Skocz do zawartości

TVP VOD


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Mam świetnego neta, a z tym serwisem od pewnego czasu mam problem. 

 

Tylko, że ja oglądam w ten sposób, że oglądam z laptopa na TV poprzez kabel HDMI, no i od pewnego czasu buforuje to i owo. Niekiedy w ogóle nie da się nic obejrzeć. 

 

Żeby chociaż dało się zassać te ich programy na dysk żeby obejrzeć, a później skasować, ale niestety porobili jakieś blokady na tego typu programy do pobierania. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja również potwierdzam, tyle, że na Android TV. Wygląda bardzo ładnie. Wszystkie programy ze strony TVP VOD są też w aplikacji. Do działania aplikacji nie mam zastrzeżeń bo żadnych błędów nie zauważyłem. Jakość obrazu spośród tych największych graczy (TVP, Polsat, TVN) jest zdecydowanie najlepsza, 1080p to standard gdy Ipla ma tylko 720p. Na akranie głównym Android TV wyświetlają się rekomendacje z TVP VOD.
Jedyne zastrzeżenia to EPG na kanałach live, rozjechało się kompletnie i pokazuje zupełnie co innego niż to co jest aktualnie.
Dodam jeszcze że nie ma transmisji sportowych i nagrań programów ośrodków regionalnych (ale streamingi live są), to akurat nie problem bo do tego jest druga apka TVP Stream jednak nie działa ona tak dobrze jak TVP VOD.
Można było by też dodać kanały z apki do Live Channels Google'a ale to jestem w stanie pominąć bo i tak nikt tego nie stosuje (a szkoda).
Testowałem TVP VOD na Mi Boxie z Android TV 6.0
Jak znajdę czas to podzielę się fotkami interfejsu bo wygląda inaczej niż na telefonie.

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to uciążliwe ale może spróbuj odinstalować i zainstalować apkę ponownie, w ostateczności przywrócić całego Mi Boxa do ustawień fabrycznych.
Przed chwilą sprawdzałem na swoim Mi Boxie 3 (z Androidem 6 i zaktualizowanymi aplikacjami) i u mnie nie ma żadnych problemów:
- VOD od Onetu bez problemu odtworzyło mi któryś odcinek programu Twardy reset
- Ipla miała problem, tzn. po wyborze materiału pojawił się czarny ekran ale ten problem był od początku i wystarczyło dać parę razy "wstecz" i uruchomić materiał drugi raz, zadziałało bez problemu; co do reklam to nie wiem, u mnie po zakupie startera Plusa za piątaka i aktywacji pakietu Ipla Plus wszystkie reklamy poznikały, chociaż [beep]a wie czy właśnie te reklamy nie są przyczyną Twojego problemu.
Kodi używam tylko do Player-a. Ipla w Kodi jest trochę okrojona i niektórych programów dostępnych w oryginalnej apce nie ma w Kodi no i mam wrażenie, że ktoś katalog aktualizuje ręcznie bo czasami to co jest na stronie ipli pojawia się z opóźnieniem w Kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach pojawiła się na Android TV nowa aplikacja TVP. Ci, którzy mają TVP VOD dostępne jako domyślna aplikację, muszą tę nową pobrać w Google Play, ta starsza się nie zaktualizowała.

 

Aplikacja zrobiona bardzo dobrze, czytelnie, działa płynnie. Jest dostęp do wszystkich odcinków wielu starszych seriali, są filmy pokazywane aktualnie w TVP.

 

Niestety wszystko w jakości SD. Chętnie zerknąłbym np. na "Ranczo" ale przy tej jakości tylko się tym serwisem chwilę pobawiłem i odinstalowałem. Szkoda bo serwis prezentuje się bardzo ładnie.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiarygodną wiedzę, dlaczego brakuje pierwszych 52. odcinków "M jak miłość", bardzo wielu odcinków "Barw szczęścia" czy "Klanu", a także dlaczego w ogóle nie ma np. "Jeden z dziesięciu"? Czy to jest kwestia licencji, chęci, a może jednego i drugiego? Dodam też, że VOD w HbbTV jest jakieś okrojone programowo. Jakiś czas temu moja mama chciała sobie obejrzeć "Pierwszą randkę", to nie było tego w Hbb, obejrzała na komputerze. Plusem oglądania w HbbTV jest brak reklam, ale brak możliwości przewijania i słaba jakość obrazu, który jeszcze jest zmniejszony na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżono wygląd TVP VOD dostępnej na hybrydzie...

 

 

Bardzo dobry ruch, połączony z uzupełnieniem oferty o nowe treści. Jest kilka mankamentów: brak możliwości zatrzymania odtwarzania materiału i możliwości odtwarzania dalej.

 

Nie trzeba czekać łaskawie, aż aplikacja będzie dopasowana do producenta telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sprawdziłem za mało pozycji. Trochę to dziwne, bo jedne filmy z ostatnich lat są w HD a inne w SD. Starsze seriale to samo "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Alternatywy 4" są przerobione do HD i wyglądają nieźle jak na stary serial a np. "Czterdziestolatek" już wygląda okropnie. Można by to tłumaczyć tym, że nie mają lepszego materiału źródłowego, ale w TV, jak leciał to wyglądał lepiej. Chciałem dziecku pokazać "Siedem życzeń", jeden z moich ulubionych seriali z dzieciństwa ale też wygląda katastrofalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałem zainstalować TVPSport na androidzie ale moim oczom ukazały się apki TVP VOD, TVP Stream, tvp.pl i TVP Sport. Może ktoś wyjaśnić czym to się różni żebym nie musiał wszystkiego instalować? Dostęp płatny czy bezpłatny?

 

Głównie chodzi mi o to, że korzystam z nc+go ale tam nie ma kanałów TVP. Często przebywam poza domem i np. przedwczoraj chciałem pooglądać mecz w pucharze Bayernu i nie zdążyłem a mogłem w telefonie. Wiadomo zbliżają się MŚ i chcę być przygotowany na transmisje live.

 

Ktoś może doradzić którą z tych zainstalować aby był dostęp bezpłatny i live? Chodzi mi o transmisje sportowe (Tvp sport, tvp1, tvp2 i tvp3 regionalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...