Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mi-ro @Jaś Fasola łaskawcy z C+ postanowili odpowiedzieć na moje reklamacje i uznali, że odliczą mi 10 zł od następnej faktury.

Odpisali, że problemy z EPG są spowodowane zmianą czasu z zimowego na letni :D

Nie wiem czy EPG to część oferty, ale wyobraźmy sobie, że dostajemy dekoder z możliwością nagrywania i okazuje się, że nie ma w ogóle EPG. Na żadnym kanale. Co wtedy? Wg mnie to trochę tak jakby kupić nowe auto z salonu i się okazuje, że nie działa czwarty i szósty bieg. Auto jedzie? Jedzie. Nikt nie mówił, że w umowie ma być działający szósty bieg ;)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem też ich, czemu nie ma funkcji Replay TV na podstawowych kanałach z ich stajni, czyli tvn, tvn7 i ttv. 

Podobno chodzi o licencje. Nie wiedzą czy coś się zmieni w tym kierunku. Swoją drogą do niedawna na TTV chyba była opcja Replay TV? 

A tak na serio nie rozumiem, czemu taka poważna firma nie oferuje takiego udogodnienia na swoich kanałach. 

W Polsacie chyba jest na kanałach polsatu? 

W UPC jest Replay TV na podstawowych kanałach TVN i Polsat? Ktoś wie? 

 

Druga sprawa, którą poruszyłem to brak możliwości przewijania kanału aktualnie włączonego po wyjściu z aplikacji (np. Netflix, HBO, własne nagrania). 

Dla mnie to jakiś absurd. Ani Replay TV, ani przewijania wstecz. 

 

Podobno zgłoszenie przekazane i informatycy się tym zajmą ;)

Za rok, może dwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lotus napisał(a):

A tak na serio nie rozumiem, czemu taka poważna firma nie oferuje takiego udogodnienia na swoich kanałach. 

Ich kanały to paczka C+, Ale Kino itd. TVNy nie są ich kanałami. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć chciałem skorzystać z tej usługi na Eurosportach zawsze był problem. Szczególnie przy transmisjach live gdzie EPG nie zgadzało się z nadawaną pozycją.  Dla mnie Replay tv miałoby sens gdy wybieram sam czy to przedział czasowy czy ilość minut o jaki ma się cofnąć czasw dowolnym momencie. Coś w stylu timeshift. Np. włączam kanał a tu leci od 10 minut transmisja skoków narciarskich. Cofam się o 10 minut i oglądam. Obecnie trzeba czekać na zakończenie pozycji programowej. Bezsens kompletny. Ta usługa to zbędny wodotrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel a jak się wciśnie strzałkę w górę lub w dół, to nie wyskakuje od razu lista kanałów?

@Kummer ale co działa niby lepiej? Ja nie zauważyłem żadnej różnicy, bo w sumie nie działał źle.

Nadal nie można przewinąć aktualnie włączonego kanału po wyjściu z aplikacji lub nagrań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał o chwilowych pikselach. Na jakich kanałach się to zdarza? Ja najczęściej zauważam to na tvn24. Na innych kanałach tvn już nie. Czego to jest wina? Dekodera czy samego kanału tvn24? Siła i jakość na poziomie 98/91 %. 

Jak to u Was wygląda? 

 

20230330-093135.jpg

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lotus napisał(a):

Ktoś wspominał o chwilowych pikselach. Na jakich kanałach się to zdarza? Ja najczęściej zauważam to na tvn24. Na innych kanałach tvn już nie. Czego to jest wina? Dekodera czy samego kanału tvn24? Siła i jakość na poziomie 98/91 %. 

Jak to u Was wygląda? 

 

20230330-093135.jpg

Dokładnie to samo dzieje się u mnie na Ultrabox Jada. Pikseloza najbardziej uderza na TVN24, TVN i Canal+ Sport.

To wina softu dekodera. Po cudownej lutowej aktualizacji dekodery Ultrabox pikselują. Niezależnie od jakości i siły sygnału.

Edytowane przez Villemo666H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, oglądam tvn i canal+ sport, ale tam nie zauważyłem nigdy pikseli. Natomiast na tvn24 regularnie raz na jakiś czas przytnie się dźwięk i przypikseluje obraz. Kiedyś myślałem, że może to wina jakichś zakłóceń LTE/5G, ale jak widać niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixeloza TVN itp również na tunerach z wolnego rynku. To raczej nie wina sprzętu albo instalacji  tylko jakieś okresowe  zakłócenia sygnału. 

U mnie jest na Vu+ jest co pewien czas a co ciekawe ta sama instalacja i kabel a na Zgemmie w tym samym czasie brak zakłóceń. 

W Ultrabox+ niestety pixeloza występuje częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z TVN-em i TVN24 ciągną się od ok. dwóch tygodni.

Podobno występują również na module, więc tak naprawdę to nie wiadomo o co chodzi. Jak zwykle z resztą :/

@meckbar Bo to jest tak, że te zakłócenia nie są cały czas. Nieraz cały dzień potrafi być ok, żeby np. wieczorem obraz zaczął się sypać.

Edytowane przez Villemo666H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się offtop, ale wytłumaczę. 

Mam tuner VU+ z modułem CANAL+ ECP i kartą cayman (nagravision) oraz kartą TNK (conax). Tuner pozwala na konfigurację, z której karty ma czerpać uprawnienia do odbioru szyfrowanego programu. TVN24 mam przypisany do karty conax i nie zauważyłem u siebie zakłóceń oglądając ten kanał, choć ludzie tutaj na forum zgłaszają takowe. Z ciekawości zmieniłem dzisiaj konfigurację i uprawnienia do odbioru TVN24 przypisałem do modułu. Po niecałych 5 minutach zauważyłem delikatne, krótkotrwałe "szatkowanie" obrazu. 

Pozwala to wysunąć tezę, że problem jest z kodowaniem w nagravision skoro korzystając z karty TNK w conax wszystko działa poprawnie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...