Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedy to 10 lecie cyfry ? Musze miec dekoder HD dopiero na US Open, wiec troche moge poczekac :locked:

Październik? Jakoś tak.

 

Jak prawnie... chyba wg regulaminu. A regulami promocji może sobie taka platforma praktycznie dowolnie ustalać. No i co z dekoderami które zaginą i za które zapłaci się karę operatorowi, a które za rok odnajdą się w cudowny sposób.

Regulamin regulaminem, ale wiesz... "Dura lex sed lex". Ktoś kiedyś pisał, że to jest zabronione przez polskie prawo, które w ogóle jest głupie. Przykład? ale kino! nie może nadawać tylko oryginalnej i polskiej ścieżki dźwiękowej bez napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin regulaminem, ale wiesz... "Dura lex sed lex". Ktoś kiedyś pisał, że to jest zabronione przez polskie prawo, które w ogóle jest głupie. Przykład? ale kino! nie może nadawać tylko oryginalnej i polskiej ścieżki dźwiękowej bez napisów.

 

Etam coś mi tu nie pasi. Nadają sobie jak chcą i w jakich chcą wersjach bez napisów w naszych platformach i jest. Co więcej bez znaczków wiekowych nadają i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Nie wierzę, aby był jakiś zapis uniemożliwiający sprzedaż rzeczonych dekoderów, gdyż przede wszystkim byłby niezgodny z wieloma innymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie mam telewizor Thomson 42" cale LCD Full HD 42M61NF21 i gdy podłączam tuner philips pvr 7201 przez kabelek HDMI to wogóle nie ma sygnału na telewizorze ani głosu ani obrazu.Dopiero jak podłącze kabel euro to wszystko jest ale wtedy nie mam jakosci HD.Bo jak przechodze na kanał HD to pisze brak sygnału sprawdź antene a antena napewno jest dobrze ustawiona bo na innym telewizorze na tej antenie przez kabel euro normalnie hd odbiera.Co może być przyczyną?Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jeśli chodzi o jakość Canal+ HD.

Mam HD z Cyfrowej Vectry , ogólnie jakość kanałow HD jest o.k.

Ale widzę niedużą różnicę w jakości na Canal+ jeśli film leci w HD i porównując jego jakość na kanale HD i SD.

A przecież i tak nawet na filmach które są nadawane tylko w SD jest różnica pomiędzy kanałem SD i HD /na kanale HD jest zapewne wyższy bitrate pomimo że film leci w SD /.

Reasumując : obojętnie czy film leci w HD czy też w SD jest podobna różnica w jakości obrazu pomiędzy kanałem SD i HD . Czy nie powinno byż dużej różnicy w przypadku filmu HD ?

Czy u was jest podobnie?

Nadmieniam że u mnie jest duża różnica pomiędzy wersjami HD i SD na kanałach Eurosport i Polsat Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprosze o opinie czy to wadliwy tuner:

 

Nowy Philips HD PVR traci całkowicie sygnał po kilku - kilkunastu sekundach od wejscia na kanał HD (Filmbox HD lub NG HD, innych nie mam). Po takiej utracie sygnału nie chodzą już żadne kanały, miernik sygnału pokazuje 0, pomaga tylko wejscie w ustawienia anteny, parametry techniczne, powrot do ustawien anteny - wtedy spowrotem wskaznik sygnału jest na 4,2 wszystkie kanały działąją poza HD.

Telewizor - Sony KDL-40W4210, kabel HDMI, konwerter Inverto Pro Quad Monoblock 0,2 dB (to samo dzieje się na innym Quad 0,3 dB i Inverto Gold 0,2 dB).

 

Na Fergusonie 9000 PVR sygnał z tej anteny stabilnie (siła 78, jakość 98).

Wszystkie kanały poza HD działają do momentu wejścia na któryś z kanałów HD (za wyj. TVS HD, bo to chyba nie jest prawdziwe HD). Siła sygnału na Philipsie stale 4,2.

Sytuacja się nie zmienia czy ustawia typ konwertera Twin czy Pojedynczy. Działa tylko kilka sekund HD, potem sygnał na 0.

Wyłączenia, resety nie pomagają, soft zaktualizowany.

Jaki werdykt? Odnieść??? Pomóżcie, bo już wszystko posprawdzałem chyba, i zmiast cieszyc sie NG HD to sie wsciekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeszcze bym sprawdził u sąsiada, jak masz taką możliwość. Jednak jak zaniesiesz do sklepu, to mogą go sprawdzić. Za dużo konwerterów sprawdzałeś we współpracy z tym tunerem, co może wskazywać iż to jednak wina tunera, nie instalacji. Ja bym poszedł do sklepu/dystrybutora i poprosił o sprawdzenie, czy faktycznie coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o opinie czy to wadliwy tuner:

 

Nowy Philips HD PVR traci całkowicie sygnał po kilku - kilkunastu sekundach od wejscia na kanał HD (Filmbox HD lub NG HD, innych nie mam). Po takiej utracie sygnału nie chodzą już żadne kanały, miernik sygnału pokazuje 0, pomaga tylko wejscie w ustawienia anteny, parametry techniczne, powrot do ustawien anteny - wtedy spowrotem wskaznik sygnału jest na 4,2 wszystkie kanały działąją poza HD.

 

Mialem podobny problem, wystarczylo pokrecic konwerterem. Szczegoly gdzies na tym forum (slowa kluczowe: polaryzacja, konwerter, balkon, National Geographic :)

Znalazlem: viewtopic.php?f=6&t=11&p=145641&hilit=balkon+piotroaza2008#p145641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dokladnie takie same problemy z tym tunerem , po utracie sygnalu na HD nie dzialaly nawet kanaly SD i tuner sie zawieszal - pomagalo jedynie odpiecie go od pradu lecz tylko do nastepnej proby nacieszenia oczu jakoscia HD :lol: Nie pomagalo krecenie konwerterem ani inne zabiegi antenowe. Postanowilem wymienic dekoder i o dziwo trafilem na sprawnie dzialajacy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Dzięki za obie podpowiedzi, zrobiłem jedno i drugie - dosterowałem skew (obrócenie konwertera), co poprawiło łapanie kanałów HD, ale nadal po paru sekundach sygnał nikł do zera. Po wymianie dekodera nie ma problemu. Wwszystko działa. Ludzie, wymieniajcie to badziewie do skutku, jest szansa trafić na działający ... :brawo::brawo:

Ale jest ciekawostka: stary wadliwy dekoder pokazywał siłę sygnału 4,3, nowy działający pokazuje jakies 3,7. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chce mi się przegladać wszystkich stronek tego wątku :mrgreen:

Chciałbym zapytać się tylko: ile kosztuje całość oferty dla philla z wersją pvr przy dzisiajszych promocjach

50% na HB :?:

 

Może mi ktoś to wypunktować albo choć link do tematu podrzucić :?:

 

Dzięki za podpowiedź i fatygę... :jupi:

 

jeszcze abonent sd jak w podpisie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet komfortowy - 147zl

wynajem PVRki - 20zl

C+ i HBO HD- 9zł (teraz upust 3zł dodatkowo)

ESP HD - 5zł

NG HD - 5zł

Hbo digital - do konca roku za darmo potem 15zł

====186zł

 

Pisales o 50% na hbo, ale jednoczesnie chciales miec calosc oferty, wiec:

 

pakiet komfortowy - 60zł

C+ i HBO i cienemax przez 6 miechow za 39zł potem 68zl

Filmbox - 7,50zl przez 6 miechow w rabacie 50% potem 15zl

AXN Pack 8zł

3 Wymiry idsocvery 8zł

Mezzo -4zł

Kino polska 3,50zl

wynajem PVRki - 20zl

C+ i HBO HD- 9zł (teraz upust 3zł dodatkowo)

ESP HD - 5zł

NG HD - 5zł

Hbo digital - do konca roku za darmo potem 15zł

===169zł

 

Mam nadzieje ze sie nie pomylilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet komfortowy - 147zl

{ciach}

====186zł

 

Pisales o 50% na hbo, ale jednoczesnie chciales miec calosc oferty, wiec:

 

{ciach}

===169zł

 

{ciach}

 

dzięki za wyliczenie wszystkiego...na razie poglądam to co mam, a w grudniu zobaczymy co będzie w aktualnych promocjach i tunkach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec okresu dobrej woli!

Ktokolwiek chce placic za xxxx Philips HD PVR, niech sie dobrze puknie w glowe, albo molestuje xxxx Cyfra, az naprawia to xxxx badziewie.

Czekam od kilku miesiecy na update oprogramowania w nadziei, ze cos sie poprawi, ale ci xxxx "eksperci" z Cyfry wyraznie maja mnie w xxxx.

Czara goryczy sie przelala jak mi dzisiaj w nocy wylaczyl dzwiek na finale footballu na olimpiadzie. Mecz sie zachowal, ale bez komentarza.

Ten xxxx Philips to jest najbardziej zapluskwiony sprzet jaki w zyciu uzywalem! Nawet komputer z roku 1990 (IMB XT) w Windows 2.0 robil mniej numerow!

Najbardziej mnie wkyrza, ze sie uparcie przelacza z angielskiego na polski. Nie byloby problemu przy nagrywaniu, bo niby zachowuje wszystkie sciezki,

ale ja temu xxx nie ufam i nagrywam na nagrywarke (dlaczego Panasonic ma zero bug'ow a xxxx Cyfra Philips co chwila sie sypie?).

O zawieszeniach, znikajacych nagraniach, resetach, juz nie pisze, bo uzywam funkcji nagrywania tylko w ostatecznosci.

Do tego xxx Cyfra stopniowo odbiera sciezki angielskie, najpierw na 3 wymiarach Discovery, pozniej Zone Reality, itp.

Gdyby Polsat lub N mialy dopracowane wersje angielskie programow, wyxxxxx bym ten sprzet przez okno z sadystyczna rozkosza.

Duzo dobrego pisalem na tym forum, ale okres tolerancji dobiegl do konca.

Cyfrowicze wszystkich krajow laczcie sie. Trzeba wkoncu oprotestowac ten skandaliczny xxxx sprzet warty xxxx.

Niech ich xxx zeby xxx bo xxxx juz xxxx wiecej xxx xxx na xxxxxx xxx od xxxxx, xxx, itp. xxx xxx xxxx xxx xxxx xx x xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się ochoczo zgodzę z przedmówcą. :evil: Pisałem do Cyfry w tej sprawie, to w odpowiedzi dowiedziałem się, że jeśli mi się nie podoba dekoder, to mogę go oddać i dzierżawić inny lub kupić sobie własny... Kpina. Wybrałem ten, bo oczekuję jego teoretycznej funkcjonalności, o której mówią materiały reklamowe. :censored::censored::censored:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...