Skocz do zawartości

Zdjęcie

TBS 5580

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 ryszard_k

ryszard_k

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 19 postów
  • Od: 14 wrz 2017

Napisano 03 październik 2017 - 19:00

A więc 1-szy etap-jak napisałeś :crazy:

Laptop : win10 - kabel przełożony z sat. tunera -hot bird.

CrazyScan - po konfiguracji /według  z mojej skromnej wiedzy ..POKAZUJE PEŁNY SKAN. :beer:

SmartDVB - przeskanował i zapisał orbitę z HotBirda - ODTWARZANIE KANAŁÓW OK. !

Na PC z win7 jakieś problemy z uruchomieniem  :sciana:  /a więc będą pytania do Ciebie .....

Narazie nie ruszam obrotnicy anteny z pozycji karty..

Dziękuję Ci za wszystkie wskazówki ! :beer:  - na innych forach bardzo trudno je uzyskać..

#22 arturo1980

arturo1980

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Od: 29 paź 2017

Napisano 29 październik 2017 - 15:37

Witam. Również stałem się posiadaczem tej karty. Wszystko niby działa, ale jak zawsze nie do końca. Mógłby, któryś z doświadczonych użytkowników kart DVB podpowiedzieć co zrobić, aby oglądać kanały kodowane? Karta DVB to wspomniany TBS5580 CI USB, moduł Conax Teleste SMIT, karta Smart HD+. Niestety, wszystkie testowane programy: DVB Viewer, TBS viewer, czy DVB Sream nie widzą modułu. To samo tyczy się TBS MCECITool. Sterowniki zainstalowane najnowsze ze strony producenta 1.0.0.1. W menedżerze urządzeń karta widnieje jako TBS5580 DVB BDA oraz jako nieznane urządzenie. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Użytkownik Barti edytował ten post 29 październik 2017 - 15:45
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

#23 Dawid6237

Dawid6237

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Od: 31 gru 2009
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 17 luty 2018 - 15:18

Temat ostatnimi czasy ucichł, czy pojawiły się może jakieś nowe poprawki, softy aby karta płynniej działała ?
http://i41.tinypic.c...akiet:Familijny HD+HBO HD+Cinemax HD
Moduł:CI+

Dołączona grafika
Wiwa HD 90

#24 arturo1980

arturo1980

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 09:49

Niestety nadal brak sterowników pod windowsa, aby działał moduł CAM. Programator phoenix i wtyczka acamd częściowo rozwiązuje problem dla użytkowników oferty smartHD+. Z nie znanych mi przyczyn w takiej konfiguracji niektóre kanały nie są odtwarzane płynnie. Dotyczy się to w szczególności TV Puls HD. Również nie wiem, czy uprawnienia są przekazywane przez wtyczkę. Jakiś czas temu napisałem zapytanie do supportu TBS o sterowniki pod windowsa z obsługą modułu CAM. Dostałem odpowiedź, żeby zainteresować się linuxem. Po kilku nieudanych próbach udało się zainstalować sterowniki. Wszystko działa pod kontrolą Linux Mint 18.3 64-bit. Co najważniejsze działa obsługa modułów CAM. Do oglądania używam sprawdzony duet Kodi i tvheadend. Potwierdzam również poprawną współpracę z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Wszystkie kanały odtwarzane są płynnie, dotyczy się to również tych w wysokiej rozdzielczości.

#25 gonzales

gonzales

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 182 postów
  • Od: 17 sty 2010

Napisano 04 marzec 2018 - 22:33

@arturo1980 czy dobrze zrozumiałem, że uruchomiłeś moduł CI+ Cyfrowego Polsatu w tvheadend? Czy epg pobierasz z satelity i na ile dni masz dane egp?

Użytkownik gonzales edytował ten post 04 marzec 2018 - 22:34

#26 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14402 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 marzec 2018 - 22:34

Jakby co - można sprawdzić pod Windows teraz, TBS wypuścił własnie aktualizację driverów dla 5580 do 1.0.0.2, może to ogarnęli...

https://www.tbsiptv....se_V1.0.0.2.zip

(generalnie dziś poszły aktualizacje, także m.in. do 5520SE)

CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa jako legacy. Były próby zrobienia obsługi CI+ pod Tvheadend na bazie "wyciekniętych" certyfikatów, ale o ile wiem skończyło się na uwierzytelnianiu.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#27 arturo1980

arturo1980

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 21:17

@gonzalez Tak, moduł CAM Cyfrowego Polsatu widziany jest/działa z tvheadend. Tak jak Mr. Orbita pisał działa w trybie legacy. Na niemieckiej stronie TBS pisze, że TBS5580 nie obsługuje modułów CAM CI+. Kodi podaje poprzez tvheadend epg na 4 dni.

@ Mr. Orbita mając chwilę czasu przetestowałem nowe sterowniki pod windowsa na laptopie z Windows 7. Dodano obsługę modułów CAM. Dedykowany program TBSviewer jak i Dvbviewer widzą moduł Cyfrowego Polsatu jak i moduł Conax do SmartHD+. Minusem jest szybkość przełączania kanałów kodowanych na module Cyfrowego Polsatu.

#28 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14402 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 marzec 2018 - 21:54

Masz z tego co widzę CAM CI+ od CP - wyłączyłeś w nim blokadę rodzicielską? To jest znany problem z tym CAM ujawniający się na różnych sprzętach. Po wyłączeniu blokady rodzicielskiej w ustawieniach CAM - moduł powinien znacznie przyśpieszyć ;) Nie wpływa to ujemnie na jego funkcjonalność, bo blokadę rodzicielską, jeśli jej potrzebujesz - można ustawić w aplikacjach i zwykle działa lepiej ;)

PS: Dzięki za sprawdzenie sterowników - ważne info, bo przez ten problem z niedziałającym CI wstrzymywałem się z ew. ściągnięciem tego modelu...

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#29 Dawid6237

Dawid6237

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Od: 31 gru 2009
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 09 marzec 2018 - 15:31

A czy może ktoś powiedzieć na temat działania nowego softu na ogólną pracę odbiornika ? Nie chodzi mi tu o działanie czytnika CI lecz na codzienne użytkowanie.
http://i41.tinypic.c...akiet:Familijny HD+HBO HD+Cinemax HD
Moduł:CI+

Dołączona grafika
Wiwa HD 90