Skocz do zawartości

UFC


to_ti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwóch polskich zawodników zawalczy w Melbourne w nocy naszego czasu w organizacji UFC. Oprócz pojedynku o mistrzowski pas w wadze słomkowej z udziałem naszej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk, która stanie naprzeciwko Valerie Letourneau zaprezentuje się także Peter Sobotta. Zmierzy się on z Kylem Noke. Walka Aśki jak i cztery inne pojedynki włącznie z walką wieczoru uwielbianej przeze mnie Rondy Rousey z Holly Holm na Extreme Sports Channel HD od godziny 4. Niestety brak w karcie głównej Piotrka. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna powinna triumfować ze stoickim spokojem. Bilans walk rywalki (8-3), wygląda dość mizernie przy 10 zwycięstwach i braku jakiejkolwiek porażki na koncie Polki. Z kolei, w walce wieczoru sukcesem dla Holly Holm, będzie przetrwanie więcej niż jednej rundy. Po ceremonii ważenia można wywnioskować, że Rousey dość szybko rozprawi się z niecierpliwą rywalką. Każdy inny scenariusz niż zwycięstwa Asi i Rondy, będzie nie lada zaskoczeniem. Głęboko wierzę też w to, iż godnie zaprezentuje się Peter Sobotta. Oprócz JJ oraz Rousey, również podoba mi się całokształt pracy tego zawodnika, więc cieszyłbym się bardzo, gdyby udało mu się wyjść zwycięsko ze swojego pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Aśki oczywiście gratulacje, zdominowała i rozbiła rywalkę po profesorsku :brawo:  Ale to co się stało w pojedynku Rondy z Holly? Nie mam wytłumaczenia, walka nie szła od początku Rondzie, już w pierwszej rundzie była bliska nokautu :-|  Brawa dla Holm. Porażkę Rondy porównuję z przegraną Andersona Silvy z Weidmanem(rewanż też jak wiadomo druga niespodzianka), czy nokautem na Fedorze Emelianenko przez Fabricio Werduma.

 

Przegrał też niestety Piotrek Sobotta, a krzyk po ciosie w żebra można było chyba usłyszeć nawet poza Etihad Stadium. Przeraźliwe :/

Tu wersja z dźwiękiem: https://twitter.com/ufc/status/665713215611867136

 

Na Q&A przed UFC 193 Dana White powiedział, że C.M. Punk zawalczy najprawdopodobniej przed latem 2016r. W dodatku obiecał jakiemuś gościowi który pochwalił Jędrzejczyk, że założył jej pas mistrzowski jeśli wygra :) Szczęściarz jak już wiemy.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Dwie kategorie wagowe różnicy. To MMA, nie boks gdzie można być mistrzem w ośmiu kategoriach wagowych. Rzadko są roszady zawodników nawet o jedną kategorię w dół, czy w górę. Co ciekawe Ronda najlepiej czuje się w wadze blisko 70kg, czyli i tak dużo zrzuca do koguciej(61kg max). Asia na wagę wnosi ok. 52kg, a na wychudzoną nie wygląda, czyli blisko naturalnej wagi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny przepis  raptem  9  kg  to  Emalienenko rzucał  cieższymi   przeciwnikami  jak mięsem

 

Tak przy okazji  przeglądając sobie starsze nagrania z MMA    trafiłem na takie coś.

 

 

 

to drugie nagranie to trzeba kilka razy odsluchiwać   muzyka w tle rujnuje wszystko    nie wiem ostatnio jest moda na idiotyczne zagłuszanie  wszystkiego  .Co ciekawe w postach  podają o jakiej sile  były ciosy Bruca  i to mnie ciekawiło ja pamiętam   nagranie gdzie Bruce noga rozwała  worek treningowany a taki woreczke sporo waży   nikt go nie mogł  porządnie przestawić   i przyszedł Bruce i wrecz  rozniósł go na kawałi  . Mówią także iż siła ciosów Bruca była porównywalna do najmocniejszych uderzeń Mika Tysona w czasach jego prime.

 

No i 3 ostatnie

 

 

Klip pokazuje sporo ciosów  Wing Chun z takim speedem że czasami warto zobaczyć  w slow motion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gala była w Korei Płd o normalnej dla nich godzinie rozgrywania takich gal(a nie jak w Australii 8 rano), więc nieco wcześniej niż zwykle było. U nas karta główna właśnie od 14.

 

@asiafan - nie przepis. Po prostu w MMA rzadko zawodnicy skaczą o kategorię/dwie. Łatwiej zbijać wagę znając swoje możliwości, dobierać sparingpartnerów.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcin "Polish Zombie" Wrzosek niestety przegrał walkę półfinałową w TUF 22 z Saulem Rogersem, ale wystąpi na gali finałowej TUF 22 :) W finale mieli zmierzyć się Artem Lobov z Rogersem właśnie, ale ten drugi nie otrzymał wizy, bo podobno coś pokłamał w jej sprawie i o zwycięstwo w TUF 22 powalczy Lobov z Hallem, którego wcześniej pokonał właśnie Saul. Finał TUF w noc z pt/sob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie nagrywam boksu, czy MMA według programu i daję min. godz dłużej :) To są sporty nieprzewidywalne, a i reklamy muszą być.

 

Niestety Marcin przegrał swoją walkę z Julianem Erosą po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Trochę szkoda, bo wynik mógł iść także na stronę Marcina, ale jak sam przyznał opadł trochę z sił w 3 decydującej rundzie. Pojedynek był jednak ciekawy i raczej pozostanie w UFC na kolejną walkę tym razem jednak w swojej ulubionej wadze - piórkowej.

 

A dziś w nocy UFC 194 McGregor vs. Aldo. Jaram się niesamowicie i jestem za "Rudym", ale ciężko będzie o zamienienie pasa tymczasowego na regularny. Gala od 4 polskiego czasu, walka wieczoru nie wcześniej niż 6-ta, a kto wie czy nie 6:30-7. Gala jest tak dobra, że każdy pojedynek z karty głównej mógłby być pojedynkiem wieczoru podczas gal UFC. O mistrzowski pas powalczą także Chris Weidman i Luke Rockhold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zawsze brakuje kilka lub kilkanaście minut.Jaki problem dać dłuższą transmisję  z gali przynajmniej w EPG?Chyba nie problem policzyć ile trwają rundy przerwy.Organizatorzy raczej ściśle trzymają się swoich godzin poza chyba nielicznymi przypadkami.Częściej chyba walki trwają krócej niż póżniej niż jest zaplanowane.Piszesz może być 6 a nawet 7 rano to chyba niepoważne rozumiem poślizg kilka lub kilkanaście minut ale godzina.Przy boksie często gdy walki kończą się przed czasem to na walkę główna trzeba długo czekać a tu według EPG mają problem prawie zawsze by się zmieścić w zaplanowanym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie PPV musi trwać minimum 2 lub 2,5h. Dwie ostatnie walki na tej gali mogą, lecz nie muszą trwać ponad 50min. Zostają jeszcze inne 3 pojedynki, które mogą trwać ponad 45min. To ponad 95min(1:35) czystych walk. Liczę bez przerw między rundami. Oczywiście raczej się tak nie stanie, ale minimum 2,5h ta gala potrwa bo musi. W dodatku PPV w Ameryce ma reklamy. Ostatnie UFC 193 trwało 3h.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze wpisują 3h na gale UFC. Ale raczej o 7 to bym nagrywania nie kończył. Mam nadzieję, że to się nie skończy późno, bo trzeba będzie odespać, ale to UFC 194, już określona mianem najbardziej wpływowej w historii. Dużo będzie gadania, czas walk może być jednak różny. Jak pisałem wyżej, walczą tacy zawodnicy, że walka może trwać 15-25min, a może skończyć się w 1 minucie pierwszej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Karola od początku miała przez to nieprzyjemności i atakowano ją oraz i m.in. Danę White za wstawienie walki na kartę główną, a zostawienie innych bardziej znanych zawodników w karcie wstępnej. Oczywiście głównym argumentem było to, że Karolina jest po prostu ładna i dlatego dostała walkę na głównej karcie w debiucie.

 

Ale, czy Karolina wygra walkę to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Umiejętności ma, forma raczej też na plus, ale chyba będą 3 ciężkie rundy.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina wygrywa w dobrym stylu. Jak na początek to było ok, lekki stres, ale cisnęła do przodu. W dodatku kolejna ciekawa walka Nate Diaza, nokaut Overeema i RDA. Kolejne WOW, choć ostatnie w tym roku :(

 

P.S. Nie potrafię zrozumieć wycięcia tamtych wypowiedzi. Nie dość, że tak mało osób się wypowiada to jeszcze wycięcia, gdzie są wspomniane gale na ESC. To nie mój wątek z tamtego forum, lecz bardzo przydatny i stale aktualizowany. Jak coś mogę przedstawić rachunek z NC+ za to, że opłacam pakiet Extra w którym jest ESC i oglądam na nim. Ale będę zaglądał do "Sport w Polskiej TV" i w razie problemów zgłaszał błędy jeśli chodzi o gale MMA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...