Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter nowy unicable. Ustawienie: KONFIGURACJA PEŁNA - tryb jednokablowy - unicable/USTAWIENIA WŁASNE/ zaznaczona pozycja 1. 1210 i poz 2. 1420. Na drugim dekoderze, dodatkowym jest zaznaczona pozycja 3 i 4, odpowiednio 1680 i 2040. Do głównego dekodera idzie 1 kabel a do dodatkowego 2 kable - 4k dualbox/. Jaki typ konwertera unicable nie wiem, wszystko montował i ustawiał magik z punktu Cyfry.

========

 Ciekawostka. Jak odnawiam uprawnienia karty przez internet i pozostawiam dekoder na kanale 11 i włączam telewizor po kilku godzinach, zawsze mam komunikat Brak karty E2110,Dekoder zablokowany. Karta cały czas jest ok. Znowu pozostaje wtyczka z sieci. Tak było na obu dekoderach a technicy nie wiedzą co jest nie tak.

Edytowane przez user19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobno dzisiaj w nocy. Takie coś znalazłem na grupie fb

 

AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA DEKODERÓW 4K ULTRABOX+ Z SERII ITCA

CANAL+ kontynuuje pracę nad wprowadzeniem nowych funkcjonalności w dekoderach 4K.

W nocy z 16 na 17 lipca wszystkie dekodery 4K UltraBox+z serii ITCA będące u Abonentów, otrzymają nową funkcjonalność,  dzięki której  Abonent będzie mógł oglądać wybrane kanały na żywo przez  Internet.

Przypominamy oprogramowanie będzie oznaczone identyfikatorem (0xA8).

Dekodery będące u Abonentów zaktualizują się automatycznie. W czasie   aktualizacji nie należy odłączać dekodera od zasilania, ani instalacji   antenowej.

Aktualizacja trwa do 25 min. Numer wersji oprogramowania to B4.1 .11.

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrane. Nawet działa opcja przez internet, choć jak wcześniej wspominałem powinna być opcja przelączenia na stałe. Teraz pyta się na każdym nowo wybranym kanale o odtwarzanie przez net. Nie wiem po co przeskalowano miernik sygnału. Teraz mam niemal na wszystkich kanałach 100% jakości. Wcześniej było siedemdziesiąt parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualizacja, ale ustawień trybu hybrydowego nie widzę. Chyba, że źle szukam, ale zmianą, którą widać na pierwszy rzut oka to menu, które teraz jest naprawdę czarne, wcześniej było szare. 

Update znalazłem tryb hybrydowy ale co ciekawe aplikacji MAX jak nie było tak nie ma.

Menu aktualnie oglądanego programu wygląda dużo lepiej, co do przeskalowania miernika sygnału to nie zauważyłem zmiany, może +5% ale to też nie na wszystkich kanałach. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sekcji informacje.   

Brakuje przycisku typu oglądaj przez internet albo kontynuuj przez internet, czasem bywa tak że wskazania sygnału są dobre ale jest jakiś problem z dosyłem satelitarnym dekoder przecież tego sam nie wyłapie..

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam. W przypadku braku sygnału z anteny bardzo wolno przełącza kanały. I jeszcze każdorazowo komunikat czy chcę oglądać przez internet. Na logikę jeżeli dek nie widzi sygnału sat to komunikatów za każdym razem nie potrzeba wyświetlać tylko po powrocie sygnału. Także opcja hybrydowa w moim odczuciu działa mało komfortowo.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma swoje wady to fakt, ale dziękujemy programistom że jest, działa na każdym internecie i mamy nadzieję że najpilniejsze usprawnienia zostaną szybko wprowadzone :
 

!. Możliwość manualnego przełączania sat/ott np niebieskim żółtym lub zielonym przyciskiem.
2. Dodanie do listy kanałów operatora kolejnych pozycji z kanałami ott, wtedy układając liste ulubionych użytkownik mógłby ustawić kanały z najsłabszego u niego transpondera "na sztywno" jako kanały ott only.   
  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Artek_ napisał(a):

!. Możliwość manualnego przełączania sat/ott np niebieskim żółtym lub zielonym przyciskiem.

2. Dodanie do listy kanałów operatora kolejnych pozycji z kanałami ott, wtedy układając liste ulubionych użytkownik mógłby ustawić kanały z najsłabszego u niego transpondera "na sztywno" jako kanały ott only.     

Po co mi manualna zmiana skoro połączenie poprzez antenę jest stabilne? Po drugie nawet najsłabszy TP z ofertą operatora działa stabilnie przez praktycznie cały rok, warunek prawidłowo ustawiona antena. Opcję hybrydową można wykorzystać na dwa sposoby:

1. W przypadku braku anteny

2.Doraźnie w przypadku braku sygnału.

Pozostałe kombinacje nie mają większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

Po co mi manualna zmiana skoro połączenie poprzez antenę jest stabilne?

Po to żeby się nie pojawiał komunikat po każdej zmianie kanału. Przestawisz tryb na odbiór internetowy i do powrotu sygnału sat nie masz problemów z komunikatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał(a):

Wydaje mi się że po aktualizacji dekodery itca mają to samo nasycenie kolorów co jada, najbardziej widać to w menu i w nasyceniu kolorów na kanałach tv.

Odnoszę wrażenie, że czarny jest bardziej czarny (na oledzie)😂

 

—————

czy komuś też na oled LG po aktualizacji przestało działać wyłączanie dekodera po naciśnięciu na pilocie od tv ikonki „dom”? 

Edytowane przez Marek2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

Jest aktualizacja, ale ustawień trybu hybrydowego nie widzę. Chyba, że źle szukam, ale zmianą, którą widać na pierwszy rzut oka to menu, które teraz jest naprawdę czarne, wcześniej było szare. 


Pisałem o tym już kilka postów wcześniej, wydaję mi się że dekoder nieco szybciej się uruchamia ale to pewnie są ułamki sekundy.....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2024 o 08:09, _Artek_ napisał(a):


Menu aktualnie oglądanego programu wygląda dużo lepiej, co do przeskalowania miernika sygnału to nie zauważyłem zmiany, może +5% ale to też nie na wszystkich kanałach. 

Co tam się zmieniło? Mam JADA i jestem ciekaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...