Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam noworocznie,

 

mam następujący problem z moim tunerkiem: przełączając go na kanał 134 euronews :) blokuje się on i nie mogę wrócić do normalnej :?: pracy w wyświetlaniu i zmieniania

kanałów :/ pozostaje tylko restart z gniazdka :evil:

 

ma ktoś podobne objawy :?:

czy w nowszej wersji niż 76 oprogramowania działa to już w porządku :?:

 

dzięki za podpowiedź :brawo:

Mnie działa prawidłowo, spróbuj z softem nowym powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzis ogladalem na NTC - polsat film o 20 i po paru minutach sie zawiesil

na pare sekund stop klatka , czarny obraz zanik dzwieku

i obraz i dziwek ruszyl potem okolo 40 minut okey

wiec z reki wlaczylem nagrywanie

zmienilem kanal na c+

po okolo godz. chcialem zobaczyc jak sie nagralo

i tu po paru minutach obraz stop po paru sekundach ruszyl

za kilka minut znow stop i ruszyl ,az sie zatrzyma i film nie negral sie do konca a czas nagrania ( z reki) to okolo 30 minut

i nikt go nie wylaczal , sam zakonczyl nagrywanie ????

soft nowy 96 , antena siatka , w W-wie

i co to moze byc sam juz nie wiem wszystko sprawdzalem powinno byc okey

chyba ze pvr jest wadliwy

kanaly z sat dzialaja okey

 

dzieki za ewentualna pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy można ściągnąć nowy soft, bo u mnie pokazuje, że nie ma nowego dla wersji 76 aktualnie :?:

 

Na razie Cyfra wysyła soft do Pace-ów. Spróbuj za tydzień od środy godziny 9.00 do piątku. Tak mi dziś na infolini powiedzieli.

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że jestem w posiadaniu obu tunerów (250 i 500) a po długiej męczarni z tym nowym "cudem" postanowiłem powrócić

do końca starej umowy do tunera 250GB - skłoniło mnie też wyjście nowych softów - ja zakończyłem na 92.

 

Zdziwienie mnie ogarnęło gdy pojawił się problem z ponownym podłączeniem starszego modelu, czyżbym coś robił źle???

Podpiąłem przewód antenowy do tunka (drugi, bo mam twin) zostal w nowym) zasilanie i.... zapaliła się dioda czerwona,

po chwili zaświeciła na zielono, na wyświetlaczu --,-- po chwili dokładna godzina i ..... D....pa!

Tuner nie reaguje, dwa przyciśnięcia z pilota i dioda też przestaje mrugać (zielono/czerwono) ciekawe bo czas zmienia się b. wolno tj.

po ok. 30 minutach czas przesuwa się o zaledwie np. 20 minut.

Zauważyłem, że jak odłączę antenę to jakoś tuner się załącza , można wejść do menu, przeskakują kanały - tuner się załącza i wyłącza.

Po podpięciu anteny SAT tuner zachowuje sie tak jak opisywalem, restarty nic nie dają - tuner zapala diodę na zielono wskakuje czas i ... bye!

Zostawiłem go w tym stanie na 2 godziny i nadal nic - a myślałem, że ściągnie coś tam i zaskoczy. Drugi kabel podłączyłem do nowego i

w tym samym czasie ten drugi 500GB działa normalnie.

 

czyżby tuner był uwalony, jest może gdzieś jakiś reset?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że jestem w posiadaniu obu tunerów (250 i 500) a po długiej męczarni z tym nowym "cudem" postanowiłem powrócić

do końca starej umowy do tunera 250GB - skłoniło mnie też wyjście nowych softów - ja zakończyłem na 92.

 

Zdziwienie mnie ogarnęło gdy pojawił się problem z ponownym podłączeniem starszego modelu, czyżbym coś robił źle???

Podpiąłem przewód antenowy do tunka (drugi, bo mam twin) zostal w nowym) zasilanie i.... zapaliła się dioda czerwona,

po chwili zaświeciła na zielono, na wyświetlaczu --,-- po chwili dokładna godzina i ..... D....pa!

Tuner nie reaguje, dwa przyciśnięcia z pilota i dioda też przestaje mrugać (zielono/czerwono) ciekawe bo czas zmienia się b. wolno tj.

po ok. 30 minutach czas przesuwa się o zaledwie np. 20 minut.

Zauważyłem, że jak odłączę antenę to jakoś tuner się załącza , można wejść do menu, przeskakują kanały - tuner się załącza i wyłącza.

Po podpięciu anteny SAT tuner zachowuje sie tak jak opisywalem, restarty nic nie dają - tuner zapala diodę na zielono wskakuje czas i ... bye!

Zostawiłem go w tym stanie na 2 godziny i nadal nic - a myślałem, że ściągnie coś tam i zaskoczy. Drugi kabel podłączyłem do nowego i

w tym samym czasie ten drugi 500GB działa normalnie.

 

czyżby tuner był uwalony, jest może gdzieś jakiś reset?

 

pozdr

 

Może zmień w ustawieniach Typ konwertera na Pojedynczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że będzie większy problem ;(

 

Tuner leżał bez prądu jakieś 2-3 tygodnie, podpięty został samodzielnie raz z jednym kablem raz z dwoma, ustawienia 1 konwerter też były ;(

Nadal objaw jest taki, że podłączam zapala się dioda na zielono, wskakuje czas (opóźnia) i nic więcej się nie da zrobić.

Wejście do menu lub przeskakiwanie po kanałach wyłącznie z odpiętymi przewodami SAT!!!

 

może starą kartę mu zapodać, teraz mam z nowej promocji - łapię się już rzeczy absurdalnych ;(

 

radźcie, pleasssse!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie mają instrukcji obsługi :read:

7. ZARZĄDZANIE TWARDYM DYSKIEM

Dysk twardy wbudowany w terminal PHILIPS PVR HD pozwala na nagranie

i przechowywanie kilkudziesięciu godzin audycji (filmów). Filmy w standardzie wysokiej rozdzielczości (HD) zajmują przeciętnie dwa razy więcej miejsca na dysku

w porównaniu z filmami w zwykłej jakości.

Terminal pozwala na zarządzanie miejscem na dysku na 2 sposoby:

Tryb automatyczny (domyślny)

W trybie tym terminal automatycznie kontroluje ilość wolnego miejsca na dysku, tak aby możliwe było nagrywanie kolejnych audycji. W przypadku zapełnienia całego dysku terminal automatycznie usuwa najstarsze nagrania, aby zapewnić miejsce dla nowych nagraƒ. Terminal nie usuwa nagraƒ oznaczonych jako zablokowane (patrz funkcja „BIBLIOTEKA” – „MOJE NAGRANIA”).

UWAGA!

Aby zapewnić miejsce dla następnych nagraƒ, nie jest możliwe zablokowanie

wszystkich audycji.

Tryb ręczny

W trybie tym terminal sygnalizuje zapełnienie dysku odpowiednimi komunikatami

oraz świeceniem kontrolki problemów z dyskiem, ale nie usuwa nagraƒ. W przypadku gdy nagrania zajmują całą dostępną przestrzeƒ na dysku, aby nagrać kolejne audycje, należy najpierw usunąć niepotrzebne pozycje. W przeciwnym razie nagrywanie nie będzie możliwe. Tryb ten zalecany jest dla zaawansowanych użytkowników,

którzy chcą sami kontrolować wolną przestrzeƒ na dysku.

Aby zmienić tryb zarządzania dyskiem, należy:

– przejść do MENU, wybrać opcję 4 USTAWIENIA TERMINALA, a następnie opcję 1 USTAWIENIA TERMINALA,

– w opcji ZARZĄDZANIE DYSKIEM należy wybrać żądany tryb (AUTOMATYCZNIE

lub RĘCZNIE).

Aby zabezpieczyć dysk twardy przed uszkodzeniem, terminal PHILIPS PVR HD

automatycznie wyłącza go, jeśli temperatura dysku przekroczy dopuszczalny poziom.

Jest to sygnalizowane miganiem kontrolki problemów z dyskiem oraz odpowiednim komunikatem na ekranie. W tym czasie zarówno odtwarzanie, jak i nagrywanie zostaną przerwane. Dysk zostanie włączony ponownie, gdy jego temperatura obniży się do

bezpiecznego poziomu. Przekroczenie dopuszczalnej temperatury dysku twardego jest zazwyczaj spowodowane zasłonięciem otworów wentylacyjnych lub zbyt małą przestrzenią wokół terminala. W przypadku częstego pojawiania się komunikatu

o przekroczonej temperaturze, należy zmienić miejsce ustawienia terminala, tak aby umożliwić właściwą jego wentylację (patrz ZASADY BEZPIECZEŃSTWA).

PS.Link do pełnej wersji instrukcji dostępny na stronie C+ - http://www.cyfraplus.pl/_abo_dekoder-pv ... kacja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmmmm,

 

a jak wygląda sprawa reklamacji?

Umowa kończy mi się 31.01.2010 - dają od razu cos w zamian (HD PVR) czy przez okres naprawy oglądam "zachody słońca"?

Pooglądam jeszcze nagrania z twardego dysku i chyba nie pozostaje mi nic jak ruszyć z tunerem do ASP, może coś wymyślą ;)

 

szkoda, że to tak dziwnie padło ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radźcie, pleasssse!!!

Najpierw go odłącz z sieci całkiem i ido SAT.

Spokojnie weź kartę od tego nowego tunera włóż..do starego

Nowy tuner tylko wyłącz z sieci..

A stary tuner włącz podepnij antenę SAT do pierwszego wejścia SAT. i spróbuj go spokojnie uruchomić.. Powinien zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...