Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jezeli posiadam nagrywarke dvd ktora zapisauje na dysk twardy w HD? i jak podlaczyc przez kabelek hdmi do telewizora tv ma sony bravia i jakos nie moge wykryc zadnych urzadzen podlaczonych przez hdmi:(Czy komus udalo sie podlaczyc TV Sony Bravia z tym dekoderem przez kabelek HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytania :

Czy Philips HD PVR oferowany przez Cyfrę+ ma modulator bo widzę, że wej i wy antenowe jest.

Czy Eurozłącze pracuje normalnie i wysyła normalny sygnał w przypadku podłączenia TV kablem HDMI i ustawieniu rozdzielki na 1080? -Chodzi o możliwość podłączenia zewnętrznego modulatora lub nagrywarki.

Czy Philips ma sterowanie Diseqc do Hot Birda i Astry na fabrycznym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli posiadam nagrywarke dvd ktora zapisauje na dysk twardy w HD? i jak podlaczyc przez kabelek hdmi do telewizora tv ma sony bravia i jakos nie moge wykryc zadnych urzadzen podlaczonych przez hdmi:(Czy komus udalo sie podlaczyc TV Sony Bravia z tym dekoderem przez kabelek HDMI?

 

Mam ten sam problem. Telewizor wykrywa nagrywarkę Sony ale HD PVR nie widzi. Na infolinii powiedzieli, że współpraca z TV Sony jest niedopracowana, ale przeciez standard powinien być jeden.

 

 

 

W jaki sposób powinienem podłączyć i jakie powinny być ustawienia HD PVR gdy chcę cokolwiek nagrać na zwykłej nagrywarce? Po podłączeniu przez SCART uzyskiwany obraz jest poszerzony z czarnymi pasami na dole i na górze. Gdy korzystam ze strego Philipsa SD wszystko jest Ok.

 

Pozdrawiam

 

andwol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj dzwonilem do cyfry i mi powiedzieli ze trwaja rozmowy z firma sony i ze trzeba czekac i zebym napisal reklamacje do cyfry powinni mi obnizyc abonament za programy w HD u mnie czasami pojawia sie obraz jak mam podlaczone dekoder przez HDMI ale po paru sekundach znika a jaka masz nagrywarke sony bo ja mam sony RDRHXD870 j a ja podlaczylem przez SCART dekoder z telewizorem i dekoder z nagrywarka i mi tak nagrywa wszystkie programy w nagrywarce mam ustawione przy nagrywaniu opcje L1 wejscia i wyjscia ustawione na wideo ale zastanawiam sie na kupnej innego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z telegazetą - Sygnał wysoki, a na kanałach ma których powinna byc telegazeta wyskakuje mi komunikat brak transmisji telegazety zarówno gdy TV podłaczony jest przez HDMI jak i przez Euro. Czy to wina tunera sat czy TV?

Okazuje się, że telegazeta jest przez euro, a nie ma przez HDMI. Przez HDMI ma być za jakieś 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie z kumplami 3 dekoderami cyfrowymi na telewizorze Sony Bravia 42 cale

 

Philips HD PVR

Dekoder TVN "N"

Digihome DTR 0207 (naziemna angielska telewizja cyfrowa z HD )

 

Pozytywy Philips'a

Bezkonkurencyjna jakosc obrazu. Mieniacy sie ostroscia i glebia barw obraz.

i to tyle

 

Wady

wystartownie dekodera zajmuje ok 1 minuty.

EPG - przewodnik po programach i jego grafika pamieta 90 lata zeszlego stulecia

Brak "time line" standartowe narzedzie do programowania nagran.

Kto wie jak zaprogramowac nagranie nie bedace w EPG w dowolnym przedziale czasu ? Licze na pomoc .

Nieintuicyjna obsluga pilota (Babcia nigdy sie tego nie nauczy )Delirium programisty.

Wciskajac klawisz nagrywaj nie ma opcji kiedy nagranie sie ma skonzyc !!!! sick (podobno po 6 godzinach )

Brak przycisku "info" pokazujacego co dekoder robi co sie dzieje i gdzie jestesmy , i tak dalej , dalej....

 

Dostalismy produkt ktory daje faktycznie dobry poziom obrazu natomiast software sprawia wrazenie, ze bylo pisane na kolanie w odpowiedzi na atak konkurencji

 

Z powazaniem Pajak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poruszę inny temat. Kilka dni temu za pomocą Philipa 6010 ustawialiśmy u kolegi nową instalację antenową z czaszą 120 cm - kierunek HotBird 13. Sygnał bardzo silny itd... Po zestrojeniu podłączyliśmy mój tuner PHILIPS 7201 w celu przetestowania HD. przeprowadzone testy zrobiły na moim koledze takie wrażenie, że dziś pognał do sklepu i wykupił sobie taki sam tuner. Z przyzwyczajenia sprawdziliśmy poziom sygnału na jednym i drugim tunerze. Na moim poziom sygnału sięga prawie 5, natomiast na tunerze kolegi ma 4,3 - 4,4. Zaznaczam, że oba tunery różnią się znacząco numerem seryjnym, mój jest starszy i miał domyślnie zainstalowane oprogramowanie wersji 73, tuner kolegi 76. Mam w związku z tym pytanie. Czy różnica w poziome sygnału może świadczyć o jakości głowicy (czułości), czy może jest 'wewnętrzny potencjometr', który to reguluje. Zaznaczam, testy były robione na tej samej wersji oprogramowania 79. Co jeszcze zauważyłem, update softu na moim tunerze trwał nie więcej niż 2 minuty, u kolegi 5. Nie zauważyłem różnicy w odbiorze na obu tunerach. Tunery były podłączone tylko jednym kablem (w opcjach Twin był wyłączony). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli posiadam nagrywarke dvd ktora zapisauje na dysk twardy w HD? i jak podlaczyc przez kabelek hdmi do telewizora tv ma sony bravia i jakos nie moge wykryc zadnych urzadzen podlaczonych przez hdmi:(Czy komus udalo sie podlaczyc TV Sony Bravia z tym dekoderem przez kabelek HDMI?

 

Mam ten sam problem. Telewizor wykrywa nagrywarkę Sony ale HD PVR nie widzi. Na infolinii powiedzieli, że współpraca z TV Sony jest niedopracowana, ale przeciez standard powinien być jeden.

 

 

 

W jaki sposób powinienem podłączyć i jakie powinny być ustawienia HD PVR gdy chcę cokolwiek nagrać na zwykłej nagrywarce? Po podłączeniu przez SCART uzyskiwany obraz jest poszerzony z czarnymi pasami na dole i na górze. Gdy korzystam ze strego Philipsa SD wszystko jest Ok.

 

Pozdrawiam

 

andwol

 

 

Witam mi pomoglo kupienie lepszego kableka HDMI firmy Sony i dzialaja wszystkie programy w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei jedna rzecz "przeszkadza" (albo coś robię źle) - chodzi o to, że np oglądam film i stwierdzam po 20 minutach, ze jest OK, i chcę go nagrać od początku. Cofam więc do początku i wciskam nagrywanie. I klops - nagrywanie startuje od chwili obecnej - tak, jakbym chciał nagrać od obecnego momentu (powrót na żywo). Macie to samo czy ja coś robie nie tak?

A może ten tuner już tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsi,

Takiego 'bajeru' to nie możesz się spodziewać od dekoderów pvr :D

Nagrasz od początku film, tylko wtedy, kiedy od początku ustawisz nagrywanie. Funkcja Timeshifting nie pozwala na nagranie cofniętego materiału!

Poprawka. Dekoder PVR Cyfry+ nie pozwala na nagrywanie programu oglądanego w trybie timeshifting. Nbox Recorder nie ma z tym problemu żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Dekoder PVR Cyfry+ nie pozwala na nagrywanie programu oglądanego w trybie timeshifting. Nbox Recorder nie ma z tym problemu żadnego.

Powiem więcej, Nbox Recorder po prostu by default nagrywa każdą audycję od początku o ile tylko ma to w buforze timeshift'a - niektórzy nawet na to narzekali ;).

Nawiasem mówiąc, taki "feature" miał nawet mój analogowy PVR thomsona który kupiłem pod koniec 2005, więc dziwi mnie że PVR cyfry tego nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam taki problem z tym tunerem jak włącze blokady w menu zgodnie z instrukcją na wybranych kanałach to na drugi dzień ta blokada już nie działa ,przy nazwie kanału na liście jest ikonka :kłódki otwartej".

Nie wiem czy to wina mojego egzeplarza ,czy usterka dekodera, może przy zmianie softu cos poprawią.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi moi mili. Jestem abonentem cyfry od zarania chyba 95 (canal) i szarpnąłem się na philipsa z twardzielem. Jestem sfrusrtowany (może to problem tylko u mnie) jeśli chodzi o menue. W cokolwiek wejdę włącznie z programowaniem muszę 50 razy wcisnąć dany przycisk co by zaskoczył :evil: Wydaje się, że baterie ok bo przy przełączaniu kanałów na żywo leci spoko. Ale jak już chcę powiedzmy cyferkami 20 znowu za piątym razem. W menue nie przesadzam trybi za 50 :shock::evil: Czy to z[beep]iony pilot, czy normalka ? Czy taki po[beep]olony tuner :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...