Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was blokada rodzicielska działa (soft 79) czy też się samoczynnie odblokowuje? Potrzebuję więcej głosów, że problem istnieje, aby przekonać Cyfrę+, że nie wystarczy zrobić test ze standby, a coś czuję, że wymaina dekodera to będzie strata czasu.

 

Nie stosuje blokady i nie znam problemu. Jezeli jednak opiszesz jakie kroki nalezy poczynic, sprobuje to przetestowac. Stawiam 97%, ze jest to problem oprogramowania (wiec wymiana bedzie faktycznie strata czasu). Mam spisane ok. 30 bug'ow podobnej natury potwierdzonych na roznych egzemplarzach dekodera. Problemow jest tyle, ze juz przestalem je spisywac i czekam na ver. 80 (na poczatku czerwca gosciu z dzialu technicznego powiedzial, ze jest duza szansa na czerwiec ... uwierzylem). Jezeli stagnacja nadal bedzie sie przeciagac, zaczne studiowac rozwiazania alternatywne. Nieaktywna opcja powtarzania nagran to male piwko w porownaniu z bledami zarzadzania pamiecia oraz biblioteka nagran. Ekstrapolujac obecne tempo postepu, PVR bedzie "uzywalny" dopiero za 2-3 lata :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dziwnych zjawisk oprócz blokady:

 

PVR (nówka, ma półtora tygodnia, soft 79) przy przełączaniu w Standby (czyli wyłączaniu) wykonuje dziwną trwajacą ok. 30 sek. sekwencję:

- gasi zegar (czarny wyświetlacz)

- zapala na pomarańczowo diodę w przycisku standby

- wyłącza dysk (albo wiatrak, kieruję się słuchem)

- zapala na jakiś czas diodę problemów z dyskiem (obok diody "NAGRYWANIE")

- jakby na chwilę ponownie włącza i wyłącza dysk (albo wiatrak - na słuch trudno ocenić)

- zapala zegar i czerwoną diodę w przycisku standby i ostateczne przechodzi w standby.

 

W żadnych innych okoliczonościach kontrolka problemów z dyskiem się nie zapala. W timerze są zaprogramowane nagrania na przyszłość, ale w czasie wykonywania tej sekwencji nic się akurat nie nagrywa.

 

Też tak macie?

 

I drugi problem:

 

Podczas odtwarzania programów z "biblioteki" od czasu do czasu (losowo, przeciętnie raz na godzinę, może rzadziej) pojawia się przycięcie i pikseloza. Pojawia się też w podglądzie programów z biblioteki, głównie na SD (bo głównie nagrywam SD).

 

Trzeci problem:

 

HD (National Geopgraphic HD) oglądam przez SCART na TV kineskopowym 29" (bez HD Ready) 4:3. Czasem (w zależności od tła) pojawiają się wyraźnie przebarwienia na krawędziach np. twarzy - z prawej niebieskie, z lewej czerwone. Na SD problem nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steku,

ten opisany przez Ciebie proces wyłączania się dekodera jest prawidłowy i taki sam u wszystkich.

Co do odtwarzania programów z Biblioteki... Nie powinno być problemów opisanych przez Ciebie. Rozumiem, że dekoder masz podłączony tylko kablem Scart?

Problem nr 3 pozostawię bez komentarza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telewizorze kineskopowym 4:3 i z dekoderem podłączonym do TV kablem Scart nigdy nie odbierzesz HD. Musisz mieć telewizor LCD lub Plazmę i połączyć dekoder z TV kablem HDMI, albo Component

Laki 13: Trochę źle napisałeś, tzn. ten kto wie o co chodzi będzie wiedział.

Na kineskopowym odbierzesz HD, ale po prostu nie zobaczysz tej jakości. Co prawda, kanał HD będzie w lepszej jakości niż ten w SD, ale tego HD jakie zobaczyłbyś na telewizorze, który pokaże HD nie będziesz miał.

 

steku: Tak to najprościej wytłumaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ode mnie: praktycznie wszystkie kanały hd mają dźwięk z opóźnieniem, największe ma NG ale i Eurosport HD. Kanaly filmowe mają minimalne przesunięcie dźwięku ale jednak zauważalne i drażniące. To samo tyczy się nagranych audycji w HD na HDD. Czego to moe być wina?

Jeżeli masz TV plazmowy i kino domowe to w opcjach kina domowego powinna być opcja jakby przyspieszenia dźwięku i tam możesz wyregulować to tak żeby obraz i dzwięk były jednoczesne. Będziesz miał opcję np. 5 lub 10 ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie głosu ma jedną dobrą stronę. Jeśli się idzie strzałkami po nagranym materiale naciskając je (krótko) co powoduje skok o okresloną ilość sek. do przodu lub do tyłu, dzwięk nie pojawia się po każdym skoku (np. głupie ścieżki dźwiękowe reklam), ale dopiero kilka sek. po zakończeniu "skakania", czyli znalezieniu docelowej audycji. Taka przerwa mogłaby co prawda trwać 2-3 sek, a nie 5-7, ale zawsze to sposób na stwierdzenie, ze szklanka jest w połowie pełna, zamiast w połowie pusta. Na mojej nagrywarce z dyskiem przed rozpoczęciem "skakania" zwykle wciskałem "mute". Na PVR - nie muszę

Analogicznie przy skakaniu między kanałami.

 

P.S.

Dziś wspaniały support techniczy Cyfry definitywnie stwierdził, że u nich na PVR blokada rodzicielska nie odblokowuje się samoczynnie i wysyłają mnie po wymianę dekodera. Ale się wkurze jak wymienię i będzie ten sam problem z blokadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem coś ciekawego na materiałach nagraych na twardy dysk w jakości HD.

Otóż swego czasu nagrałem sobie koncert przy odtwarzaniu zauważyłem ogromne opóźnienie dźwieku w stosunku do obrazu (koncertu nie dało się oglądać).

próbowałem kilku sposobów na pzobycie się opóznienia m.in wyłączenie z sieci odbiornika, uruchomienie konceru od początku. W końcu wpadłem na genialny sposób :jupi: - podczas odtwarzania konceru zatrzymałem obraz pauzą. Po zwolnieniu pauzy nie było już opóźnienia. Oczywiście nie zawsze taka sztuczka udaje się za pierwszym razem ale po kilku próbach powinno pomóc. przynajmniej u mnie sposób ten działa.

 

Zastanawia mnie natomiast jeszcze jeden mankament mojego odbiornika. Czy w waszych odbiornikach przy odtwarzaniu programów w HD obraz czasami przyśpiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje w najblizszym czasie zakupic dekoder PHILIPS 7201 HD PVR i mam kilka pytan odnosnie jego:

 

- Czy mozna go kupic na wlasnosc (niekoniecznie u cyfry, np. w jakims serwisie aukcyjnym) a od cyfry kupowac tylko sygnal kanalow w hd ? Chodzi o to ze mam obecnie wykupiona cyfre, bez opcji hd, ale jako ze zakupilem Samsunga Full HD, chcialbym osobno kupic dekoder i dokupic do abonamentu Canal plusy i Eurosport w HD.

 

- Gdzie najtaniej mozna zakupic PHILIPS 7201 HD PVR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wspaniały support techniczy Cyfry definitywnie stwierdził, że u nich na PVR blokada rodzicielska nie odblokowuje się samoczynnie i wysyłają mnie po wymianę dekodera. Ale się wkurze jak wymienię i będzie ten sam problem z blokadą...

Dziś jednak support doszedł do wniosku, że to problem oprogramowania. Nie muszę już udawać sie do dystrybutora, ale kiedy błąd będzie usuniety oczywiście nikt nie wie.

 

Zachowali się o tyle, że w ramach rekompensaty za wprowadzenie mnie w błąd odpalili mi Filmbox za 1,5 zł miesięcznie na pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radostin

Nie da się kupić Philipsa HD PVR na własność. Jeżeli ktokolwiek sprzedaje dekodery Philips HD PVR na aukcjach internetowych to robi to nielegalnie, ponieważ sprzęt musi oddać właścicielowi czyli Cyfrze+, a sam nie może tego sprzedawać.

Możesz kupić ten dekoder i będziesz musiał płacić 20 zł za dzierżawę. Innej możliwości nie ma chyba, że kupisz sobie jakiś dekoder własny np. Ferguson HD, Humax HD, Technisat HD itd. i moduł HD do Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o zakupie Philipsa 6021 HD ? Mozna go kupic od cyfry za 599zł, oferuje go ktos taniej ?

Ja go brałem od Cyfry za 299zł. Tyle, że chyba już nie ma tej opcji w ofercie bo to była tzw. "wieczysta dzierżawa": jednorazowa opłata 299zł i brak miesięcznych opłat. Z tym, że tuner musiałbym oddać Cyfrze w przypadku rezygnacji. Plus jest taki, że nie obchodzi mnie serwis- zawsze mogę go wymienić na nowy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radostin, wymień tego Philipsa u Cyfry na HD a jakiś zwykły z czytnikiem kart sobie dokup za ok. 200zł (Ferguson, Globo czy coś innego). Będziesz kupę kasy do przodu. Ja mam w 3 pokojach 3 tunery: jeden Philips HD od Cyfry i dwa zwykłe na własność (Globo i Datcom-Illusion) plus instalacja na splitterze. Philipsa PVR za 699zł w życiu bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej wg prawa zabronione, tzn. sprzedawanie dekoderów platform w obsługą HD i PVR

 

Jak prawnie... chyba wg regulaminu. A regulami promocji może sobie taka platforma praktycznie dowolnie ustalać. No i co z dekoderami które zaginą i za które zapłaci się karę operatorowi, a które za rok odnajdą się w cudowny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...