Jump to content

Recommended Posts

Pamiętacie? Dlaczego C+ Cyfrowy wywalił kanał i zastąpił go ZigZapem? Ja miałem sentyment do MiniMaxa, gdzieś na VHS jakieś stare filmy z 2002 się przewijają... ZigZap też był fajny, ale MiniMax dawał więcej radości... odszukałem 2 tygodnie temu kasety z MiniMaxem z 2003 jak się Minikaruzela zaczynała Bolkiem i Lolkiem :D A co do ZigZapa nie mam żadnego filmiku... może coś znajdę jak tak to Was poinformuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, dlaczego zastąpiono MiniMax ZigZapem jest proste do wyjaśnienia. Otóż przez dość długi okres (do kwietnia 2004) ramówka stacji dzieliła się na pasma: Mini Karuzela, gdzie były kreskówki dla młodszych widzów, oraz Maxistrefa, dla widzów od 12 roku życia. W grudniu 2003 powstało MiniMini, które przejmowało kreskówki z MiniKaruzeli, przez co więcej miejsca w MiniMaxie było na programy dla starszych, a w kwietniu 2004 wycofano tam pasmo dla młodszych. Z tego też powodu postanowiono przeprowadzić rebranding, bo i tak nazwa stacji, oparta właśnie na pasmach, traciła sens. Od października 2004, czyli od powstania ZigZapu, podział był bardzo klarowny: jeden kanał dla młodszych i jeden dla starszych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie pamiętam ale nie wydaje mi się by ten testcard był ostatni. W 2004 roku w lipcu puszczali inny tescard, ze skaczącą dziewczynką ( tą co tu) i napis zapraszamy na program o 6:00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...