Skocz do zawartości

Smerfne Hity


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym porozmawiać o niemal kultowej serii płyt i kaset dla dzieci pt. "Smerfne Hity", która to została wydana staraniem wydawnictwa Pomation EMI i chyba także Telewizji Polskiej. Kolekcja "Smerfne Hity", jak sama nazwa wskazuje, była inspirowana popularną kreskówką. Polegała ona na śpiewaniu przez Smerfy (a raczej aktorów podkładających za nich głos) popularnych, często zagranicznych utworów. Utwory przerabiali m.in. Jacek Cygan, czy Wiesław Tupaczewski. Głosy Smerfom podkładali m.in. Joanna Jabłczyńska, czy Artur Pontek. Ostatnio na Youtube można znaleźć całą dyskografię, która to w przypadku kilku składanek pokryła się platyną i to nawet kilkukrotną: http://www.youtube.com/playlist?list=PLuMsDzrTosSnK-V1zlD_05kmotv7q6V56
Tutaj z kolei odcinek "Gimby nie znajo" Turpata na ten temat:


Pamiętacie może ten cykl wydawniczy? Ja pamiętam, że Wydawnictwo Muzyczne "Tercet", rodem z południa Polski, próbowało zrobić coś podobnego, ale niestety nie za bardzo im to wyszło, a całość ograniczyła się do jednej kasety. Co do "Smerfnych Hitów" to ja miałem na kasecie pierwszą oraz trzecią część, z czego trzecią niestety bez pudełka. :( Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że na "Smerfnych Hitach" się w początkowych latach podstawówki (1-2 klasa) za moich czasów jeszcze bawiło. Miałem kasetę z piosenkami z pierwszej składanki, przy czym jak sobie teraz sprawdziłem to wydaje mi się, że wszystkich na tej kasecie nie miałem, a i tak to pewnie była jakoś piracko przegrywana. Nawet fajnie to było wykonane, przy niektórych piosenkach nawet nie trzeba było zbytnio zmieniać (np. przy "To nasz cudowny świat").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...