Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VOD jest sparowane zarowno z kontem jak i z dekoderem.

twoja siostra chcac zamowic film, musi podac sie za ciebie, lub zalogowac na twoje konto w ICA. Nie zrobi tego na jej koncie - system tego nie zaakceptuje.

Przy moim poprzednim dekoderze byl jakis blad i system nie akceptowal kodow pokazywanych przez dekoder. Posadzali mnie o "lewy" dekoder i kazali go wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam serdecznie wszystkich cyfrowiczów. Ja jestem cyfrowiczem od początku roku:) I generalnie jestem zadowolony z oferty i sprzętu (nawet sam na bez żadnych urządzeń antenę ustawiłem - mimo iż jest to moja pierwsza sat - i kanały hd działają:)), gdyby nie małe ale. Chodzi o nagrywanie na HD PVR Philips. Niby się wszystko nagrywa ale zdarza się że potem wchodzę do biblioteki a tam nic nie ma. Za chwile testowo nagram jakiś kawałek ręcznie i pojawiają się poprzednie nagrania. Potem znów ich nie ma. Albo niby się nagrywa bo świeci się dioda a wchodzę do Bibliteki i nie ma tego nagranego. W ogóle cyrki. Co robić? Czy to wina dekodera czy softu? I czy podlega to pod wymianę dekodera, bo pójdę do sprzedwacy i akurat się nagra i gość powie, że wszystko działa. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PVR 250 od ponad dwóch tygodni, od razu po pierwszym podłączeniu zrobiłem aktualizację oprogramowania do wersji 96 i muszę stwierdzić, że jestem bardzo mile zaskoczony jego działaniem zwłaszcza po przeczytaniu opinii o działaniu tego dekodera na wcześniejszych wersjach softu.

Przez ten czas ani jednego zawieszenia, wszystkie zaprogramowane nagrania zgodne z czasem i ich długością (mam ustawione rozpoczęcie nagrania z 1 min. wyprzedzeniem).

Odpukać, ale jak na razie sprzęt działa b. dobrze.

 

Jeszcze informacja która może się komuś przyda, dotyczy kilku programów HD z Astry t.j. niemieckich ARD HD, ZDF HD, ARTE HD na których występuje efekt stroboskopu, aby były płynnie odtwarzane trzeba zmienić rozdzielczość z 1080 na 720. Nie wiem czy wszyscy tak mają ale na moim TV Panasonic 32LX70 muszę tak robić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź instalację antenową, ten tuner nawet przy minimalnym zaniku sygnału potrafi przerwać nagrywanie, więc jeśli masz np. konwerter twin lub quad ze złą separacją wejść to potrafi zatrzymać nagrywanie nawet w czasie załączania drugiej głowicy lub drugiego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się wkurzyłem. Drugi raz nie nagrał mi całego filmu na Canal+ Film HD ,chodzi o film Wołkodaw - rozpoczęcie nagrania o 23.30 a koniec miał być o 1.30 i nagrało się 60 min (czyli do 0.30). Jest to już drugi taki przypadek. Nagrywałem z poniedziałku na wtorek. Czy ktoś może miał tak samo? CO jest tego przyczyną ? Ostatnio sprawdzałem i wcześniej było podobnie , też ten sam program i podobne godziny - urwanie filmu po 0.30 (pierwszym razem urwało o 0.35, a ostatnio po 0.30). Prąd w domy był. Zawiesił się ?

 

nie pamiętam jaki to był mecz...ale zrobił mi to samo...skończył nagrywanie godzine wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem SD na HD Philips w podwarszawskim Sulejówku.Oprócz mojego był jeszcze jeden ale podobno "jakaś pani ma przyjść po niego wieczorem".Ale czemu to bydle tak szumi ?

Czy w nocy na stand-by tez tak będzie ?

Czy to ze mam zwykły konwerter nie twin ma znaczenie oprócz tego nagrywania i oglądania jednocześnie ?

Co ciekawe tuner wyglądał na nówkę i co ciekawe soft miał 96. Dzwoniąc po okolicach wa-wy dowiedziałem się ze w Sochaczewie mają być w czw-pt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z tylu jest nalepka Philips to lepiej się przyzwyczaj do szumu. Dekodery z naklejką Philips są z pierwszej produkcji z roku 2007 i są to dekodery zwrócone od klientów. Później produkcje tych samych dekoderów przejął Pace , który poprawił działanie pewnych rzeczy (m.in. działanie dysku twardego w dekoderze)

Co do Twina nie ma żadnej różnicy oprócz nagrywania jednego kanału a oglądania innego (chociaż to też ci będzie działać jak będziesz przełączał na kanały z tego samego transpondera co nagrywany kanał) VOD i HBO Digital też działa tylko pozycje będą się ściągać w nocy lub w momencie kiedy będziesz miał wyłączony dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się włączyć ze stanu standby o zaprogramowanej godzinie i przełączyć na ustawiony kanał.

 

A ja dziś odebrałem w końcu też tego swojego wydzwonionego PVR (Pace 250) i mam kłopot z pilotem.

Czytałem już na forum o problemach z TV Panasonica i u mnie to samo niestety.

Jaki jest ( i czy w ogóle) najskuteczniejszy sposób na poprawę jego działania 0 jeśli zaklejać, to czy da się choćby częściowo zostawić, żeby coś tam an wyświetlaczu było widać?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to niestety Philips. :(

 

A czy jak mam zaprogramowane nagrywanie za parę godzin a wyłączę go w stand-by to włączy się w porę sam i zacznie nagrywać czy cały czas musi być włączony ?

 

Tak naprawdę to on sie włącza niecalkowicie. Widać że świeci czerwona kontrolka nagrywania ale nie ma żadnego sygnału na telewizor. Ciemny pozostaje również wyświetlacz. I trzeba pamietać że niebezpieczne jest trzymanie dysku zapełnionego prawie na full. Ja nie przekraczam 70% wypełnienia i (odpukać :crazy: ) nie miałem jeszcze problemów z nagrywaniem. Uzytkuje go od kwietnia 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sorki że zmieniam temat ale mam pewien problem z lista kanałow na moim pvr philips , po zmianie ostatnio softu i przeszukaniu kanałów zniknęły mi kanały 326 i 327 to jest hrtv1 czy komus tez znikneły czy je macie na tym nowym sofcie to sa kanały kodowane maja tylko okienka niekodowane ale chodzi mi głownie o telegazete strona 777 wszystkie aktualne wyniki buka zawsze mozna było wygodnie sprawdzic a teraz ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem sygnalu na TV to prawda, ale nie do konca. Przynajmniej w moim zestawie.

Otoz, gdy NIE JAKIEGOKOLWIEK sygnaly to TV powinien wyswietlac niebieski ekran. Taki jak wyswietla kiedy nic nie jest podlaczone do HDMI (lub dekoder bez zasilania). W kazdej innej sytuacji cos tam podaje i jest obraz czarny. Niebieskie ekrany mam szanse zobaczec podczas restartu dekodera (najczesciej niezamierzonego z winy uzytkownika, czyli przypadkowe nacisniecie guziczka na pilocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się wkurzyłem. Drugi raz nie nagrał mi całego filmu na Canal+ Film HD ,chodzi o film Volkodav - rozpoczęcie nagrania o 23.30 a koniec miał być o 1.30 i nagrało się 60 min (czyli do 0.30). Jest to już drugi taki przypadek. Nagrywałem z poniedziałku na wtorek. Czy ktoś może miał tak samo? CO jest tego przyczyną ? Ostatnio sprawdzałem i wcześniej było podobnie , też ten sam program i podobne godziny - urwanie filmu po 0.30 (pierwszym razem urwało o 0.35, a ostatnio po 0.30). Prąd w domy był. Zawiesił się ?

 

nie pamiętam jaki to był mecz...ale zrobił mi to samo...skończył nagrywanie godzine wcześniej

Siemka

Właśnie nagrałem sobie ten film, zacząłem oglądać ale ponieważ było późno postanowiłem wyłączyć dekoder. Nagrywało się dalej i wszystko się nagrało tak jak trzeba. Nigdy nie miałem kłopotów z nagrywaniem więc nie pomogę, ale film wymiata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...