Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dałem popis :( Po głębszym przejrzeniu listy kanałów okazało się, że Astrę miałem od początku! Więc wszystko działa wyśmienicie :)

 

Wcześniej przeglądnąłem kanały do 300 i końcówkę - kanały ponad 800. A że na końcu były stacje radiowe to się nie zorientowałem, że one są z Astry. Poza tym liczba kanałów poniżej 1000 i to razem z radiowymi, skłoniła mnie do myślenia, że to tylko sam Hot Bird i z tego wynikło całe zamieszanie :( Przepraszam...

 

Teraz widzę, że brak listy ulubionych to bardzo poważny problem. To zaznaczanie swoich kanałów to słabe rozwiązanie! Mam nadzieję, że razem z nowym softem dodadzą możliwość Tworzenia własnych list kanałów! Mi wystarczy jedna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak chłodzi dysk i tyle. Sam się wyłącza, tylko nie wiem po jakim czasie, bo zawsze jak wyłączam tuner to idę do sypialni spać i nic nie słyszę :)

Miałbyś rację gdyby się wyłączał, ale jeśli to "wycie" trwa przez całą noc to coś jest nie tak. Poza tym zdarza się, że po wyłączeniu jest cicho, dźwięk pojawia się w środku nocy i mimo, że w normalnej sytuacji wyłączenia po kablu HDMI telewizor podaje komunikat "No signal" podczas chodzenia dysku (kiedy teoretycznie dekoder jest wyłączony) ekran jest czarny (a nie niebieski) i komunikatu brak. Stąd wnoszę, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten PVR sprawdza zgodność telewizora (monitora) z protokołem HDCP? Bo mam monitor z DVI ale niestety bez HDCP i nie wiem czy zainwestować w kabel HDMI-DVI (gdzie jest ewentualnie sprawdzana ta zgodność) czy tylko komponent (tutaj na pewno nie jest sprawdzana). Monitor posiada też wejście komponent. Wolałbym oczywiście cyfrowo ale nie wiem czy pójdzie.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten PVR sprawdza zgodność telewizora (monitora) z protokołem HDCP? Bo mam monitor z DVI ale niestety bez HDCP i nie wiem czy zainwestować w kabel HDMI-DVI (gdzie jest ewentualnie sprawdzana ta zgodność) czy tylko komponent (tutaj na pewno nie jest sprawdzana). Monitor posiada też wejście komponent. Wolałbym oczywiście cyfrowo ale nie wiem czy pójdzie.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Problem w tym, że ten dekoder nie ma wyjscia komponent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest, ten bez dysku ma komponent a ten z dyskiem nie?! Sprawdzałem na stronie Cyfry i faktycznie. Paranoja. No to doradźcie z tym HDCP.

Kiedyś na pewno nie miał ochrony HDCP, aktualny soft prawdopodobnie też nie ma ale tego nie jestem na 100% pewien. Za to prawie na bank najbliższe uaktualnienie wprowadzi HDCP - wprowadzenie VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zablokować możliwość skopiowania materiału HD z pominięciem protokołu HDCP, za który ktoś pobiera opłaty. Po to wprowadzono HDCP aby uniemożliwić nieautoryzowane kopiowanie, obecnie wszystkie nowe urządzenia (TV i monitory) to obsługują, niestety trochę starszy monitor już nie.

Natomiast urządzenia kopiujące/nagrywające nie mają licencji na HDCP i nie mogą skopiować materiału HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten PVR sprawdza zgodność telewizora (monitora) z protokołem HDCP? Bo mam monitor z DVI ale niestety bez HDCP i nie wiem czy zainwestować w kabel HDMI-DVI (gdzie jest ewentualnie sprawdzana ta zgodność) czy tylko komponent (tutaj na pewno nie jest sprawdzana). Monitor posiada też wejście komponent. Wolałbym oczywiście cyfrowo ale nie wiem czy pójdzie.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Działa po podłączeniu do monitora przez zwykły kabel HDMI-DVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jaki masz monitor, sam sprawdzę czy obsługuje HDCP.

W instrukcji obsługi tunera pisze że gdy ustawię w tryb HDMI/HDCP i nie będzie obrazu to przełączyć w tryb DVI. Może to coś da w razie kłopotów z HDCP?

monitor to Samsung 173P, dość stary model ale działa bez problemu przez kabel hdmi-dvi. Działa również z GATEWAY FPD2185W. W menu tunera wybrane tylko 720p (samsung 173p) lub 1080p (ten gateway ma tylko 1650x1050).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jaki masz monitor, sam sprawdzę czy obsługuje HDCP.

W instrukcji obsługi tunera pisze że gdy ustawię w tryb HDMI/HDCP i nie będzie obrazu to przełączyć w tryb DVI. Może to coś da w razie kłopotów z HDCP?

monitor to Samsung 173P, dość stary model ale działa bez problemu przez kabel hdmi-dvi. Działa również z GATEWAY FPD2185W. W menu tunera wybrane tylko 720p (samsung 173p) lub 1080p (ten gateway ma tylko 1650x1050).

 

Ten pierwszy nie obsługuje HDCP (stary model z 2005r) a ten drugi obsługuje.

Otrzymałem maila od Cyfry że ich tunery HD sprawdzają zgodność z HDCP. Hm, coś mi tu nie gra :roll:

Chyba bezpieczniej będzie jak wezmę tunka bez dysku ale za to z komponentem...Trochę szkoda :(

A w praktyce jak to jest, czy obraz po komponencie nie odbiega zbytnio od HDMI/DVI? Czytałem że czasem może być nawet lepszy zwłaszcza na kanałach SD.

Porównywał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś na infolinię Cyfry, konsultant powiedział, że w tym tygodniu soft do PVRa będzie dostępny w poniedziałek, a potem normalnie w czwartek popołudniu do niedzieli wieczór. Nie chciał nic powiedzieć na temat nowego softu, napomknął, że jest planowany. Podejrzewam, że nowy soft i VoD zbiegną się w poniedziałek, stąd to opóźnienie w umieszczeniu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...