Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak abo Cyfry+ ma dekoder Pionka 1330 może go wymienić na PVR??

Mój wujek mało kumaty w tych sprawach zamówił sobie Komfort+ z Canal+ i HBO + TV i opcjami HD ale nie dostał dekodera HD i byłem dziś u niego, po przeczytaniu umowy już wiedziałem dlaczego nie ma... Podpisał zwykłą umowę na K+, C+ i HBO bez TV i HD, po prostu koleś w puncie zrobił go w bambuko i powiedzial że PVR i HD przyjdą pocztą... Oczywiście na infolinie nie da się dodzwońić, 3 próby po 10min. Jutro też przejdę sie po punktu pogadać z kolesiem bo już mineło ok. 14dni od podpisania, mam ostatnio doświadczenie w krzyczeniu na ludzi którzy xle pracuja to mi łatwiej z nim pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem mozliwosc nagrywania jednego kanalu a ogladanie rownoczesnie drugiego mozliwe jest z konwerterem twin i myslalem ze majac pojedynczy moge tak zrobic na kanalach jedynie z tego samego transpordera a zauwazylem ze wazniejsza jest polaryzacja bo, np. moge ogladac przy nagrywaniu wiekszosc kanałow z pola. v (oprocz discovery ch. i axn). Takze duzo nie trace na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedna kwestia podłączenia tunerka do Cyfry - zobaczyłem dziś, że na moim TV SHarp 46cali Full HD z tyłu mam wyjście optyczne i stąd pytanie, czy jeśli Cyfra podłącze HDMI z telewizorem, a kablem optycznym połączę telewizor z amplitunerem to będę miał dźwięk DOlby 5.1?

 

 

 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1 masz szansę mieć bardzo rzadko, bo C+ traktuje to jako super hiper extra premium i z reguły nie nadaje/

Po hdmi teorretycznie powinno być.

 

Niestety hdmi w tym modelu nie przepuszcza dźwięku 5.1, pozostaje opcja z optykiem, oprócz C+ Film HD dźwięk 5.1 nadaje też TVN (niektore programy rozrywkowe + czasem film w środę i w piątek). Minusem optyka jest to że zmiana głośności na pilocie wtedy nie działa. Czyli albo masz stereo i możesz jednym pilotem zmieniać programy i głośność albo 5.1 i drugi pilot:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A co do 5.1 - to z reguły 5.1 jest na oryginalnej ścieżce, nie z lektorem.

Niestety rozczaruję Cię, już bardzo dawno nic nie widziałem na C+ Film HD (czy zwykłym C+) , z taką fonia, mimo, że to kanał premium :crazy:

TVN - owszem zdarza się, a premiumy w C+ są olewane pod tym względem niestety.

 

@buzzer111 dzwoń i pytaj, bo każdy APS C+ ma obowiązek wydać taki dekoder każdemu klientowi, nie tylko temu co podpisywał u nich umowę

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma na wlasnosc wykupiony? jak tak to nie ma możliwości wymiany. jeśli dzierżawa, czy też użytkowanie darmowe to można wymienić ale zniżek na hd już nie będzie, trzeba osobno wykupić opcję z hd

niestety tych pvr w cyfrze nie można wykupić. Są one tylko na dzierżawę. Przy kupnie - pozostaje sobie sprawić samemu pvr-a lub wziąć od cyfry sagema sd za 1 grosz - to już dla mniej wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej walczę z moim problemem. Wyczaiłem już że jak nastawię nagrywanie z EPG i po rozpoczęciu nagrywania wejdę w Bibliiotekę i zablokuję bieżące nagranie to wtedy mi samo nie skasuje nagrania. A jak nastawię nagrywanie na noc to wtedy rano zonk, nic sie nie nagrało. Zajęcie dysku ok. 10-15 proc. także nie ma raczej mżliwości zeby samo usuwało, chyba ze coś jest walnięte. Odbiór zarówno kanałów HD jest ok, przełączanie na inny kanał trwa ok. 2-3 sek, tak więc chyba ustawienie anteny w miarę poprawne chociaz ustawiałem sam na oko. Chyba trzeba odiwedzić punkt Cyfry i wymienić dekoder, może to pomoże.

A i jeszcze pytanie, jak są szeregowane nagrywane audycje, alfabtycznie, chronologicznie, czy jak. Bo z tego co zauważyłem (jak już się uda nagrać i nie zniknie) to tak jakoś bez ładu i składu.

Edit: Aha i zarządzanie dyskiem ręczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najnowszych na gorze do najstarszych na dole.

Obecnie na dysku jest ze 25 pozycji i jeszcze nie zdarzylo sie, zeby samo cos sie zgubilo.

Aczkolwiek kiedys, przy programowaniu wiekszej ilosci nagran (na wyjazd) wyswietlil mi sie komunikat: "nagranie moze sie nie zmiescic i zostac przerwane" (przy zajetosci ok 40%). ktos mial cos takiego? (ustawienie dysku: Reczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wysyp problemów. U mnie również. Byłem zadowolony i już nie jestem niestety. Dekoder od jakiegoś tygodnia często się resetuje - ostatnio prawie raz dziennie. Nie wiem co jest grane. Prąd jest, ustawienia anteny ok. Wszystko jest ok, tylko nie praca dekodera.

 

Co do problemów opisanych przez was powyżej, to u siebie nic takiego nie zaobserwowałem. Doszedłem jednak do wniosku jednego. Wcześniej miałem prosty dekoder SD - nic się nie wieszało, chodził jak burza (W cyfrze Philipsa, w Polsacie Samsunga). Obecny dekoder, w mnóstwem bajerów, możliwością nagrywania itp. = wiele problemów. Najgorsze chyba jest to, że dekoder jest już na rynku od jakiegoś czasu, wychodzi nowe oprogramowanie, ale problemy nie znikają. Najzabawniejsze jest to, że Cyfra wypuściła nowy dekoder, i jak poczytałem na forach, ludzie mają z nim jeszcze więcej problemów niż z naszymi dekoderami. Załamka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest aktualna wersja oprogramowania ?? wczoraj kilka razy wchodzilem w opcje aktualizacji i za kazdym razem mialem informacje ze jest nowa wersja czy che kontynuowac oczywiscie wybieram OK dekoderek sie wylacza zaczyna przez kilka minut mrygac czerwona dioda . kiedy teoretycznie skonczy wchodze w menu a tam nadal wersja 92 i nadal aktualizacje gotowe. powtorzymlem to chyba z 5 razy i nadal mam informacje ze aktualizacje sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.od 2 dni jestem posiadaczem philips pvr ,,i nurtuje mnie głośność jego pracy-wielki szum i wprawianie mebli w wibracje-czy to normalne?jeśli tak to jak temu zaradzic,dodam że szumi nawet jak jest wyłączony-chyba że odłacze zasilanie z gniazdka,,co otym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...