Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pora ponarzekać na mojego PVR :P Do drugiego wejścia euro, podpisanego jako magnetowid, mam podłączony odtwarzacz DVD. Kiedy oglądam na nim jakiś film, czasem mam obraz czerwony, czasem normalny. Raczej nie jest to kwestia kabla euro, bo próbowałem je zamieniać i było to samo. Tak samo miałem podłączone DVD do Pace'a i działało dobrze. Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym zrobić? Niestety nie mogę podłączyć DVD bezpośrednio do TV, bo mam w TV jedno wejście Euro do którego podłączony mam dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o źle "chodzącym" zegarze na dekoderze a dokładniej o spóźnianiu o dwie minuty i problemem zmiany strefy czasowej.

Nie wiem dlaczego miałeś problem - dziwne. Godzina wyświetlana jest precyzyjnie z czasem rzeczywistym co do sekundy i jest ona nadawana przez operatora CYFRY+.

Nie ma możliwości nastawienia godziny ręcznie i nie ma też nawet takiej potrzeby.

Dekoder nie ma żadnych problemów ze zmianą strefy czasowej a jeżeli w momencie zmiany strefy, dekoder jest wyłączony (Standby), godzina zmienia się na właściwą podczas włączenia dekodera.

Mój dekoder właściwie bardzo rzadko się zawiesza. Stało się to może z około 4 razy od roku użytkowania.

Ostatnio zawiesił się wczoraj po zaktualizowaniu listy programów do której dodano nowy kanał History (kanał 78).

Investigation Discovery jest teraz na kanale 86.

 

Niestety nie ma możliwości nadawania w nazwie pliku w bibliotece ani cyfr ani znaków.... Jedynie możliwość spacji poprzez naciśnięcie klawisza 0 :cry: Oczywiście jest to wina oprogramowania....

Chyba czeka nas jeszcze wiele aktualizacji zanim będziemy zadowoleni. Już nie wspomnę o grafice...

 

Nikt z "właściwych" źródeł nie potwierdza wprowadzenia nowego dekodera z 500 GB więc jak dla mnie rzekomy dekoder nie istnieje dopóki operator nie potwierdzi zamiaru wprowadzenia nowego dekodera do oferty.

 

Co do parowania kart to musze powiedzieć ze mi oferta Cyfry+ jak najbardziej odpowiada czego nie moge powiedzieć o ofercie n a o CP już nawet nie wspomnę.

Problemy wynikają jedynie z posiadanego sprzętu do odbioru i obsługi platformy.

Karty nie/powinny być ściśle powiązane z konkretnym terminalem bo to bzdura i nie wpływa to na natężenie piractwa.

Podobnie w telefonii komórkowej (karty nie są parowane z aparatami) w której przez nielegalne działania mogłyby nastąpić znacznie wyższe straty niż w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym pisalem i ja mialem problem.

W niedziele czas na dekoderze roznil sie od rzeczywistego o dwie minuty. Za "time reference" mam zegarek typu "waveceptor" regulujacy sie raz na dobe do stacji nadawczych. Zegarek byl zaktualizowany, a dekoder sie spoznial. I tak robi.

Zeby bylo smieszniej czasem godzina w funkcji "PILOT" rozni sie od godziny pokazywanej podczas Wiadomosci lub TVN24; i rozni sie ona na minus (czyli cos odwrotnego do "timeshifing").

 

Tak, mialem rowniez problemy z nagrywaniem! 21.10 zaprogramowalem pozycje (zrobilem to prtzez menu program) na niedziele, 25.10, po godzinie 17:00, program TVN7 (Mial to byc film Columbo). Po moim powrocie zauwazylem ze dekder zaczal nagrywac CALA GODZINE WCZESNIEJ i CALA GODZINE WCZESNIEJ nagrywanie zakonczyl. Czyli NIE PORADZIL sobie ze zmiana czasu zimowego.

 

Natomiast co do stref czasowych, to jest inna bajka, gdyz ten dekoder moglby to miec, tak jak zmiane stref czasowych mial taki malutki dekoderek polsatu, ktorego uzywalem sobie kiedys. I w EPG wszystko bylo jak trzeba, zgodnie z czasem lokalnym.

 

Nie jest oczywiscie superpotrzebne, ale bylbo by to ukoronowaniem hipokryzji operatorów, ktorzy teoretycznie nie pozwalaja odbior programu poza granicami, ale praktycznie bardzo sie ciesza, ze takich abonentow maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pamiętam była możliwość zmiany godziny jednak nie jestem pewien czy to było tylko w Pioneerach czy również w PVRze mogłem to zrobić.

Dość dawno temu sprawdzałem w menu w PVRze i nie było tej możliwości.

Teraz sprawdziłem również czy jest taka możliwość przy tej wersji oprogramowania. Jest jak wcześniej sprawdzałem czyli jest w menu ustawienia terminala pozycja Godzina ale nie idzie dokonać edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrocilem z cyfry. Nie maja PVR i male szanse mają na dostanie ich. Podobno CYfra już ich nie zamawia i nie ma szans nowego z Warszawy dostać.... Wspominali mi o nowym PVR coma wejść ale nie wiedzą kiedy... i tak chciałem podpisać umowe i wróciłem z kwitkiem bo nie ma skąd wziąć dekodera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. czyli widze ze nie ma co sie spieszyc na te pvr, skoro je wycofuja, to znaczy ze beda nowe, wiec czy sens brac w osttanim rzucie?

 

U mnie powiedzieli ze na 90% nie sa juz w stanie ich dostac a jak zalatwia to tylko uzywke, nowki nie ma szans juz...

 

ja bym sie pospieszył i podpisywał umowe na tą swiateczna promocje, bo na nowe pvr nie czekaj, beda pod koniec grudnia wg cyfry(jak patrzec na multiroom to pewnie beda ok marca) lepiej podpisz umowe w promocjii, niz pozniej na pvr z marna oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...