Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie nowy soft to raczej ostateczność ;) polubiłem ten stary soft, EPG jest czytelne, przede wszystkim czcionka i litery są takie jakie być powinny. Kiedyś faktycznie chciałem swoją kolejność i numerację kanałów ale z powodów politycznych jakoś mi przeszło ;) (tak w nawiasie to co większość z was ustawi teraz na pozycji 1. jak już będzie taka możliwość? ;)) 

Tak że na początek reset samego dekodera :)

 

Edit: po resecie dekodera Netflix klatkuje tak samo. To nie jest jakaś tragedia ale mnie to irytuje. 

Nagrania na dysku, które ostatnio zostały nagrane wciąż przeskakują, klatkują i jest pikseloza. Natomiast nowe nagranie po resecie nie przeskakuje i działa poprawnie, może przypadek, będę nagrywał dalej. 

Przełączanie kanałów bardzo przyspieszyło, póki co brak listy ulubionych więc przełączam po kolei wszystkie i żadnych przymuleń np. w ciągu kanałów 11-12-13-14 oraz 40-60. Kanały wskakują w ułamku sekundy ale to też może być przypadek bo czasem się tak zdarzało, że wszystko mega szybko się przełączało. Może to zależy od sciągania VOD. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lotus napisał:

Dla mnie nowy soft to raczej ostateczność

Ostateczność na którą jesteś poniekąd skazany jak i wielu użytkowników. Ja uważam że pewne poprawki do starego softu były by lepsze niż nowy, wokół którego jest więcej zamieszania niż pożytku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w ogóle w tym roku wydadzą ten nowy soft w tym egzemplarzu bo mam spore wątpliwości.

Strach pomyśleć ile błędów będzie.

Czy ostatecznie te mikroskopijne literki w nowym sofcie mają być jednak większe? Ktoś coś wie?

Póki co dysk wyczyściłem bo znowu coś krzaczył.

Tak że reset deka + reset HDD.

Wątpię czy cokolwiek pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc minęło już kilka dni od resetu. 

Kanały wciąż przełączają się szybko i płynnie (mam zwykłą instalację na 2 kable bez unicable i bez wideband). 

Dysk niestety śmietnik. I teraz pytanie, jak to zgłosić? Wymienią od ręki w punkcie sam dysk? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Spróbuję w tym tygodniu. Nr klienta albo nr faktury wystarczy do zidentyfikowania mnie? 

Ktoś wkładał swój dysk SSD do tego dekodera? Jakaś różnica w pracy na plus? Jaki dysk by ktoś polecił? Da radę podłączyć dysk SATA 3 i przejściówka na eSata? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bunio Bunio napisał:

Gość pisał w temacie ADB że ma Multiroom i dostał nowego softa na Technicolor to ciekawe 

Pisał że jeden z dodatkowych dostał a główny to technicolor. Nie napisał jakie ma dodatkowe.Raczej dodatkowy to JADA i to on dostał,nie sądzę żeby był to z serii ITCA.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dysk wymieniony w punkcie na nowy. Nawet dowodu nie chcieli. Wystarczyło zeskanować kod kreskowy na dysku i dane się wczytały.

Wróciła pełna sprawność. 

Przez prawie tydzień miałem tylko hotbird skonfigurowany w menu. Kanały przełączały się szybko, chodzi mi o różne ćwiartki. 

Teraz po paru dniach dodałem Astrę i zaktualizowałem listę. 

No i przełączanie kanałów z innych ćwiartek strasznie spowolniło dekoder. 

Już nawet nie chodzi o to, że trzeba dłużej poczekać jak się zaświeci kanał ale efekt jest taki jakby zawieszały się belki z EPG. Dodatkowo gorzej z reakcją pilota na tych problematycznych kanałach. 

Ogólnie tak duże pogorszenie czasu reakcji dekodera, że rozważam powrót do samego HB. 

Pytanie czy to wina samego przełącznika diseqc czy to po prostu wina softu dekodera. 

Mówię tylko o przełączaniu kanałów z samego HB. 

Mam 2 przełączniki diseqc Axing 2/1.

Tłumienie bodajże 4 dB. 

Istnieją jakieś szybsze przełączniki? Z innym tłumieniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat właśnie podłączyłem inne przełączniki, z teoretycznym tłumieniem 1,5 dB zamiast 4 dB jak w przypadku Axing. Żadnej różnicy w przełączaniu kanałów, tak samo się przywieszają. Za to jakość na Polsat Sport Premium spadła z 75% na 67%. Na pozostałych kanałach raczej bez zmian.

Czyli na 100 procent kwestia softu. 

Myślałem żeby jeszcze podłączyć bezpośrednio kable do konwertera HB z pominięciem diseqc podczas gdy dekoder wciąż by był skonfigurowany jako HB + Astra... Ale co to da, nic. Skoro na podłączonych przełącznikach kanały śmigają szybko tylko wtedy kiedy jest dekoder skonfigurowany w menu tylko pod hotbird. 

Pozostaje czekać na nowy soft ale tu się raczej nic nie zmieni. Oby gorzej nie było. 

Szkoda, że tak przymulają te kanały, szczególnie te z bajkami od 90 do 105.

Chyba zrezygnuję z Astry. Zostaje odbiór z poziomu telewizora. 

 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lotus a sprawdzałeś z ciekawości na jednym tunerze czy też tak się zachowuje ?Obsługa dwóch satelitów jest niedopracowana na tym dekoderze. Przez lata na turboboxie używałem niestandardowej instalacji.Twin na HB i pojedynczy konwerter na Astrę czyli jeden tuner sterował tylko HB drugi HB+Astra. Na turbo działało coś takiego bezbłędnie.Na ultraboxie była lipa mimo, że tuner zapisywał taką konfigurację. Jest tak mało "inteligentny" ,że przy wybraniu kanału z Astry wybierał tuner który miał tylko HB i wyświetlał napis brak sygnału. Nie zawsze ale często a ponieważ z Astry odbieram dwa razy w roku 3Sat na te dwa dni przełączam instalację na jeden tuner i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lotus napisał:

@WebMat właśnie podłączyłem inne przełączniki, z teoretycznym tłumieniem 1,5 dB zamiast 4 dB 

 

Tłumienie raczej nie ma tu nic do żeczy, będzie trochę słabszy sygnał ale instalacja powinna działać poprawnie. Także jakość sygnału nie odgrywa większej roli jeżeli chodzi o szybkość przełączania kanałów. Raczej będzie to problem po stronie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...