Skocz do zawartości

Tuner CP a nagrywarka DVD.


rberka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze połączenie jest niezależne. Nie wiem jaki masz dekoder CP (z dwoma euro i ile ma euro telewizor). Powinno być tak dekoder z nagrywaką i z nagrywarki do telewizora. Jeśli (jest euro drugie i w dekoderze i drugie w telewizorze), proponuję dodatkowo połączyć dekoder bezpośrednio z telewizorem, wtedy nagrywarka, może być zupełnie wyłączona, jak nie będzie potrzebna.

Uwaga: wszystkie połączenia wykonujemy przy wyłączeniu wszystkich odbiorników z sieci, aby czegoś niepopalić w gniazdach euro.

-pozdro-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady. Moj Tv ma 2 gniazda Euro , a tuner tez ma 2 gniazda. Pomimo tego ze nie jest polaczony bezposrednio z TV przez eurozlacze , to i tak nagrywarka nie musi byc wlaczona aby ogladac CP. Po prostu nagrywarka podaje sygnal , i nie trzeba jej wlaczac. Jesli chce cos nagrac na DVD, to chyba musze nagrywarke jakos dostroic do odpowiedniego kanalu na jakim jest CP. Tylko nie wiem do ktorego. Moze cos wiecie? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączona nagrwaka - miałem namyśli, że zupełnie wyłączona z sieci a nie w stanie standby.

Poprzez połączenie euro będziesz miał obraz bezpośredni z dekodera. Trzeba tyko wybrać opcję w nagrywarce odpowiedni AV ( w menu może być ich nawet trzy AV1, AV2, AV3). Skorzystaj z instrukcji obsługi, która wiele wyjaśni. W dekoderze CP będziesz zmieniał kanał na ten, który chcesz nagrywać. Niestety będzie to rónocześnie kanał, który możesz oglądać. Nagrywarka a także magnetowid będą zawszę kroczyć za obrazem wybranym na dekoderze. Inaczej się poprostu nie da.

-pozdrawiam-

P.S.

Nie znam tej nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki sam sprzęt, a więc tylko tuner jest podłączony pod TV, natomiast tuner i nagrywarka połaczone są drugim kablem Euro.

 

Jak wyglada sytuacja z oglądaniem filmów z nagrywarki to wiem ( w opcjach wł/wył tuner ) ponieważ do oglądania używam kina domwego, a poza tym nagrywarkę ma też podłączoną do TV przez SVHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam malutkie pytanie . Mam dekoder echostr 717a i nagrywarke manty . problem polega na tym że nagrywarka nagrywa kiedy chce , potrafi nagrywać i w pewnej chwili zatrzymuje sie obraz na ekranie przy dalej grającym dzwięku , a po 5 -10 sekundach znika również dzwięk . Nie moge wtedy ani zatrzymać nagrywania ani nagrywarka nie reaguje na pilota . Po wyłączeniu nagrywarki z gniazdka i ponownym jej podłączeniu nie pokazuje żadnego zapisu choć np. powinno być 75%filmu . Może mi ktoś pomuc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja druga nagrywarka,(Teraz mam trzecią) tak reagowała. Problem leżał po stronie twardego dysku, podejrzewam ze jest podobnie u ciebie. To co możesz zrobić to zanieść do sklepu w którym kupiłeś sprzęt i reklamować ... (a jeśli się uda zwrócić) Życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja posiadam MODEL SWISSCOM BLUEWIN TV300 jest to urzadzanie ktore nagrywa tylko na dysk nie jest to nagrywarka DVD do niej mam podłaczony polsatowski tuner Samsung DSB-H370G i jestem z niej zadowolony jakosc naprawde identyczna co orginał kupiłem ja na allegro za około 50 zlotych i do niego wpiełem stary dysk ata samsunga 80 gb naprawde polecam ja jak za ta cene a tu podaje linki na strone :read: odnosnie tej nagrywarkihttp://www.elektroda.pl/rtvforum/topic904932-0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

dlaczego nie? większość kanałów CP to kanały w roździelczości DVD a nie HD, nagrywanie z dekodera CP nie jest możliwe w roździelczości HD, chyba że jest to dekoder PVR albo Samsung 370 i dodatkowa nagrywarka, która ma wejście składnikowe (component), więc cokolwiek by nie było i tak jedyna opcja na nagrywanie to kabel SCART i do nagrywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam piszę w imieniu brata który kilka dni temu wziął cp pakiet familijny i dekoder hd teraz zastanawia się nad kupnem nagrywarki i waha się między LG DRT389H a LG DR389 która jest lepsza do nagrywania programów na płytki ? i czy wogóle ma to sens jeśli chodzi o jakość ja sam ok 2 tygodni temu kupiłem LG z dyskiem 160 gb i jestem zadowolony pomóżcie mojemu bratu co polecacie ? i jak podłaczyć (tv ma 2 wejscia hdmi dekoder 1) żeby mieć najlepsza możliwą jakość ?

 

zapomniałem dodać on chce tylko nagrywać kanały w SD nie HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...