Skocz do zawartości

TVP VOD


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.01.2019 o 19:23, Project_ALF napisał:

Ja się pytam, dlaczego na TVP VOD nie można obejrzeć wszystkich odcinków "Klanu"? Przecież te stare epizody były o niebo lepsze od tych, co teraz.

 

W dniu 28.01.2019 o 21:42, wislok napisał:

Pewnie brak odpowiednich umów pozwalających na emisję starszych odcinków serialu drogą internetową.

Może tego nie rozumiem ale skoro firma kręci serial dla siebie ,ma go w archiwum ,to po co jej umowa skoro wszystko kręci się w tej samej grupie.W tym przypadku w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wuzel napisał:

 

Może tego nie rozumiem ale skoro firma kręci serial dla siebie ,ma go w archiwum ,to po co jej umowa skoro wszystko kręci się w tej samej grupie.W tym przypadku w TVP.

"Klan" nie jest produkowany przez TVP S.A. TVP nie ma praw do udostępniania tych treści w internecie, wtedy,a mówimy o latach 1997-1998 i dalej nikt nie przewidział ekspansji internetu. To nie jest nic niespotykanego. Na Ipli np nie znajdziemy najstarszych odcinków paradokumentu "Dlaczego Ja?" czy " Pamiętniki z Wakacji",a to jednak dużo nowsze produkcje. Można to oczywiście zmienić. Polsat np. nie mógł tam pokazywać "Miodowych Lat ", ale teraz już może, bo wynegocjował to z właścicielami licencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z rok nie wchodziłem na aplikacje TVP VOD na telefonie więc się spytam - wydaje mi się że kiedyś oznaczenia wiekowe były tam małe, wycięte i polprzezroczyste albo w ogóle ich nie było na materiale, a gdy wszedłem zobaczyłem oczo[beep]ne kolosy jak na Playerze. Było tak jak myślę i zepsuli czy coś mi się pomyliło?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, wislok napisał:

Od wczoraj aplikacja nie działa mi na LG . @diabeu u Ciebie jest to samo ? 

W sumie to nawet nie zaglądałem do tej aplikacji, bo jak ostatnio przeglądałem jej zawartość to wyglądała jak jakieś demo z paroma odcinkami danego serialu a nie całymi sezonami. Teraz włączyłem i kręci się tylko kółko ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropnie się ogląda na laptopie seriale w HD. "Lalka", odnowiona cyfrowo i nie dość, że reklamy są w tak bezczelny sposób wyświetlane, to film się nędznie buforuje... Co chwilę stop na załadowanie :evil: Prędzej zbuforuje mi się film 4K na YouTube niż to leniwe i [beep]e g#$%&

 

Swoją drogą, też dziwnie postąpili z samą "Lalką", że tak istotny serial dla kultury nie był nigdzie promowany, jeśli chodzi o dostępność jego wersji po rekonstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na telewizorze LG (2016) gdy chcę wejść na  vod.tvp.pl przez przeglądarkę  też kręci. To się pojawiło ok czerwca 2019 r. Może to dotyczy ostatniej aktualizacji telewizora (maja 2019 r.) która nie jest zgodna z vod. Może próbował ktoś to wyjaśniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Moja 6 letnia chrześnica właśnie niedawno obejrzała w całości 2 edycję The Voice Kids na TVP VOD. Tak jej się to spodobało, że teraz ciągle ogląda na YT występy również te z 1 edycji i przy tym ćwiczy. Wiedząc jak bardzo podobały jej się występy z 1 sezonu zapytałem czy chciałaby obejrzeć wszystkie odcinki w całości? Oczywiście, że by chciała ale ja strzeliłem gafę bo byłem przekonany, że te odcinki będą na TVP VOD, a ich tam nie ma. Mała się trochę rozczarowała, ale nic nie mogłem wymyślić.

 

Stąd wielka prośba. Nie wiecie skąd mogę zdobyć tą 1 edycję TVK? Myślę że byłby to super prezent akurat na święta. Sam jestem mocno zdziwiony, że TVP kasuje programy raptem z 2018 r. a czasami trzyma jakieś starocie które mało kto ogląda. Z ciekawości sam trochę poszperałem i istnieje coś takiego jak archiwum nagrań, ale cena to nieporozumienie, wychodzi coś około 400 zł z godzinę nagrania które nam udostępnią. Tych odcinków było chyba kilkanaście więc za program trzeba by było zapłacić ładnych kilka tysięcy złotych. Paranoja. Nie spodziewałem się, że w 2019 roku,  może być taki problem ze obejrzeniem programu 2018 r. Do tego program jest robiony przez TVP więc tym większe zdziwienie.

 

Macie jakieś pomysły? Mógłbym przeznaczyć na to może kilkadziesiąt złoty bo widziałem jak małej zależy, ale ja nie mam kompletnie pomysłu gdzie się zwrócić o takie coś, a 400 zł za godzinę nagrania to zdecydowanie poza moim zasięgiem finansowym. Każdemu kto będzie chciał pomóc w temacie serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj. Jest tam tylko kilka urywków, wszystkie są na YT więc nic nowego. Cóż, wygląda na to że obecnie jest to nie zdobycia. Wielka szkoda, co prawda siostrzenica pogodziła się raczej że nic z tego, ale liczyłem jednak, że coś wykombinuję i zrobię jej niespodziankę. Wczoraj napisałem do TVP na FB i maila czy jest jakaś możliwość aby dotrzeć do tych odcinków, ale zero odzewu.

 

Przyznam szczerze, że nieco dziwna polityka TVP. Premiera tamtej edycji miała miejsce  1 stycznia 2018 roku więc niecałe 2 lata temu. Mam wrażenie, że niektóre dzieci miałyby ochotę to obejrzeć pierwszy raz albo nawet po raz kolejny. Przeglądając TVP VOD zauważyłem dużo seriali/ programów które premierę miał znacznie wcześniej, a jednak nadal są dostępne.

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł, albo namiar na osobę która posiada takie nagrania to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nadal ubolewam nad tym, jak bez pomyślunku udostępniane są odcinki serialu "Wszystkie stworzenia duże i małe". Weszły chyba tylko późne serie, od czwartej czy piątej w górę, dostępny obecnie jest jeden odcinek... A nie mam możliwości obejrzeć całości w telewizji, bo cykl emisyjny w Kulturze i Rozrywce to jakaś porażka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne podejście. Zamiast profesjonalnego serwisu ,przypomina amatorski. Można było wrzucić materiał bazowy ,opatrzyć go logo TVP VOD i gotowe. Być może była by lepsza jakość tego materiału. Bo ten obecny szału nie robi. Dziwi mnie też dlaczego "Dom" nie doczekał się jeszcze rekonstrukcji cyfrowej a na przykład "Tygrysy Europy"tak. No i ten serial ma logo TVP VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 19:08, Sentence napisał:

Z kolei niektóre filmy są nagrywane na danym kanale TVP przez pracowników i umieszczane na VOD TVP. Dla przykładu klasyczny horror „Długi weekend” był wrzucony z emisji telewizyjnej. 

 

Tak już jest od baaardzo dawna - lwia część dokumentów i filmów jakie obejrzałem była zgrana z telewizji. To samo w oddziałach regionalnych. Podam na przykładzie mojej TVP3 Gdańsk - wszystkie programy i filmy, jakie miałem okazję tam zobaczyć, były zgrywane prosto z anteny. Czy to "Panorama", czy "Pomorze na weekend", "W świetle prawdy" czy stary, produkowany 10 lat temu program "Z archiwum Telewizji Gdańsk".

 

W dniu 29.12.2019 o 23:40, wuzel napisał:

Trochę dziwne podejście. Zamiast profesjonalnego serwisu ,przypomina amatorski. Można było wrzucić materiał bazowy ,opatrzyć go logo TVP VOD i gotowe. Być może była by lepsza jakość tego materiału. Bo ten obecny szału nie robi. Dziwi mnie też dlaczego "Dom" nie doczekał się jeszcze rekonstrukcji cyfrowej a na przykład "Tygrysy Europy"tak. No i ten serial ma logo TVP VOD.

 

"Dom" był już poddawany rekonstrukcji cyfrowej, tyle że kilkanaście lat temu. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy wszystkie odcinki zrekonstruowano w 4/3 i wydano na DVD. Szkoda, że TVP nie planuje wypuścić innych starych zrekonstruowanych produkcji na płytach - jak "Lalkę" czy "Polskie drogi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...