Skocz do zawartości

TVP 3 Kielce ze Świętego Krzyża


Kamil_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z nadajnika na Świętym Krzyżu nadaje TVP 3 Kielce? Obiło mi się o uszy, że w tym roku miał rozpocząć nadawanie, w wykazie anten nadawczych w innym temacie pisze, że jest, ale przed pisze słowo "poczekalnia", więc może jeszcze nie rozpoczął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda KRRiT oraz kanał 58 są od dawna, tylko nikomu się nie spieszy z rozpoczęciem emisji...

 

Ostatnie informacje z lutego są takie:

TVP 3 Kielce powiększy zasięg

TVP 3 Kielce może nawet trzykrotnie zwiększyć zasięg. Teraz dociera do ok. 300 tys. z 1,3 mln mieszkańców regionu.

Telewizja dostała zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zagospodarowanie kanału 58. Nadajnik stanie na maszcie TP Emitel Kielce-Święty Krzyż, przystosowanym dla anten dużej mocy Ruszy za pół roku.

Teraz TVP 3 Kielce korzysta dotąd z kanału 40 i nadajnika w Kielcach.

 

Zasięg ma wyglądać tak:

file30701431.jpg

 

Czy kiedyś wogóle rozpocznie emisję? Nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U to by musiał obejmować ok. 40 km żebym go łapał. Ciekawe tylko na co liczą z tym TVP 3 na Świętym Krzyżu. Jak uruchomili TVP 3 był lament, że nie mogą nadawać na terenie całego województwa, bo ze Świętego Krzyża na jakąś częstotliwość się Słowacja nie zgadza czy coś takiego. Teraz mają zgodę to nie ma.

Co do TVN-u mógłby być, ale ja mam z satelity, a świętokrzyskiej TVP 3 z satelity nie złapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SK to świteny obiekt, lokalizacja ma świetne właściwości propagacyjne i myślę, że TVN nawet ze znikomą mocą miał by z tego obiektu największy zasięg ze wszystkich.

Możliwe, że jakaś częstotliwość może wychodzić poza granice naszego kraju. Choć pewnie już wychodzi. 1000kW to największa moc stosowana w nadajnikach TV w Polsce, większych już u nas nie ma.

 

Powinno być też DVB-T (choć nawet w poczekalni figuruje już kanał zarezerwowany na DVB-T).

 

 

Swoją drogą, to dlaczego ze Świętego Krzyża nadaje o TVP 1 oraz 2? Przeciez to świetny obiekt. Mogli by powyłączać wiele lokalnych nadajników w okolicy i wszystko puścić ze ŚK.

 

Przecież na przykład Chorągwica.... 6 stacji. Żadko spotykam obiekty z taką ilością stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym przypadku [beep]ziawki TVN i TV4 ...

Przy okazji zlikwidowali by mniejsze nadajniki w Krakowie (co najwyżej przyjedzie Kononowicz i je sam zlikwiduje :lol: bo jest szpecem w likwidowaniu wszystkiego) .

Ciekawe czy wraz z startem 58 - władze kieleckiego ośrodka zrobią nową ramówkę dla TVP3 Kielce.

 

Edycja RafiX: Kononowicz to mój ziomal z osiedla :lol: Sorry, normalnie nie mogłem się powstrzymać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce możecie się spodziewać uruchomienia TVP3 na "Świętym Krzyżu", TVP ogłosiła nieograniczony przetarg na "Uruchomienie stacji nadawczej programu TVP3 Kielce w lokalizacji nadajnika analogowego RTCN Kielce/Św. Krzyż - woj. świętokrzyskie, kanał TV nr 58", oferty bedą przyjmowane do 8.10.2007. Z zasięgiem może być różnie, warto pamiętać, że na tym samym kanale nadaje Polsat ze Skrzycznego, Szczawnicy i Soliny, a także TV4 z PKiN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak można nie wykorzystać takiego nadajnika położonego na Św. Krzyżu.

Mam TVP 3 a właściwie już TVP Info z satelity, ale wolałbym obejrzeć wiadomości ze swojego regionu. Nie wspomnę nawet jakie kapitalne położenie jest tego obiektu do nadawania przekazu cyfrowego. :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dopiero 26 listopada rozstrzygnięto przetarg na uruchomienie TVP Kielce na św. Krzyżu. Przetarg wygrała firma TP Emitel z siedzibą w Krakowie ul. Pilotów. Po prostu expres tempo, ciekawe ile jeszcze mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej będą czekać na swój program regionalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Znam już datę startu emisji TVP INFO vel TVP KIELCE z ŚK na kanale 58. Planowana data startu to 3 marca 2008.

ja mieszkam w północnym lubelskim i odbieram TVP2 na k.28 ze Świętego Krzyża w jakości dobrej (widać śnieżenie)
Ja mam podobnie w szkolnym internacie ale niestety antena jest w środku więc czasem TVP2 może się nie pojawić. W domu mam natomiast przebicia tej stacji poprzez Video.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększony zasięg TVP Kielce z nadajnika RTCN Święty Krzyż:

 

W dniu 6 marca br. ruszy nowy nadajnik TVP Kielce z Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego na Świętym Krzyżu. Zwiększona moc nadajnika (20 kW mocy promieniowanej) oraz wysokie położenie obiektu nadawczego umożliwi znaczne zwiększenie pokrycia naszego regionu. W zasięgu naszej stacji znajdzie się ponad 800 tysięcy osób. Wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...