Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@meckbarOk, dzięki teraz rozumiem. Ech, chyba trzeba to zgłosić, bo skoro w przeciągu 2 tygodni sami się nie zorientowali to już raczej się nie zorientują 🙈

Coś czuję, że znowu dostanę poradę typu: proszę sprawdzić ustawienia anteny :/

Panowie, a może któryś z Was by to zgłosił, bo mnie traktują jak przysłowiową blondynkę.

Edytowane przez Villemo666H
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Villemo666H napisał(a):

@meckbarOk, dzięki teraz rozumiem. Ech, chyba trzeba to zgłosić, bo skoro w przeciągu 2 tygodni sami się nie zorientowali to już raczej się nie zorientują 🙈

Coś czuję, że znowu dostanę poradę typu: proszę sprawdzić ustawienia anteny :/

Panowie, a może któryś z Was by to zgłosił, bo mnie traktują jak przysłowiową blondynkę.

Spoko, ja mam zamiar zgłaszać im wszystko co wg mnie jest niedopuszczalne. W końcu płacimy im co miesiąc niemały hajs. 

Ostatnio zgłaszałem im cały czas problemy z brakiem EPG, naprawili i odliczyli 10 zł od faktury. 

Teraz zgłoszę im przycinanie obrazu na tvn24. Dołączę zdjęcia, filmy. Zobaczymy. Ważne, żeby więcej osób to zgłaszało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelTSW napisał(a):

na dekoderze adb mam brak problemów

Aby być dokładnym, powinienem był napisać hipoteza. A hipoteza to nie jest kategorycznie stwierdzenie. Można ją potwierdzić lub obalić. 

Sam wiesz jak jest z dekoderami - jednemu działa, a drugiemu nieustanie się wiesza, choć niby dekoder taki sam...

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lotus napisał(a):

Ktoś wspominał o chwilowych pikselach. Na jakich kanałach się to zdarza? Ja najczęściej zauważam to na tvn24. Na innych kanałach tvn już nie. Czego to jest wina? Dekodera czy samego kanału tvn24? Siła i jakość na poziomie 98/91 %. 

Jak to u Was wygląda? 

 

20230330-093135.jpg

Od dawna operator ma problem z kodowaniem na tym kanal.  Na modułach też tak się działo. Nic nie ma to wspólnego z softem.

 

 

9 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Pixeloza TVN itp również na tunerach z wolnego rynku. To raczej nie wina sprzętu albo instalacji  tylko jakieś okresowe  zakłócenia sygnału.

Coś w tym stylu,  ale nie związane z softem..tak jak napisałeś

 

 

2 godziny temu, poniatowski napisał(a):

Ja też zgłosiłem, ale nie zdziwiłbym się jakby pisiory maczali w tym palce, żeby zniechęcić do oglądania paczek tvnowskich.

Nie zdziwiłbym się jakby zakłócali tą częstotliwość. Po Pegazusie można wszystkiego sie spodziewć.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Nareszcie układanka składa się w całość.

Nie pisałam o tym wcześniej, ale problem z zakłóceniami na TVN24 mam od ponad pół roku.

Dwa tygodnie temu dołączył TVN.

Ale wcześniej nie było to tak nasilone. Ot, czasem pasek informacyjny "drgał" i pojawiały się piksele, ale raz na jakiś czas.

Teraz to jest bardzo częste i dokuczliwe.

Szczerze? Co to ma znaczyć, że operator ma problem z kodowaniem? Guzik mnie to obchodzi. Biorą kasę, biorą. To niech zatrudniają takich techników czy innych fachowców, którzy to ogarną.

Najlepiej zwalić wszystko na nasze instalację, anteny itp. To się robi żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u mnie tvn24 to już przycina od bardzo dawna. Czasem się to nasila bardziej. 

Czyli jeśli to jest problem tvn, to nie ma co zgłaszać tego do canal+? Swoją drogą canal+ przejął "n" a teraz mają na wszystko wywalone. A to licencji na Replay TV brak, a to piksele na tvn24. Słabo to wygląda. 

Edytowane przez Kiler
Wycięto niemerytoryczną cześć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kanał płacisz PC+, więc generalnie im to zgłaszaj, ale bezpośrednio TVN wspomnieć o tym też nie zaskodzi. Ogólnie ładnie ostatnio ta platforma "wyjaśnia" wszystkich co narzekali na to, że streaming robi problemy, a na satelicie to tak wszystko łatwo, prosto i przyjemnie...

To jest żenada, że to wszystko tyle trwa, ale z drugiej strony Polsat też nadaje swój główny kanał z małym czarnym paskiem na górze od 1,5 roku, a z Wydarzeniami 24 w DVB-T były podobne problemy z pikselizacją i jeszcze zwalali na wszystkich dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW normalnie szczęśliwiec, co mu wszystko działa. W teorii oczywiście :D

Czyli podsumowując. Problem z tvn24 występuje w przypadku systemu nagravision na wielu dekoderach (oczywiście nie dotyczy @PawelTSW ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę). Skoro może działać poprawnie na ADB, to widzę sens w tym, żeby to zgłaszać do canal+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

nagravision też mi śmiga bez pikseli, nie wymyślaj teorii

no a u mnie działa :D kolejna teoria

u mnie brak :)

Ty zawsze widzisz tylko czubek swojego nosa? Nikt nie wymyśla teorii. Zrobiłem prosty test z wykorzystaniem sprzętu, którym dysponuję i wyszło co wyszło - jeżeli TVN24 jest dekodowany z modułu to pojawiaja się pikseloza, a kiedy jest dekodowany z karty TNK to tak się nie dzieje. Oczywiście mógł to być przypadek, ale efekt "eksperymentu" daje do myślenia.

Jeżeli u Ciebie wszystko działa poprawnie to nic tylko się cieszyć. Jak widać nie każdy może podzielać Twoją radość. Mnie problem nie dotyczy, ale warto pomóc w jego rozwiązaniu tym, którzy go mają.

Nawet jeśli jakaś hipoteza okazuje się być błędną to jej wykluczenie przybliża do znalezienia prawdziwego źródła problemu. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe, mam na telewizorze astrę z EPG, ale chciałem zaprogramować sobie nagrywanie MTV na ultraboksie. Za dużo omija mnie ciekawych programów ;)

Faktycznie odłączenie internetu, następnie wyłączenie dekodera z prądu sprawia, że EPG pojawiło się na MTV Germany z Astry. Jakież to proste ;)

Edit: ponowne podłączenie do internetu sprawia, że EPG już zniknęło na MTV Germany. Fajny ten soft ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do internetu sprawia, ze dekoder pobiera EPG z sieci a nie z satelity.  Niestety tęgie głowy z C+ nie potrafią opanować tej podstawowej funkcji.

Nie trzeba odłączać dekodera z prądu. Wystarczy wyłączyć połączenie  internetowe a następnie przytrzymać żółty klawisz na pilocie. Aplikacje zostaną zresetowane a dekoder zacznie pobierać klasyczne EPG via sat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione ustawienia fabryczne z usunięciem nagrań i MMO tego nagrania nadal dostępne 🙃 czyżby to znaczyło że dysk do wymiany ? 

Poza tym okresowo dekoder nie widzi dysku jakby był odłączony, by po pewnym czasie znów działał. W menu dekodera znika wtedy informacja o podłączonym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...