WiFi PremiumBox. Konwerter Unicable II skonfigurowany pod Evoboxa, cztery pierwsze częstotliwości wolne pod WiFi PremiumBoxa (dwa pierwsze zajęte pod dekoder). Chcę wymienić dekoder WiFi PremiumBox na 4K. I pytanie jest następujące: czy będzie wszystko śmigać? Po prostu wpisuję do dekodera 4K pierwsze cztery częstotliwości i będzie działać wszystko jak do tej pory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że konwerter był od razu zaprogramowany przez sprzedawcę pod Evoboxa i niby wolne są tylko cztery pierwsze częstotliwości? Drugie pytanie czy jeśli będę miał wolne tylko cztery wolne częstotliwości to muszę podłączyć dwa kabelki pod dekoder 4K czy wystarczy jeden, jak w Evoboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4K w unicablu tylko jeden. Jeżeli miałeś programowany pod CP to raczej Ci zaprogramowali w ten schemat http://icyfrowypolsat.pl/przydzial-czestotliwosci-unicable-evobox1-evobox2/ więc musisz przypisać do 4K pierwsze 8 kanałów i częstotliwości albo 5-12 kanał z odpowiednimi częstotliwościami a do evoboxa evobox2 wybrać. Wtedy uzyskasz maxa zarówno z ultraboxa jak i evoboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach Evoboxa mam wybrane w ustawieniach Evobox2. Konwerter ten https://hollex.pl/konwerter-unicable-ii-inverto-32-tunery-5278-evobox-p-969.html

Czyli w Evoboxie zostawiam w ustawieniach evobox2 a w 4K ręcznie przypisuję pierwsze 1-8 częstotliwości i wszystko będzie działać? A może lepiej do 4K przypisać częstotliwości 5-12? Rozumiem, ze Evobox korzysta z częstotliwości 13-20 jeśli mam w ustawieniach evobox2?

Edytowane przez Mr. Brooks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w evoboxie2 używa od 13-20, natomiast dla ultraboxa nie ma znaczenia czy pierwszych 8 czy od 5-12. Tylko sprawdź przy przypisywaniu w ultraboxie czy kanały z przypisanymi częstotliwościami pokrywają się z tymi z konwertera bo nie za bardzo teraz pamiętam a coś mi świta, że trzeba zmienić. Musisz ustawić pod danym kanałem odpowiednią częstotliwość (zgodną z konwerterem) i robisz to tylko w ultraboxie bo w evoboxie się nie da.

 

1 1210 MHz
2 1420 MHz
3 1680 MHz
4 2040 MHz
5 978 MHz
6 1028 MHz
7 1072 MHz
8 1116 MHz
9 1160 MHz
10 1271 MHz
11 1315 MHz
12 1359 MHz
13 1484 MHz
Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...