Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba muszę skończyć jakiś kurs w dziedzinie pralek,  aby Tobą dyskutować 🤣

Bo naprawdę nie wiem czy jak będziesz odłączać pralkę z prądu to ją uszkodzisz. Na pralkach nie praktykowałem 🤣

Za to wiem jak monitory w sklepie siadały,  bo mądra głowa, czytaj przełożony, kazał 3 razy dziennie odłączać od prądu,  aby się nie przegrzały. Efekt był imponujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maniek357 napisał:

Mam jakiegoś starego Fergusona (ma ponad 10 lat). Codziennie na noc wyłączany z prądu i dalej działa.

Bo to nie ma żadnego znaczenia. Ktoś kto projektował mr założył, że jeśli dekodery będą non stop pracować nie będzie problemu z uprawnieniami czy dostępem do nagrań. jeden z mr oferował taką możliwość.

8 minut temu, ircios napisał:

Chyba muszę skończyć jakiś kurs w dziedzinie pralek,  aby Tobą dyskutować 🤣

Bo naprawdę nie wiem czy jak będziesz odłączać pralkę z prądu to ją uszkodzisz. Na pralkach nie praktykowałem 🤣

Za to wiem jak monitory w sklepie siadały,  bo mądra głowa, czytaj przełożony, kazał 3 razy dziennie odłączać od prądu,  aby się nie przegrzały. Efekt był imponujący.

 

Piszesz elektronika dałem przykład pralki :D Tam tez jest elektronika jak byś nie wiedział.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żeby było taniej to  komponenty to nie wytrzymają za długo włącz wyłącz, na czymś się oszczędza, np na zabezpieczeniach, małe widełki tolerancji

np nboxy i co chwile miały siadające kondensatory w sekcji zasilania.

 

Przyjdź ze spalonym dekoderem będziesz się tłumaczył.

 

nikt nie projektował MR do c+ ,jest zerznięty z nbxów ADB tych najstarszych, nikt tego nie poprawiał od czasów N.

dekodery zasysały VODy via sat z satelity przy off, tak to działało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LorDx napisał:

Przyjdź ze spalonym dekoderem będziesz się tłumaczył.

 

Nie wiem tylko jak operator mi udowodni że odłączam od zasilania. Równie dobrze może prądu nie być w nocy,a jak zasilanie wróci może taki problem wystąpić. Dekoder pod pachę do Aps-u i wymienią. Jeżeli innej ingerencji w sprzęt nie ma to do czego mają się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacik stany nieustalone wytupują w każdym sprzęcie elektronicznym. Ba, nawet w zwykłej żarówce występuje stan nieustalony zaraz po wlączeniu zasilania. Nie wymyślaj, że od tego sie uszkadza sprzęt,  bo niczego byś nie mógł odłączyć od sieci idąc tą teorią.

 

Dekodery mają opcję oszczędzania energii niestety nieaktywną w usłudze mr z powodów o których wcześniej pisałem. Przy aktywnej opcji oszczędzania pobór jest niewielki ale każdorazowo dekoder ładuje cały system do pamięci co skutkuje dłuższym uruchamianiem. Część jego obwodów też jest wtedy pozbawiona zasilania więc teorią "stanów nieustalonych" ulegałaby uszkodzeniom co jest oczywistą bzdurą.

 

Wbrew pozorom właśnie w non stop włączonym sprzęcie szybciej wyschną kondensatory.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy się porobiły z EPG na starym sofcie najpierw przez kilka dni na kilku kanałach nie było wogole a dziś popołudniu wskoczyło ale ze złymi godzinami przesunięte do przodu w czasie i jak tu ustawić nagrywanie masakram np. na Polsat 18:00 gliniarze 19:00 pierwsza miłość a w poniedziałek jeszcze dalej bo 20;00 pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bunio Bunio wczoraj wieczorem już było wszystko ok z EPG (pisałem o tym w wątku o EPG, przy okazji takich problemów radzę zaglądać do innych tematów niż ogólny o dekoderze 😉, na forum jest sporo tematów dotyczących konkretnych problemów)

Edytowane przez sławek72
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku grudnia 2021 Canal+ zapowiedział nowe innowacyjne oprogramowanie do swoich topowych dekoderów ultrabox. Z racji, że za kilka dni minie cztery miesiące od tej chwili chciałem się zapytać jak sprawuje się to oprogramowanie po takim czasie, czy zmiana była na plus czy na minus 🤭😁🤣

Moim zdaniem odbyło się to o wiele za szybko, powinni odczekać minimum z pół roku od zapowiedzi do wprowadzenia, a nie tak szybko🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 5azik napisał:

Moim zdaniem odbyło się to o wiele za szybko, powinni odczekać minimum z pół roku od zapowiedzi do wprowadzenia, a nie tak szybko🤭

Seria ITCA pewnie jeszcze z pół roku poczeka Oni się nie spieszą. Zresztą teraz są zajęci poprawkami na JADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bunio Bunio napisał:

Ciekawe co tam w tym canal+ z tym softem? Bo chyba narazie cisza ani maili ani żadnej informacji może poprawki robią a tu pierwszy kwartał się kończy ciekawe jaka informacje teraz dadzą

Zaniechali wdrażania nowego softu 😉 i sprawdzają ilość błędów na dekoderach z najnowszą aktualizacją. 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczyna mi padać twardy dysk po jakichś 4 latach użytkowania tego dekodera. 

Jakie mam teraz opcje? 

C+ wymienia same HDD? 

Czy od razu cały dekoder? 

Najlepiej jakbym sobie kupił jakiś swój SSD 1TB i ten HDD sobie zostawił bo jest mnóstwo nagrań ale koszty SSD to jakiś kosmos. 

Dodatkowo Netflix nie działa płynnie na tym dekoderze, od jakiegoś czasu jakby klatkuje podczas ruchu. 

Co radzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk i tak kiedyś oddasz. Magazynowanie na pamiątkę nagrań na sprzęcie operatora to pomyłka,  tak samo na swoim dysku podłączonym do ich sprzętu. Dekoder kiedyś oddasz nagrania papa. 

Odłącz dysk i zobacz jak bez dysku działa Netflix. Reset też by mu się ie przydał.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix tak samo przycina bez dysku. To już chyba ze 2 lata trwa. Na początku część filmów przycinała, część była ok. Teraz wszystkie przycinają. 

W sumie nie zaszkodzi sprawdzić, zrobię reset do ustawień fabrycznych całego dekodera jak i wyczyszczę cały dysk. Zawsze łatwiej niż biegać po punktach C+. A nuż pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...