Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem. Do chwili obecnej dekoder spisywał się całkiem, całkiem. Wczoraj podłączyłem do niego NTC i ........obraz bardzo ładny, ale tuner po tym zabiegu restartuje się co 1,5 godziny. Dzieje się tak również po wypięciu kabla antenowego. Trochę kiszka. Może ktoś poradzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fragment z instrukcji obslugi dekodera:

Powrót do ustawień fabrycznych

Aby powrócić do ustawień fabrycznych, należy:

– Wprowadzić pilota w tryb programowania poprzez naciśnięcie klawisza TV

i przytrzymać go do momentu, kiedy dioda LED (na pilocie obok klawisza TV)

zacznie powoli migać.

– Wprowadzić kod „000” i potwierdzić klawiszem OK; jeśli kod zostanie przyjęty, dioda LED błyśnie dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy probie wyswietlenia tytulow w bibliotece pojawil sie czarny ekran, a PVR sie zawiesil. Zawsze wylaczenie z pradu rozwiazuje takie problemy. Dzisiaj wylaczalem go 5-10 razy robiac rozne kombinacje nagran, nagran z time-shiftu, z roznych kanalow, przy wymazywaniu auto albo manual, itp. Do biblioteki nie udalo sie wejsc. Juz myslalem, ze nie obedzie sie bez wymiany. Ale znalazlem rozwiazanie, ktore moze komus sie przydac w innych okolicznosciach: WYLACZYLEM PVR Z PRADU NA 3 GODZINY. Po powrocie, biblioteka ozyla.

 

Czy mozliwe, ze to zwielokrotnienie resetow i zawieszen wynika z upalow? Duzo takich raportow w tym threadzie. Moj PVR sie wiesza lub resetuje co 1.5-3 godziny, szczegolnie na kanalach HD. W zimie bylo to raczej 4-8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cos w tym być. Wczoraj przestawiłem ustawienia w moim philu na twin (wczesniej mialem pojedynczy). Zaprogramowalem nagranie z EURosportu HD o 22:00 a w tym czasie ogladałem Hotel babilon na BBC HD. W momencie gdy przyszla godz. 22:00 tuner mi sie zresetowal ale nic nie nagral. potem recznie wlaczylerm nagrywanie i kontunuowalem ogladanie na BBC HD.Wczesniej nie moglem uzyskac obrazu na philu ale jeden z kabli antenowych byl troche poluzowany. Po dokreceniu i resecie (a takze po skanowaniu kanałów) wszystko bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowalem nagranie z EURosportu HD o 22:00 a w tym czasie ogladałem Hotel babilon na BBC HD

 

Super ciekawe! Ja mialem problemy przy zabawie z dokladnie te sama kombinacja kanalow (tez Hotel Babylon!)! Ponadto jeszcze 2-3 razy mialem czarna plansze w bibliotece (tym razem wystarczylo wylaczyc PVR z pradu) i za kazdym razem bylo to podczas ogladania BBC HD.

 

Jezeli programisci Cyfry tu kiedykolwiek zagladaja to dodam, ze czarny-ekran+zawieszenie po wybraniu B pojawia sie przed wyswietleniem menu (1-2 przypadki), lub po wyswietleniu menu, ale przed wyswietleniem tytulow w bibliotece (6-7 przypadkow). W moim przypadku bylo to chyba zawsze w trakcie ogladania BBC HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie nagrywać, robić pauze, cofać itp na kanale TVP HD?

 

Yes. Jezeli sie zacina to znaczy ze ma duzo smieci w pamieci. Ja wyciagam wtyczke z kontaktu, i po 2 minutach dziala. Pause sie czesto zacina, tak samo jak time-shift, i pare innych funkcji. Ten symptom juz znam od lat - jest minimalna poprawa po update'ach software'u. Ale te sa rzadkie, a postep slimaczy.

 

p.s. "wyciagam wtyczke" to przenosnia. Musialem zamontowac specjalny wlacznik do codziennych resetow i "oczyszczania" PVR. Sprzet 21-szego wieku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka, co robić.

1. Dekoder nie chce nagrywać na żadnym kanale. Lista nagrań jest pusta, dwa kable są podłączone, podczas niby nagrywania, świecą się dwa światła nagrywania ale poźniej okazuje się ,że na liście nagrań nic nie ma, nawet jeśli przed nagraniem, zaprogramowałem nagranie w menu. Kolega z pracy, ma ten sam problem a mieszka na drugi końcu miasta. Czyżby znowu problemy z oprogramowaniem.

2. Kolegi dekoder ma zablokowany Kanał 26, podaje aby podał jakiś kod, czy słyszał ktoś o takim lub podobnym problemie. Aktualizacja oprogramowania w dekoderze nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Menu - 7 - 1 - B -> Sprawdź czy typ konwertera 'twin' dalej Hotbird, 10892, pozioma. Oczywiscie wersja oprogramowania 129. Jesli wszystko ok, mozesz sprawdzić poziom sygnalu na każdym kablu ant. oddzielnie, podłączając zamiennie pod sat1, oczywiście zmieniając wcześniej typ konwertera na pojedyńczy. Jeśli wszystko ok a dalej nie nagrywa, dekoder do wymiany.

2. 0000, 1111, 9999, 1234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam problem z tym dekoderem , po podlaczeniu do pradu, mieli cos ...po chwili zapala sie zielone swiatelko i koniec.... nic sie nie dzieje, pokazuje sie tylko zegar i pokoleji leci czas od 00:00

 

sprobuj "strzalka w gore" (Up) na pilocie. Jezeli nadal nie reaguje to chyba cos jest kopniete i potrzeba serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...