Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne bo we Francji jest innaczej(możliwość podłączenia własnego dysku)

 

Dekodery HD CanalSat z funkcjonalnością Semi PVR

2008-02-26 14:24:27 / Anita Dąbek

Ostatnia aktualizacja: 2008-02-26 20:25:50

źródło: NDS

 

NDS, dostawca rozwiązań technologicznych na potrzeby platform cyfrowych, ogłosił, że francuski nadawca płatnej telewizji Canal+ Group (CanalSat) wybrał najnowszą generację oprogramowania MediaHighway, by pozwolić abonentom na przekształcenie ich dekoderów HD na Semi PVR z opcją rejestracji materiałów na zewnętrzne dyski twarde.

 

Canal+ wprowadził na rynek swój pierwszy dekoder HD dwa lata temu, a obecnie w domach swoich abonentów ma zainstalowane 250 tys. dekoderów HD.

 

Abonenci CanalSat będą mogli podłączyć zewnętrzny dysk twardy do swoich dekoderów HD poprzez port USB. CanalSat dopuści do listy zalecanych tylko te zewnętrzne HDD, które spełniają wymogi działania, stabilności i bezpieczeństwa. Canal+ Group już teraz na swojej stronie internetowej opublikował listę akceptowalnych dysków twardych, które można aktualnie kupić w sklepach.

 

W ramach przejścia na nową wersję MediaHighway, obecne oprogramowanie automatycznie pobiera z satelity (OTA) nową wersję do każdego dekodera HD. Dekodery HD wykrywają podłączony nowy zewnętrzny dysk twardy i jego format dla wykorzystywania jako PVR. Abonenci, jeśli tylko zechcą, mogą korzystać z więcej niż jednego zewnętrznego dysku twardego.

 

Canal+ rozpoczął właśnie program marketingowy, by zachęcić klientów do aktualizacji do funkcjonalności HD i PVR.

 

Dodatkowo, NDS ogłosił, że CanalSat wprowadzi system MediaHighway NDS także dla swoich odbiorników Twin HD PVR na potrzeby francuskiego rynku.

 

Ps.Może, gdy C+ zabraknie miejsca na usługi VOD też udostępni taką opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem.

Zdarzyło sie kilka razy że tuner będąc na czuwaniu tak gdzieś około godz 5:20 5:30, uruchamia dysk, wyswietlacz z godziną zaświeci jasniej za chwilę gasnie wyświetlacz godziny zaplają się czerwone lampki po chwili pojawia na się wyświetlaczu godzina jasno a za chwikę przyciemnia sie i czuwa dalej.

Poponują sprawdzenie poprawności funkcjonowania terminalu w punkcie CYFRY + ale kto będzie ze mną czatował koło 5:00 :lol:

Czy tylko ja na kanałach tvn mam rozjazd wizji z fonia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanału 'ru.tv' i 'sport planeta' to spokojnie, dekoder działa dobrze :smile: Po prostu kanały mają kodowaną fonię i czasem obraz!

Tak jeszcze a propos rozjazdów na tvn-ach... Jeśli różnica -pomiędzy dźwiękiem, a obrazem- nie jest duża, to daj sobie spokój z wymianą dekodera... Poczekaj na poprawki softu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z pvra, poza paroma minusami:

- nie wiem jak sprawdzić ile jeszcze zostało miejsca na dysku,

- zwiesza mi się czasami jak bardzo szybko przewijam w dół listę filmów na HBO Digital (jedyne co pomaga później to wyłączenie z prądu),

- gdy nagrywam Canal Sport HD, nie mogę zmieniać innych kanałów (zwiesza się - pilot nie działa, cały czas mam C+Sp HD, ale nagrywa poprawnie),

- przy dwóch kanałach kino polska i cinemax2 jak jadę kanałami od dołu do góry mam czarną planszę i do wyboru brak uprawnień / brak sygnału. Jak dam jeden kanał do góry i cofam z powrotem to wszystko jest OK,

- no i start 20 sekund, ale jakoś się do tego przyzwyczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to jest mój pierwszy dekoder, więc dopiero raczkuję w tym temacie i proszę o pomoc. Podczas nagrywania kanału udostępnianego przez cyfrę, nie mogę oglądać kanałów niekodowanych (wyskakuje czerwony komunikat, że teraz nagrywa się np. coś na CNetwork) i odwrotnie. Czy tak powinno być? Sprzedawca zapewniał mnie, że podczas nagrywania będę mógł oglądać inne programy, ale nie wspomniał, że nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest mozliwosc jakas podlaczenia tego dekodera do komputera chodzi mi o zgrywanie filmow w HD na dysk posiadam nagrywarke z dyskiem twardym i nagram film na plyte DVD to mi nagrywa w takich parametrach Atrybut wideo:

Tryb kompresji wideo : MPEG-2

System TV : 625/50

Wsp. kształtu : 4:3

Rozdz. zdjęcia źródłowego: 720x576

Zdjęcie źródłowe (letterbox): nie letterbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...