Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam philipsa pvr hd (pace) i mam ostatnio problemy z Eurosportem2 i eurosportem2 HD, pierwszy zniknął calkowicie pokazuje się tylko czarna plansza, i co jakis czas wyskakuje komunikat "....sprawdz antene..." itp. a eurosport2HD jest z tym ze po chwili jego ogladania mimo iż obraz jest wyswietlany pojawia sie na nim napis: "...sprawdz antene..." czasem też szatkuje obraz, podobny problem mam z TVP sport, TVP polonia, AXN, po restarcie dekodera przez chwile jest ok po chwili mimo iz obraz jest wyskakuje na nim ten glupi komunikat, z tego co wiem sa to kanaly z jednego pasma..., dodam też ze poziom sygnalu mam caly czas taki sam od poczatku, ( troche powyżej 4 na zielono ), niestety do piątki nie udalo mi sie dojsc podczas ustawiania anteny, co mnie dziwi to restart pomaga na jakis czas i niewiem teraz czy to wina tego super sprzetu tj. dekodera czy moze cos mi sie dzieje z antena i konwerterem. Ma ktoś moze jakies sugestie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak ustawione, zapamiętałem ponownie ustawienia.Wyszukalem ponownie programy i to samo, Sygnał nadal troszke ponad 4 ale na zielono... Hmm ale teraz sobie przypomniałem ze podczas instalacji konwertera nie przekręcilem go o 3 stopnie tak jak to powinno być w mojej lokalizacji, to może mieć taki wpływ na poziom sygnału? Choć dekoder na początku sobie z tym jakoś radził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwenter montuje się zawsze w pozycji pionowej. Twoje problemy wynikają z czegoś innego. Tą to problemy techniczne które należy zgłosić w CTA.

Jakby był problem z instalacją, nie odbierałbyś żadnych kanałów poza tym zamiast zielonego paska w menu "Ustawianie anteny" miałbyś tylko czerwoną kreskę na 0. Ja na Twoim miejscu wykonałbym operację reaktywacji karty. Podczas niej wszystkie informacje zapisywane są jeszcze raz na nowo

(np.: zostają wysyłane i zapisywane informacje na temat uprawnień danego abonenta do odbierania danego pakietu bądź opcji).

Powinno to pomóc. Dopiero po takiej operacji gdyby nic się nie zmieniło zadzwoniłbym do CTA i poinformował o swoim problemie.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w pozycji pionowej, ale nie idealnie; np.: dla Warszawy parametry ustawienia anteny wyglądają tak

Elevation: 29.8°

Azimuth (true): 190.1°

Azimuth (magn.): 185.3°

LNB Skew: 6.2°

Zwracam tu uwagę na LNB Skew (odchyłkę polaryzacji)

Możecie łatwo sprawdzić ustawienia dla swojej lokalizacji na http://www.dishpointer.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+Cyfrowy mógłby się wziąć w garść i przygotować odpowiednie oprogramowanie na miarę XXI wieku dzięki któremu pokochalibyśmy nasze PVR HD!

 

Oprogramowanie robi postep, ale na tyle wolno, ze konkurencja powieksza dystans.

 

Pisalem duzo o spontanicznych restartach PVR-a. Po 18 miesiacach oczekiwania na poprawki, ktore rozwiazalyby ten problem, moge nareszcie stwierdzic, ze ten problem jest na 80% rozwiazany.

 

Od czasu ostatniego update'u oprogramowania (4tego lipca, 2009), jestem na 98% pewien, ze jedynym czynnikiem, ktory u mnie wciaz powoduje restarty jest wlaczenie/wylaczenie paska do zmiany jezyka (klawisz +). Przed lipcem, rozne operacje powodowaly restarty, srednio co 20-25 min. Po update, mam restart raz na 1-2 dni. Jezeli inni tego nie obserwuja, to moze dlatego, ze mam rzadki zwyczaj zaslaniania napisow paskiem do zmiany jezyka. Np. Canal+ HD nie pozwala zlikwidowac napisow przy ogladaniu wersji orginalnej. Zaslaniam te napisy, ale odslaniam kiedy cos waznego "dzieje sie" na dole ekranu. W ten sposob, wlaczam/wylaczam pasek nawet 10-15 razy na minute (wielkie dzieki Canal+ za takie udogodnienie!!!). Po 30-90 minutach takiego pstrykania dekoder sie resetuje. Ta operacja wyraznie zuzywa jakies resources (np. pamiec). Jezeli czyta to ktos kto ma wplyw na to oprogramowanie, to mam nadzieje, ze ta obserwacja sie przyda w pracy nad przyszla wersja (za rok, dwa?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jużraz wymieniłem ten dekoder na nową sztukę i dalej jest z nim coś nie tak. Reakcja na pilota jest naprawdę różna, raz działa raz nie, zawiesza się, resetuje... Jeszcze 2 tygodnie bo kończy się promocja grudniowa i koniec z tym złomem. Napewno nie będę płacił za niego 20 zł. Będzie nbox recorder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem chciałbym mieć Astre i Hod Birda na cyfrze + mam dekoder philips hd prv próbuje ustawić i kiszka czy coś trzeba w ustawieniach pozmieniać jak kabelki z tyłu w dekoderze powpinać .Mam także jak by trzeba było DiSEqC 1.0-SWITCH model S.162-G PROSZĘ O JAKĄŚ PORADĘ .Jak mam ustawiony hot birda na Twinie to wszystko śmiga dołożyłem zeza na astrę przełączam na pojedynczy inna satelita w tym dekoderze i nie działa .

 

ufff może ktoś w tym się nie pogubił

ps:

Dokładnie chodzi Mi o to żeby były kanały TVP NP.HISTORIA I INNE

 

Problem częściowo rozwiązany mam chyba ASTRE bo mam Belsat i TV Trwam ale jak znaleść tvp historia i np tvp hd (podobno narazie jest tylko dzwięk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ostatniej aktualizaji nie działa dopasownaie obrazu do ekranu przcisk HD na pilocie (nadmienie że wcześniej dzaiłał) telewizor CRT po kablu euro u innych tez wystepuje ten problem czy tylko u mnie, jest to bardzo drażniące zwłaszca na eurosport HD Pozdrawiam

Dziala tylko kiedy jestes podlaczony po HDMI, czyli raczej nie w twoim przypadku.

Fakt, dzialal wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ostatniej aktualizaji nie działa dopasownaie obrazu do ekranu przcisk HD na pilocie (nadmienie że wcześniej dzaiłał) telewizor CRT po kablu euro

Pisałem już na forum, że Cyfra+ wymysliła, że to już nie będzie działać (przycisk HD służy teraz do czego innego - patrz mój poprzedni post). Tak już zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kombinowaniem jest właśnie kupowanie jakiegoś innego dekodera i "łączenie" CYFRY+ z cyfrowym Polsatem - bezsens...

Dekoder PVR HD ma swoje jakieś tam dziwne podejście do egzystencji... Zawsze nagrywa co trzeba i kiedy trzeba ale wczoraj gdy "zleciłem" mu nagranie Colombo z tvn7 bo mnie nie było to olał to sobie. Przyszedłem dziś z roboty zadowolony że obejrze sobie odcinek Colombo a tu nici z tego :(

Ale oferta jest ofertą ! To dla niej jestem 9 lat już wierny CYFRZE+. Po co mi dostęp do Cyfrowego Polsatu? Przecież tam dosłownie nic nie ma.

Sport? Prawdziwy sport jest tylko w CANAL+. Po co mi n recorder czy jak on tam sie wabi... Może i jest lepszy od PVR PHILIPS ale co mi po nim jak tam nie ma tego co dostaje od CYFRY+? (Wiele kanałów i w tym CANAL+) Przez ten cały czas śledzę co oferowała konkurencja - n.

Później wszedł ten cały Polsat Cyfrowy który jest uznawany za platformę cyfrową... ale też się tym zainteresowałem. Gdyby któraś oferta byłaby ciekawsza od CYFRY+ - wybrałbym ją ale tak nie jest i nie jest to dla mnie nawet troche dziwne.

W Polsacie jest kijowy sport i ubogi, podobnie w nsport nie ma nic co przykułoby większą moją uwagę... :/

Po co mam sie pocić i wymyślać nad innym dekoderem? Coś sie z nim stanie (to tylko maszyna) i co zrobie wówczas? Wówczas CYFRA+ mnie osika i to normalne. Ja też bym nasikał na swojego abonenta który ma jakiś sprzęt nieoferowany przeze mnie. Waliłoby mnie ze mu zdechł.

A mam ważniejsze sprawy w życiu niż później niepotrzebne zmartwienia z telewizją ...

200 PLN to sporo, pewnie przyjdzie czas prędzej czy później ze zmniejsze pakiet i będe wolał i w tym przypadku przeznaczyć część z tych pieniędzy np na więcej wypadów do kina z wybranką mojego serca. (radość ukochanej osoby gdy jej mówisz "Kochanie choć do kina") jest cenniejsza...

Poza tym puki co ciesze się ze zawsze gdy chce mam porządny sport w telewizji, dobre kino w domu (dla chwil we dwoje w ciepłym łóżku) czy np świetne programy kryminalne np na kanale Investigation Discovery.

Chciałbym by grafika, opcje, menu itp w PHILIPS PVR HD wyglądały choć podobnie jak to wygląda na platformie CANALSAT fracuskiego CANAL+ ale że tak jeszcze nie jest, to nieskłania mnie to do wzięcia n z powodu ponoć lepszego dekodera...

 

Kurcze... rozpisałem się :shock:

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych abonentów CYFRY+ :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z twoim (Robinson+) stwierdzeniem, że Cyfra+ ma najlepszą ofertę filmową i sportową. Jestem jej abonentem od 7 lat. Niemniej, muszę obiektywnie stwierdzić, że oferta N-ki staje się coraz bardziej ciekawa.

Wykupiłem sobie rok temu na bardzo dogodnych warunkach (dla abonenta innej platformy średnia cena abonamentu przy trzech, czterech pakietach wyniosła niewiele ponad 30zł) abonament z n-box rekorderem. Pomyślałem, że po roku oddam im sprzęt bez większego żalu. Nie będę się tutaj rozpisywał na temat porównania PVR-a Cyfry+ do rekordera N-ki, bo to trochę jak porównanie poloneza do mercedesa. Oglądając konferencję N-ki byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wprowadzeniem dwóch kanałów HD. Dziś mogę jednoznacznie stwierdzić, że jeśli chodzi o kanały dokumentalne HD i ich cenę to N-ka jest zdecydowanym liderem.

 

Wybrałem w N-ce dwa pakiety dokument i sport (+informacja za 6zł) za które zapłacę 38zł. W tej cenie będę miał 8 kanałów HD. Za eurosport HD, eurosport2 HD , N-sport HD z Ligą Mistrzów oraz TVP sport będę płacił 16zł – podczas gdy w cyfrze musiałbym NAJPIERW wykupić komfortowy za 21zł potem kolejne 5 zł za Eurosport 2 HD, który bardzo chciałem mieć ze względu na Bundesligę. Czyli w Cyfrze + w sumie za 26 zł miałbym (myślę ważne dla każdego fana sportu) uzupełnienie oferty sportowej.

 

Ale to nie wszystko, w N-ce za 16zł mam bardzo dobre Nat Geo HD i Animal Planet HD oraz (wiem, kiepski program) Discovery HD i pozostałe programy dokumentalne. Tutaj Cyfra jest kiepściutka i za kanał o podobnej do Discovery HD słabej zawartości czyli NG HD musiałbym zapłacić kolejne 5 zł. Czyli w sumie mamy już kwotę 31zł w Cyfrze za nieporównywalną W TYM ZAKRESIE ofertę.

 

W N-ce na dodatek jeszcze wymienię TVP HD i TVN HD oraz doskonały tuner n box rekorder który już niedługo wymienię na Turbo i to wszystko powoduje, że kwota 38 zł jest śmiesznie mała w stosunku do tego co mogłaby mi za te dodatkowe pieniądze zaproponować Cyfra+.

 

Podsumowując, nie zamierzam zrezygnować z Cyfry (z wyżej wymienionych powodów), niemniej - zamiast dawać zarobić Cyfrze za komfortowy i dodatkowe opcje HD wolę zdecydowanie dać zarobić N-ce i uzupełnić swoje pakiety trzema pakietami N-ki z rekorederm WARTYMI swojej ceny 38zł.

 

Pozdrawiam wszystkich abonentów Cyfry którzy mogą mieć podobne dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nasir, przedstawiłeś dość ciekawie ofertę w n oraz ciekawie tez sposób skorzystania z ofert obu platform tak by być zadowolonym z oferty a jednocześnie mniej płacąc (zmniejszenie pakietu w Cyfrze+ + opcje programowe w n.

Musze Ci powiedzieć,że zaciekawiłeś mnie tym co napisałeś i będe się musiał temu bliżej przyjrzeć w najbliższym czasie.

Dzięki za informacje w tej kwestii :)

Pozdrowienia dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, przez 2 - 3 tygodnie z powodu remontu w\ogóle nie używałem dekodera, był całkowicie odłączony,

dzisiaj podłączyłem, uruchamiam a tu nic, dekoder uruchamia się, zapala się zielona kontrolka, wyświetla się godzina liczona od 00.00, obraz czarny a dekoder na nic nie reaguje, nie można go wyłączyć kompletnie nie reaguje na przyciski, gdy naciskam na pilocie tylko kontrolka, miga i to wszystko

co mam robić? pomocy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...