Jump to content
S_beast

Przełacznik DiSEqC, a konwerter quad

Recommended Posts

Dzień dobry,

zamówiłem sobie dwa przełączniki DiSEqC EMP-Centauri S2/1PCN-W1, aby połączyć Quad Black Ultra Inverto z Hot Birdem, Single Black Ultra Inverto z Astrą 19.2 E i Single Black Ultra Inverto z Astrą 23.5 E. Gdy podłączę je do dekodera, to przełączniki przepuszczają tylko Hot Birda. Tzn. na chwilę wskaźnik sygnału w dekoderze pokazuje iż Astra też jest, ale po minucie już przechodzi tylko Hot Bird. Odłączenie Hot Birda z przełącznika puszcza Astrę. Czy możliwym jest, że ten przełącznik nie nadaje się do quada?

Czy jakikolwiek inny byłby lepszy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe również piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Dziękuję za odpowiedź. Mam dwie głowice w dekoderze, dlatego nie zdecydowałem się na 4/1.

Skoro 2/1 nie działa, to 4/1 też nie będzie działał.

Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, że masz 2 głowice. A poustawiałeś dobrze porty DiSEqC w dekoderze? Konwerter quad tu nie ma nic do rzeczy, ma 4 niezależne wyjścia.

Dobry wieczór.

Odesłałem oba przełączniki do sklepu, który bez wdawania się w ceregiele odesłał mi nowe.

Na moje pytanie, czy tamte były uszkodzone, otrzymałem odpowiedź, że nie wiedzą, bo odesłali je do producenta, a mnie wyszli na przeciw i wymienili.

Dopiero dzisiaj wziąłem się za instalowanie tych, które otrzymałem na wymianę.

Gdyby było dobrze, to bym nie pisał. Jest tak samo.

Po przyłączeniu na wyłączonym dekoderze, po ponownym włączeniu dekodera na chwilę działa i koniec.

To jest niemożliwe, żeby istniały 4 uszkodzone przełączniki i wszystkie je dostałem.

Gdy podłączam głowice bezpośrednio do konwerterów wszystko działa całkowicie poprawnie.

Czy ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie tej zagadki?

Czy jakimś dziwnym cudem pobór prądu przez konwertery i przełącznik nie przekracza maksymalnego obciążenia głowicy dekodera?

Testy z zaawansowanymi ustawieniami, tak jak poleciła mi osoba z działu wsparcia producenta przełączników, przebiegały pozytywnie dopóki nie zacząłem konfigurować drugiej głowicy.

Wtedy zepsuło się wszystko i znowu działały tylko kanały z konwertera na wejściu 1 przełącznika.

Testy robiłem na Vu+ Duo, a teraz podłączyłem jeden z przełączników na Solo2 i o dziwo działa, tylko, że konwertery podłączone do Solo2 też są inne, więc nie wiadomo co jest problemem.

Witam!

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Czy Ktoś już dokładał dodatkowy konwerter do monoblock twin?

Czy można taki układ połączyć DISEqC?

Takie tematy były już poruszane na forum.

W zasadzie można, specyficzna konfiguracja w tunerze. Może ruszy, każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie.