Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z aktualizacją do nowego softu (z tego co czytam na forum podobno z wersji 79 na 85). Dziś mamy 20.12.08 jak sprawdzałem aktualizację po południu 19.12 to jeszcze nie było można zaktualizować...W nocy około 24 przy włączeniu tunera Philips HD PVR pojawił się napis o możliwości aktualizacji. Oczywiście nacisnąłem OK W tunerze mrugała czerwona kontrolka przez 30 min. po czym włączył się i okazało się że wersja oprogramowania pozostała 79...odłączyłem na 10 sek. tuner od prądu...ponowiłem aktualizację ...znów 30 minut i po aktualizacji znów ten sam stary soft. Co może być przyczyną ?? dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje lucass nie wszyscy mają tyle szczęścia z aktualizacją. U mnie wystąpił problem zero obrazu po HDMI :evil: TV Samsung R81 . Problem zgłoszony na infolinie cyfry+ . Na razie rozwiązałem problem podłączając tuner do ampli kabelkiem HDMI i wszystko działa. Wszyscy co mają problem z HDMI i mają taką możliwość niech spróbują tego rozwiązania. Jeszcze zostaje sprawdzenie pozostałych wejść HDMI w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upgrade do 85 nadal samoczynnie odblokowuje się blokada rodzicielska.

Problem zgłaszałem w lipcu. Żenujące...

 

Nadal jedynym rozwiązaniem jest dla mnie wyłączanie kabla z tunera. Sęk w tym, że dzieciaki już nauczyły się go podłączać.

Zastanowię się nad kupnem szafki zamykanej na kluczyk, w której będę trzymał PVR-a i pilota.

 

Na szmaciarzy z C+ nie ma co liczyć.

 

Zaczynam odliczać czas do końca umowy (jak zapewne wielu z Was).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos cos podpowie. Podlaczylem PVR przez kabelek HDMI-DVI do monitora samsung 2232BW - smiga ladnie. Problem pojawia sie kiedy wylacze monitor i ogladam tv na ekranie telewizora przez kabel euro. Tuner przy przelaczaniu programow zawiesza sie na ktoryms z programow (ciemny ekran) i nic nie mozna zrobic do momentu wlaczenia monitora. Wtedy obraz wskakuje znow na tv i monitor. Dlaczego sie tak dzieje czy mozna temu jakos zaradzic ? Dodam jeszcze ze w chwili odwieszenia sie dekodera wykonuje on wszystkie polecenia z pilota jakies wcisnalem w czasie kiedy nie reagowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić przejściówke component z Euro jest to prawie identyczne jak component, ale trzeba sprawdzić z tunerem czy dziala.

Takie przejściówki są na Allegro ale co z tego skoro nie będą działać. Tuner MUSI na wyjściu podawać sygnał komponent w eurozłączu (zamiennie z RGB) a tak nie jest. Byłaby wtedy taka opcja w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Problem zgłaszałem w lipcu. Żenujące...

Żenujące.. i to jak!

Dzisiaj wszystkie filmy , które sobie nagrałem w ciągu tygodnia poszły w "kosmos". Z braku czasu zgrywam je sobie i oglądam w weekend , ale oczywiście nie zobaczę. Błąd stary jak świat i dalej nie poprawiony.

Po zmianie oprogramowania ustawienie przeszły w tryb domyślny odblokowujący automatyczne zarządzanie dyskiem i ta "piękna" funkcja najpierw zapełniła mi listę nagranych audycji nocnym nagraniem filmu a po twardym resecie (wyjęciu wtyczki z prądu) przeczyściło nagrania. Dekoder mam podpięty pod UPS wiec bajki w stylu zanik prądu przy nagrywaniu odpada w przedbiegach. Tak trudno to w rok poprawić ? - normalnie ręce opadają.

 

ps

nagrało sie 2 godziny filmu tego który mi wyczyścił listę czyli nie nagrywało sie non stop do zapełnienia dysku oraz miejsca było wystarczająco na tą audycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zwężone napisy to skutek błędnej obsługi przestawiania opcji 16/9 i 4/3 dla obrazu SD.

Zwężanie powinno być zastosowane dla 16/9 (telewizor SD panoramiczny), a nie powino dla 4/3 (telewizor tradycyjny). Tymczasem przełączenie tej opcji nie powoduje żadnych zmian.

Prawdopodobnie koledzy programiści (sądząc po jakości pracy może pewnie jeden programista zatrudniony w miejsce tego, który się zwolnił i to nie znający j. polskiego) nie mają już TV 4/3 podłączonych przez Euro i im się rączka omskła przy programowaniu, a sprawdzić nie było na czym.

 

Co ciekawe, przy wejściu do menu ustawienia TV w menu na ułamek sekundy zamiast ustawionych przy użytkownika wartości pojawiają się:

w polu "Format ekranu TV" - zamiast ustawionego "4/3" pojawia się "PILLAR_BOX"

w polu "Dzwięk TV" - zamiast ustawionego "STEREO" pojawia się "MONO"

w polu "Sygnał wizyjny" - zamiast ustawionego "RGB" pojawia się "PAL"

w polu "Dzwięk magnetowidu" - zamiast ustawionego "STEREO" pojawia się "MONO"

Totalna amatorszczyzna...

 

Rozwiązanie problemu - kolejny update oprogramowania za rok, pewnie przy okazji jakiejś nowej usługi :(

 

Tak na marginesie to celem tych update'ów nie jest poprawianie błędów, tylko wprowadzanie nowych usłg (jak np. VOD). Stare błędy są usuwane przy okazji. Podobnie jak nowe błędy są wprowadzane przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę że nie ograniczyłem się do "Pana z miernikiem", ale zadałem sobie trud sprawdzenie dekodera na antenie dystrybutora na której jego tuner działał. Mój niestety nie oraz 4 pozostałe z jego magazynu również nie. Tu nie ma wątpliwości, sprzęt nie przeszedł prostego testu.

 

Dobry eksperyment. Daje ci 95% pewnosci. Ale nie wiesz np. czy "dobry tuner" mial defaultowe czestotliwosci w ustawieniach.

Ja swoja opinie oparlem na identycznosci objawow i prostym rozwiazaniu poprzez mikro-przestawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy nagram film na dysk twardy w dekoderze to mogę potem bez problemu nagrać je na nagrywarce DVD lub przegrać jej jakoś na komputer?

 

Mozna przegrywac z PVR na DVD/HDD-R, itp. Nie mialem jeszcze sytuacji aby pojawily sie jakies zabezpieczenia (tak jak to kiedys bylo z Discovery Channel). Wiecej na ten temat wczesniej na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update oprogramowania za rok, przy okazji jakiejś nowej usługi

 

Mam te same odczucia.

 

Po update'cie nie moge wejsc do biblioteki nagran. Po prostu zawiesza sie. Mialem tylko 5 nagran w bibliotece - wszystkie HD (pozostale nagrania na nagrywarce, bo PVR-owi nie ufam).

No ale stara wersja oprogramowania pozwalala nagrywac. Teraz nawet ta funkcja odpada bo nie da sie wejsc do biblioteki.

W momencie pisania tych slow cofam sie o ponad 5 lat. Dekoder dziala jak stary Mediasat czy Philips. Ale te stare sprzety byly szybsze i sie nie zawieszaly.

Teraz mamy nowa funkcje: Plug & Pray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie biblioteka działa. Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana dekodera. Swoja drogą ciekawe co robia z tymi starymi dekoderami. Ja mam już trzeci...

 

1. Jeszcze probuje stary numer: napakowac dysk aby automatycznie wymazal wszystkie stare pozycje. Moze byc tak, ze biblioteka zawiesza sie na blednie zapisanych tytulach i odwiesi sie jak wpisza sie nowe. Wroce do tematu w poniedzialek. W ten weekend Cyfra jest dla mnie persona non grata. Jak widze ten dekoder to marzy mi sie siekera albo kilof.

2. Poniewaz problem jest glownie w oprogramowaniu: wystarczy, ze wyczyszcza dysk i dekoder moze wracac do obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...